Борги за субсидії та пільги ставлять під загрозу життєдіяльність ОСББ | Газета 7 Днів

Борги за субсидії та пільги ставлять під загрозу життєдіяльність ОСББ

15.06.2017 12:50
Переглядів:714

Критична, а по-іншому її не назвеш, ситуація з відшкодуванням державою субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг набуває в Україні вибухонебезпечного характеру. Вона, зумовлюючи соціальну напругу, по суті, ставить під загрозу існування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Сума боргу за субсидії і пільги становить по Україні десятки мільярдів гривень. Не краща ситуація і в Рівному, де на рахунки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків кошти не відшкодовуються майже три місяці. Термін нібито й невеликий, проте, оскільки обсяг субсидій сягає до 90% від суми нарахувань внесків на утримання будинків та прибудинкових територій, суми дуже значні і становлять від 60 до 100 тисяч гривень на одне ОСББ.

ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» дуже занепокоєна такою невтішною ситуацією. Тож представники ради звернулися з цим болючим питанням до голови обласної державної адміністрації Олексія Муляренка, в якого заручилися дієвою підтримкою. На захист ОСББ стали депутати міської ради. З ініціативи міських обранців Богдана Гапяка і Святослава Євтушенка вони готують звернення до столичної влади із закликом у максимально стислі терміни погасити борги з відшкодування субсидій і пільг, аби не блокувати діяльність міст і не призвести до цілковитого занепаду житлово-комунального господарства.

Крім того, на всеукраїнському семінарі для Ресурсних центрів сприяння розвитку ОСББ з питань енергоефективності, який відбувся наприкінці травня в Одесі, учасники від Рівного звернулися до керівників держави з таким відеозверненням:

«Ми, представники ОСББ України, звертаємося до Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Прем’єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича та Голови Верховної ради України Парубія Андрія Володимировича з публічним зверненням з приводу утвореної заборгованості держави перед ОСББ з відшкодування пільг та субсидій. 

У містах, в регіонах посадові особи органів місцевого самоврядування надають роз’яснення, що перед областями існує заборгованість державного бюджету із субвенції на відшкодування пільг та субсидій. В деяких регіонах профінансовано “живими коштами” відшкодування у розмірі всього 10% від заявленої потреби.

При цьому частка пільг і субсидій в структурі місячних надходжень пересічного ОСББ сягає часом більш як половину. І з урахуванням кількамісячної заборгованості з відшкодування пільг і субсидій нестача “живих коштів” у багатьох ОСББ вже дорівнює кільком місячним кошторисам витрат на утримання будинків.

Як наслідок, ОСББ не мають коштів на утримання будинку та прибудинкової території, під загрозою є безпечна експлуатація ліфтів, підготовка до опалювального сезону, зростає заборгованість із виплати заробітної плати та податків.

Зі свого боку, ми інформуємо співвласників багатоквартирних будинків про катастрофічну фінансову ситуацію наших об’єднань унаслідок невиконання державою своїх зобов’язань, а також про те, що саме держава несе відповідальність за припинення утримання наших будинків унаслідок утвореної заборгованості.

Тому просимо вас негайно вирішити питання погашення заборгованості із відшкодування пільг і субсидій ОСББ».

Роман АЛЕКСІЙЧУК,

голова правління ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

Тетяна

Аналогічна ситуація і в нашому ОСББ "Золоті ключі-3" у м.Чернівці. Терміни відшкодування по субсидіям 3-4 місяці, по пільгам 2 місяці. Але у нас крім внесків на утримання будинку та прибудинкової території здійснюється оплата за електроенергію та воду за загальнобудинковими лічильниками (право індивідуального поквартирного обліку з боку монстрів "Чернівціобленерго" та "Чернівціводоканал" нам не надане). Отже зростає заборгованість і по даним видам послуг, що наражає будинок на знеструмлення та відключення від водопостачання.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 1 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?