Архів новин

Місто без темних закутків | Газета 7 Днів

Місто без темних закутків

03.08.2017 09:32
Переглядів:88

Міськсвітло працює над тим, щоб у Рівному не залишилось жодного неосвітленого місця. Міські жителі звикли, що ввечері, ледь стемніє, запалюються вуличні ліхтарі, красиво підсвічуються будівлі, освітлюються пішохідні переходи. Організація освітлення в містах – особлива галузь міського господарства. Робота ця так само гарна, як і корисна, потрібна людям.

У нашому місті високими темпами модернізують наземну електромережу. Яскраві енергозберігаючі лампи вже сяють на електричних опорах багатьох вулиць. І це помічають жителі міста. Зокрема, нещодавно своїми враженнями поділилася з нашим кореспондентом рівнянка Галина: «Скільки живу, не пам’ятаю, щоб у нашому парку Хіміків було так світло. Тепер тут можна спокійно ходити й пізно ввечері». 

А чим не привід, подумали ми, поцікавитися, хто влаштував цю красу і зручності, та й завітали в гості до комунального підприємства «Міськсвітло», що в Рівному на вулиці Дорошенка, 55а.

Перейнявши естафету у свого попередника Олександра Лецкалюка, підприємство очолює Іван Черноморець. Уже рік, як він керує цим непростим господарством і тими людьми, які роблять наше місто світлим і яскравим навіть серед темної ночі. Досі нам було про нього відомо, що новий очільник родом з Луганщини, але переїхав до нашого міста і живе тут останні одинадцять років. Ось що він розповідає про себе:

– За фахом я інженер-механік автомобілебудування, у 1995 році закінчив Східноукраїнський державний університет. Після його закінчення працював майстром і старшим майстром аварійно-диспетчерської служби, головним інженером та начальником жеку, потім – начальником житлово-комунального управління міста і заступником директора державного підприємства «Луганськтеплокомуненерго». У 2006 році переїхав до Рівного. Працював тут заступником директора Рівнетеплоенерго, Рівнеоблводоканалу тепер – у Міськсвітлі. Це дуже цікава робота, і в нас є великі й цікаві плани.

Виконуючи «Програму енергозбереження та енергоефективності міста Рівного на 2015–2019 роки», Міськсвітло багато уваги приділяє заміні старих енергозатратних ламп на сучасні енергоощадні світлодіодні LED-світильники для освітлення міських вулиць, майданів, парків, скверів та дворових територій. 

– Наші досягнення були б значно скромнішими без дієвої підтримки міської влади, передусім міського голови Володимира Хомка, його заступника Олексія Хмилецького, начальника управління житлово-комунального господарства Ярослава Сахнюка та депутатського корпусу. Позиція міської влади щодо освітлення міста така: потрібно змінити все освітлення на вулицях міста на LED-лампи, які набагато більш економічні. Вони споживають 50–60 Вт, – розповідає директор комунального підприємства «Міськсвітло» Іван Черноморець. – Тому ми практично не використовуємо при заміні старі натрієві лампи, які споживають 150–200 Вт, тобто у три-чотири рази більше, ніж LED. Загальна кількість світлоточок у Рівному майже 10 300, з них майже 900 – вже ледівські. 

У Міськсвітлі наголошують, що нове освітлення має нижчі показники споживання електроенергії та кращі параметри освітлення. Завдяки застосуванню технології LED витрати міста на спожиту електроенергію суттєво зменшуються. Модернізовані вулиці вже заощаджують на електроенергії до 30% тих коштів, що витрачались на їхнє освітлення раніше. 

Важливо, що відбувається не просто заміна старих ламп новими, а капітальні ремонти мереж. Зокрема, спеціалісти Міськсвітла демонтують усі повітряні мережі з голими проводами та замінюють їх на самоутримуючі ізольовані. Це дозволяє не тільки вирішити питання безпеки, а й заощадити кошти на обслуговування електромереж та поліпшити їхній естетичний вигляд. 

Одним із найяскравіших, у прямому значенні цього слова, прикладів роботи Міськсвітла за останній рік можна назвати реконструкцію мереж освітлення в парку Хіміків мікрорайону Ювілейний.

– Це практично новий проект. Там майже не було мереж зовнішнього освітлення. Встановлювали опори, монтували освітлення, – розповідає Іван Черноморець. – З міського бюджету на ці роботи виділили 600 тисяч гривень. Проект освітлення цього парку розробляли ще до мене, але втілював в життя його вже я. Предбачається також освітлення парку Просвіти. Там облаштовують не тільки світло, а й зони відпочинку. Це грандіозна робота для багатьох служб. Наше підприємство братиме в ній участь відповідно до своєї спеціалізації.

У Міськсвітлі тримають руку на пульсі сучасних технологій і намагаються застосовувати їх у Рівному. Незабаром на наших вулицях з’являться сучасні ліхтарі з функцією дімірування, що дозволяє автоматично переходити в різні режими економії. Програмується освітлення в нічний час, зокрема після півночі його яскравість зменшується, що своєю чергою веде до зменшення споживання електроенергії, а отже – економії коштів. Де встановлять цю «розумну» техніку, поки що вирішують. Та якщо з цією новинкою тільки розбираються, то вже не перший рік комунальне підприємство «Міськсвітло» застосовує сучасні технології, які дозволяють вмикати ліхтарі в автоматичному режимі, слідкувати за збоями та аварійними відключеннями електромереж. Все те відображається на інтерактивному екрані і контролюється працівниками підприємства.

Нині «Міськсвітло» – одне з кращих комунальних підприємств України. Воно має професійний колектив та міцну матеріальну базу. У розпорядженні спеціалістів підприємства є вся техніка, необхідна для виконання електромонтажних робіт та обслуговування електромереж .

– Мій попередник збирав підприємство по крихтах у ті важкі часи, коли казна була порожня, а обладнання було в дефіциті. Мені дістався гарний спадок, – розповідає Іван Черноморець. – Комунальних підприємств з такою базою я бачив мало. У нас є п’ятнадцять одиниць вантажної техніки: вишки, крани, самоскиди, є три легкові авто. Різнопланова і розгалужена база. Це дозволяє нам перемагати в багатьох тендерах через систему «Прозоро». Практично у всіх центральних місцях Рівного ми облаштовуємо освітлення на пішохідних переходах. Вже повністю освітлюється Соборна. На Київській залишилась невелика частина роботи. Інша фірма має нанести там розмітку. По всьому місту мають бути облаштовані освітлювальними приладами 60 перехресть. Цим займатиметься львівська фірма, у якої ми на субпідряді. 

Загалом у планах міської влади і Міськсвітла – освітити всі закутки Рівного, аби в нашому місті не залишилося жодного неосвітленого двору. Адже йдеться не тільки про естетичний бік міста, а й про комфорт і безпеку мешканців.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

північний

чи можливо поставити ще один ліхтар вуличного освітлення на повороті спуску між будинками коновальця 11 і 7 тут зараз якраз іде модерзація вуличного освітлення

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 1 =
More information?

Реклама

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Це було напровесні. Але думки, які прийшли тоді, не дають мені спокою досі, то я й вирішив под... Далі

Опитування

Які у вас плани на літо?