На фронт пішов на сьомий день війни | Газета 7 Днів

На фронт пішов на сьомий день війни

11.05.2017 09:56
Переглядів:101

На святкування Дня перемоги в Рівному Анатолій Лівшук із села Вовковиї Демидівського району, якому через чотири місяці виповниться 99 років, потрапив уперше завдяки своїм внукам і правнукам. Загальна увага та щире спілкування з міським головою Володимиром Хомком неабияк розчулили загартованого жорстокими боями ветерана. Хоча, власне, про свій фронтовий шлях Анатолій Петрович згадує з неохотою.

– Дідусь не любить розповідати про війну, це надто болючі для нього спогади, – приходить на виручку внучка Ольга. – До армії пішов на сьомий день після початку війни. Тоді разом з ним із села Русивель Гощанського району, де він народився і виріс, призвали 39 односельців, а повернулися з фронту одинадцятеро. Воював рядовим кулеметником. Найглибший слід у пам’яті залишили бої під Могильовим, під час яких загинуло 4/5 дідусевого полку. У 1942 році він був тяжко поранений і потрапив у госпіталь. А невдовзі в нього стався інфаркт, після чого його вже на фронт не відправляли.

Поруч з воєнними (орден Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаль «Захиснику Вітчизни») на грудях ветерана – трудові нагороди, серед яких і орден «Знак Пошани». Зі слів внучки, Анатолій Петрович Лівшук завжди вів активне життя. Свого часу працював головою Вовковиївської сільської ради. Досі тримає в селі пасіку, любить грати у шахи. Єдине, що непокоїть, – здоров’я. Через недуги, які змушують ветерана щороку проходити профілактичне лікування, рідні вирішили не відпускати Анатолія Петровича жити в село. Це його нині найбільше засмучує.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Реклама

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?