Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Квітень 2017
 

Рівнегаз обслуговує понад 10 тисяч кілометрів газових мереж області | Газета 7 Днів

Рівнегаз обслуговує понад 10 тисяч кілометрів газових мереж області

13.04.2017 09:20
Переглядів:118

На модернізацію газотранспортної системи потрібно щорічно інвестувати більш як 50 мільйонів гривень

Аби до помешкань 258 тисяч жителів Рівненщини безперебійно та безаварійно надходив природний газ, щодня працюють майже півтори тисячі працівників ПАТ «Рівнегаз». Плата за послуги газопостачання об’єднана в єдину суму, яка становить 6,8 грн за кубометр. З неї левова частка, а це понад 90%, припадає на ціну газу як товару і лише 10% – вартість послуг з обслуговування мереж та доставки газу.

Коли ціна блакитного палива зростає, своє невдоволення споживачі висловлюють газорозподільній компанії, тариф якої залишається незмінним.

– Ціна газу як товару і ціна послуги з його транспортування має абсолютно різну природу, – розповідає комерційний директор ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький. – У першому випадку – це результат ринкових торгів, на яких вартість газу коливається залежно від сезону, попиту і пропозиції. Тариф на транспортування газу, який отримує наша компанія, – це, як правило, з року в рік стабільна, однакова величина.

Споживачі, розраховуючись за газ, чомусь переконані, що всі гроші – це чистий прибуток підприємства. І майже ніхто з них не задумується над тим, що за кошти, які надходять від тарифу, ПАТ «Рівнегаз» обслуговує понад 10 тисяч кілометрів розподільних газопроводів. Фахівці компанії перевіряють технічний стан та герметичність системи, здійснюють комплексне приладове обстеження на цілісність ізоляції, а також перевіряють газопроводи на витоки газу. Окрім того, проводять обстеження понад двох сотень газорегуляторних та ще 1,5 тисячі шафних пунктів, які забезпечують пониження тиску для подачі газу до помешкань споживачів. Над тим, щоб усі ремонтні та планові роботи виконувалися вчасно, а аварійні ситуації були ліквідовані в мінімальні терміни, працюють три служби: експлуатації газових мереж, внутрішньобудинкових систем газопостачання та аварійно-диспетчерська. До роботи в них задіяно понад тисячу працівників. Зокрема, аварійна газова служба щоденно отримує до 50 викликів, на які бригади виїжджають цілодобово та навіть у вихідні.

– Тарифна виручка компанії залежить від обсягів споживання газу. Через їх падіння зменшується надходження коштів, що не дозволяє повністю профінансувати роботи, передбачені інвестиційною програмою компанії, – розповів технічний директор ПАТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа. – Декілька років поспіль нам вдається її виконувати лише на 70% від запланованого.

У Рівнегазі повідомляють, що для модернізації газотранспортної системи Рівненської області потрібно щорічно інвестувати понад 50 мільйонів гривень.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
17 + 3 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?