Реально можна розраховувати на три нові дитсадки | Газета 7 Днів

Реально можна розраховувати на три нові дитсадки

18.05.2017 09:48
Переглядів:374

Не всім рівненським дошкільнятам вистачає місця в дитячих садочках міста. Для вирішення цієї проблеми планують створити три дитячі садочки: на вулицях Дубенській, 71а, Соборній, 420а та Коновальця, 16 (на місці довгобуду).

У місті є 35 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності та один заклад відомчого підпорядкування (ДНЗ № 6 на Словацького, що належить поліції). До слова, правоохоронці звернулися з листом, аби місто прийняло його на свій баланс. Також є 20 дошкільних груп у складі навчально-виховних комплексів №№1, 37, 14, 17, НРЦ «Особлива дитина». В міських садках виховується 11 646 дітей. Але наявна в Рівному мережа не сповна забезпечує освітні потреби рівнян. Тому й прослідковується невідповідність між кількістю дітей і місць у садочках.

За словами начальника міського управління освіти Василя Харковця, забезпечення дітей дошкільною освітою потребує подальшого розвитку мережі дошкільних груп.

– На сесії міської ради виділили кошти на проектно-кошторисну документацію капремонту приміщення на Дубенській 71а, це колишній 26-й садочок, – розповідає Василь Харковець. – Він розрахований приблизно на 340–360 місць. На відновлення цього дошкільного закладу потрібно приблизно 21 мільйон гривень. Днями зроблено експертизу стосовно відновлення роботи дошкільного закладу і на вулиці Соборній. Це колишній садок № 17 «Вишенька». Вже виділені перші кошти на його ремонт, оголошуємо тендер. Вартість відновлення цього дошкільного закладу 12,7 мільйона гривень. Наступний об’єкт – недобудований садок на вулиці Коновальця, 16.

Аби збільшити кількість місць у дошкільних закладах, міська влада готова сприяти відкриттю приватних садочків.

– У нас нема ніші приватних дитсадків, – зазначає міський голова Рівного Володимир Хомко. – Нещодавно Василь Харковець вивчав досвід Одеси. Там діє 64 приватні садочки. Окремі рівняни теж хочуть і можуть віддати свою дитину до приватного садочка і тим самим вивільнити місце в державному. Треба відкривати повноцінні приватні дитсадки. Ми будемо робити все, аби використати цю нішу. У нас передбачені генеральним планом місця для садочків у районі Щасливого та Царського села. Будемо зобов’язувати бізнесменів, які там будують житло, будувати й дитсадки. 

Щодо так званих приватних садочків, що вже є у Рівному, то міська влада зазначає: вони не мають нічого спільного з дошкільними навчальними закладами. У статутах цих закладів зазначено, що вони лише надають освітні послуги.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 2 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?