Допомогу дали найбільш нужденним | Газета 7 Днів

Допомогу дали найбільш нужденним

11.05.2017 13:46
Переглядів:40

Чорнобильці Рівного давно звертають увагу на не досить привабливий вигляд пам’ятного знака «Жертвам Чорнобильської катастрофи». Вважаємо, що ми достойні мати краще облаштоване місце для проведення своїх заходів, тим більше що пам’ятник і сквер розташовані в діловому центрі міста. Їхню реконструкцію облдержадміністрація запланувала до 30-річчя катастрофи на ЧАЕС. Але ця дата минула ще рік тому, а реально досі нічого не зробили.

Організація чорнобильців торік звернулася по допомогу до майбутніх архітекторів – студентів університету водного господарства. Під керівництвом завідувачки кафедри Ольги Михайлишин там розробили сім можливих варіантів реконструкції пам’ятника. Ми мріємо, щоб кращий із проектів був втілений у життя. До того ж, мабуть, час увічнити пам’ять про подвиг чорнобильців на карті області в назвах вулиць та інших географічних об’єктів.

30 років після Чорнобильської катастрофи ніхто системно не займався збереженням свідчень про людей, які пройшли Чорнобиль.

Героїв-чорнобильців у нашому місті більш як тисяча. На жаль, їхня кількість зменшується, адже середній вік ліквідаторів – 70 років. У багатьох є фотографії, які зафіксували події тих часів, багато ліквідаторів живе спогадами. Ми хочемо донести правду про Чорнобиль до майбутніх поколіннь, тому розпочали збір матеріалів для Книги пам’яті про рівненських чорнобильців. Чорнобильці розробили анкету, щоб було зручно нотувати спогади. Спасибі ліквідаторам, які вже відгукнулися, заповнили анкети та надали свої архівні фотографії. Упевнений, що своє місце в Книзі пам’яті знайдуть історії про кожного чорнобильця з Рівного.

Готовність допомогти в створенні такої книги висловило керівництво міста і області, відомі літератори Рівного, журналісти, художники. Дав свою згоду на участь у проекті відомий всім керівник гурту «От вінта», музикант, художник і поет Юрій Журавель. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми цю книгу передамо до друку вже за рік. А паралельно зробимо й електронний альбом, куди ввійдуть численні фотографії рівненських чорнобильців часів їхньої участі в ліквідаційних роботах. Можливо, з часом він теж буде виданий як книга.

Цього року наша громадська організація отримує фінансову підтримку за міською комплексною соціальною програмою «Турбота». Завдяки їй у ці дні, пов’язані з пам’яттю про Чорнобиль, 91 рівнянин з числа постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС вже отримав чи ще отримає матеріальну допомогу. На жаль, отримають її не всі, а тільки найбільш нужденні ліквідатори та евакуйовані родини.

Микола ГАЙБОНЮК,

голова правління ГО «Рівненські ветерани-чорнобильці»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 9 =
More information?

Реклама

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?