Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Квітень 2017
 

Безкоштовно або з частковою доплатою | Газета 7 Днів

Безкоштовно або з частковою доплатою

06.04.2017 10:06
Переглядів:168

Понад 130 тисяч мешканців міста, хворих на бронхіальну астму, цукровий діабет і серцево-судинні недуги, невдовзі зможуть скористатися програмою «Доступні ліки», які відпускатимуть у 48 рівненських аптеках. Чому невдовзі, а не вже? Адже уряд переніс цю справу з 1 січня на 1 квітня. Та поки що купити дешевші ліки ніхто не зміг. 

Нашому уряду, як паршивому студенту перед екзаменами, знов, мабуть, ночі не вистачило.  Що, знову відстрочка? З цим питанням ми прийшли до заступника начальника міського управління охорони здоров’я Вікторії ПОКОЄВЧУК. І довідались, що на паперах все, як обіцяли: з квітня, як це було офіційно оголошено, в Україні все-таки запустили програму забезпечення доступними ліками хворих, які страждають на цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму та серцево-судинні недуги. Просто до конкретного хворого програма дійде з деяким зволіканням.

– Хто і за яких умов може отримати безплатно або з незначною доплатою медикаменти? – запитали ми насамперед Вікторію Покоєвчук.  

 – Процедура чітко виписана Міністерством охорони здоров’я. Перше, що треба зробити хворому на цукровий діабет ІІ типу, бронхіальну астму чи серцево-судинні недуги, – прийти до лікуючого лікаря в амбулаторно-поліклінічний заклад і отримати правильно виписаний рецепт. Нагадую, що виписаний рецептурний бланк дійсний протягом 30 днів. У ньому має бути вказана діюча речовина, а не торгова назва медикаменту.   Далі можна йти до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати за рецептом безплатно або з певною доплатою медпрепарат, вартість якого повністю або частково відшкодовує держава. 

– Які все ж таки медикаменти будуть безплатними, а за які доведеться доплачувати і скільки? 

– Міністерство визначило 21 діючу речовину (16 – для лікування серцево-судинних хвороб, 2 – цукрового діабету і 6 – бронхіальної астми) і затвердило реєстр з 157 торгових назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. 23 з них будуть відпускати в аптеках безкоштовно. Перелік цих медпрепаратів є в кожному лікувальному закладі, у дільничних та сімейних лікарів, кардіологів, ендокринологів та пульмонологів. Зауважу, що доступні ліки передбачені як для дорослих, так і для дітей, в тому числі й хворих на бронхіальну астму. 

Щодо ціни лікарських засобів, то відповідно до наказу МОЗ № 360 від 3 квітня 2017 року на кожний препарат вказана роздрібна ціна за упаковку, розмір відшкодування державою за упаковку та сума доплати. 

Візьмемо, для прикладу, один з лікарських засобів, який призначають людям, що страждають на серцево-судинні захворювання. Так-от, вартість упаковки «Аміодарону» (30 таблеток) харківського виробництва становить 43,31 гривні. Міністерство розрахувало розмір відшкодування ціни цього лікарського засобу в сумі 43,31 гривні. Отож, хворому не доведеться доплачувати за препарат. Інша ситуація, коли людина, скажімо, вирішила купити лікарський засіб із торговою назвою «Аміокордин» (діюча речовина – аміодарон) виробництва КРКА, Словенія. Роздрібна ціна упаковки в кількості 60 таблеток становить 161,05 гривні, а розмір відшкодування – 86,6272 гривні. Отже, пацієнт доплатить 74 гривні 42 копійки. 

Тепер проаналізуємо ціну на один з цукрознижуючих засобів для хворих на цукровий діабет – «Діаформін» (діюча речовина – метформін). Упаковка з 60 таблеток виробництва ПАТ «Фармак Україна» коштує 35,19 гривні, сума відшкодування – 35,19 гривні. Значить,  не треба нічого доплачувати. А от за «Медформін-Тева» (30 таблеток, виробник ТОВ «Тева», Польща), роздрібна ціна якого 25,99 гривні, а розмір відшкодування – 17,5962 гривні, пацієнтові доведеться доплатити 8 гривень і 39 копійок. 

Ну, іще такий приклад з лікарськими засобами, що застосовується при бронхіальній астмі. Препарат «Будесонід Інтелі» (діюча речовина – будесонід) для інгаляції під тиском (суспензія 200 мкг, виробництва Іспанії) за ціною 525 гривень 45 копійок. Сума відшкодування – 525,4481 гривні. Відтак хворий отримує лікарський засіб безплатно. Натомість за аерозоль (дозований) для інгаляцій «Сальбутамол» (виробництва Франції), роздрібна ціна якого 77,99 гривні, а розмір відшкодування – 70,3846 гривні, пацієнтові необхідно доплатити 7 гривень 61 копійку. 

– А всі аптеки будуть відпускати препарати за програмою «Доступні ліки»? 

– Ні, не всі, а тільки ті, з якими міське управління охорони здоров’я уклало відповідні угоди. Це 6 суб’єктів господарювання, які запропонували включити в програму 48 аптек. 

У цих фармацевтичних установах встановлюється програмне забезпечення  для програми «Доступні ліки». З медпрацівниками провели роз’яснювальну роботу. Лікувальні заклади забезпечені рецептурними бланками. 

Всі рекомендації і роз’яснення хворі можуть отримати у своїх лікуючих лікарів. У кожному лікувальному закладі на інформаційних дошках буде розміщений перелік адрес, де можна отримати безплатні медикаменти, а на вхідних дверях самих аптек – вивіски «Доступні ліки».

Кількість аптек, які долучилися до програми «Доступні ліки», як і перелік лікарських засобів, з часом може збільшитися. Про це ми обов’язково повідомимо мешканців Рівного.

Коментар

Ліки будуть відпускати тільки за рецептами

Галина ТАРАСЮК, завідувач сектора цін аптечної мережі «Рівнефармація»:

– Всі ліки, на які держава надаватиме відшкодування, аптеки відпускатимуть строго за рецептом лікаря. На кожен препарат рецепт повинен бути виписаний окремо, і в ньому має бути вказана лікуюча молекула, а не торгова назва ліків. Рецепти залишатимуть в аптеці, як підставу для відшкодування з бюджету. Аптекам на нову програму нададуть ліміти, й ми намагатимемося в них вкластися. Ми добре розуміємо, що мережа аптек дещо втрачатиме прибуток на ліках, які потраплять до категорії реімбурсації. Але ми переконані, що людське здоров’я цінніше за прибуток. Тому свідомо вирішили включитися в програму.

Тему досліджували Олександр ШАЖКО і Сергій СНІСАРЕНКО

 

P.S.  Наші кореспонденти пройшлися містом, і поки що табличок «Доступні ліки»  не побачили ніде.  Будемо сподіватися, що це зволікання – недовге. І що невдовзі не тільки лікарі матимуть рецептурні бланки, а й хворі отримають виписані на тих бланках рецепти. Разом з тим, цілком очевидно, що справу здешевлення ліків дуже сильно локалізували. Доступні ліки передбачили тільки для чотирьох  типів захворювань, хоча обіцяли обмежити апетити фармбізнесу у всіх напрямках. Отже, для решти хворих все залишається, як і було. Коли не гірше, адже фармацевтичні олігархи мають відігратися за втрати на  сегменті  ліків для серця, астми та діабету.   

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 2 =
More information?

Реклама

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?