Архів новин

Гарна репутація важливіша за гарні прибутки | Газета 7 Днів

Гарна репутація важливіша за гарні прибутки

10.08.2017 09:32
Переглядів:249

Керівник, про якого ми розкажемо в цій статті, сповідує саме таку філософію, а тому очолюваний ним колектив має достойну зарплату і репутацію. Ця людина – Василь Нестор, директор ПП «Рівнеспецбуд». Завтра у нього день народження. А в неділю професійне свято – День будівельника. Гарний привід, щоб розповісти про цю людину і очолюваний нею колектив.

Йому сорок років. За плечима дві вищі освіти – технічна й економічна, і п’ятнадцять років роботи в бізнесі.

– Як ви умудрилися стільки встигнути до сорока років? – запитала я його насамперед.

– Кажуть, що якщо чоловік до сорока побудує бізнес, то після сорока він буде працювати на нього, – відказав Василь Нестор напівжартома. – А взагалі, все, що я досяг, маю завдяки своєму наполегливому характеру.

– Ви можете робити в будівництві все чи маєте певну нішу? 

– Ми – вузькоспеціалізована організація, яка на 99 відсотків займається утепленням і оздобленням фасадів, а той один відсоток, що залишається, – це внутрішні ремонтні роботи. Та головне – фасади, бо в нас для цього є вся необхідна механізація – колиски, риштування.

Торік «Рівнеспецбуд» зробив 60 тисяч квадратних метрів утеплення. Причому не тільки в Рівному. Основну частину роботи, відсотків сімдесят, зроблено на об’єктах у Луцьку і Волинській області. Там роботу цього колективу вже знають, тож, коли виникає потреба у зовнішньому оздобленні й утепленні, будівельників Нестора замовники одне одному рекомендують і буквально передають з рук у руки. Люди цінять гарну роботу в усіх сферах: пацієнти рекомендують один одному тямущого лікаря, клієнти сфери побуту – кравця, перукарку чи манікюрницю, а хороші будівельники взагалі нарозхват. Бо при будівництві й ремонтних роботах йдеться про суми, далебі суттєвіші, ніж вартість манікюру чи зачіски. Отже, коли вже ти зібрався утеплюватися, то треба заручитися на сто відсотків надійним і сумлінним підрядником.

Треба хотіти працювати і вміти рахувати

Сьогодні колектив «Рівнеспецбуду» налічує 90 працівників. Він викристалізувався в підсумку тривалого відбору і протистояння тому непривабливому процесу, який називається плинністю кадрів.

Ця тема особливо хвилює Василя Нестора, адже репутація підприємства залежить не від того, який у нього офіс чи в якому автомобілі їздить його директор, а від кваліфікації та дисциплінованості його працівників. 

– Кажуть, що у нашій країні немає робочих місць, – поділився своїми міркуваннями з цього приводу директор. – Але я з цим не згоден. 

У нас є велика проблема з людьми, які хочуть працювати. Добре, що на підприємстві сформувався кістяк, який працює роками, який зрісся з цією роботою. Але наростити його дуже й дуже складно. Приходять новачки, попрацюють місяць-два, а тоді звільняються і їдуть десь у пошуках довшого рубля. Люди тепер хочуть, аби їм платили побільше, але при цьому можна було не працювати. А в Польщі ті самі люди робляться дуже працьовиті, причому там працюють по 12 годин у день і ні на кого не нарікають. А заробляють зрештою те саме, що можна заробити вдома. Коли ж врахувати, скільки проїдають-пропивають, витрачають на дорогу, на візові документи та виплати посередникам, які їх влаштували на роботу, то виходить у підсумку те саме, що й тут. Але вони не вміють рахувати.

У розвідку можна йти з кожним

У Рівному є ОСББ, мешканцям яких настільки полюбилися працівники підприємства «Рівнеспецбуд», що вони не хочуть бачити в себе інших виконавців. Навіть якщо там передбачається виконувати роботи не за основним профілем цієї фірми. Скажімо, в ОСББ «Орбіта-Північ» люди так і заявили: «Хочемо, щоб дах нам робили ті самі будівельники, які утеплювали стіни». Це свідчить про репутацію. А її, своєю чергою, здобувають гарною роботою.

Василь Нестор каже, що це не його особиста, а всього колективу заслуга. Головного інженера Олександра Матвійця, головного бухгалтера Катерини Буян, виконробів, усіх працівників. Є багато таких, які працюють з ним пліч-о-пліч від заснування підприємства. «Ви, мабуть, готові піти з ними в розвідку?» – запитала я ніби й жартома. А він відповів серйозно: «Ми й ходимо. Я знаю, що такі люди, як виконроб Василь Красько, головний механік Володимир Матвійчук, водій Олександр Полторак, кошторисник Василь Чернявка, не підведуть у жодній розвідці».

Справа виховання

Далеко не всі мешканці лояльні до будівельників. Адже будь-які ремонти створюють дискомфорт. Бува, що мешканці будинку, в якому «Рівнеспецбуд» робить ремонт, просять не працювати в суботу. Мовляв, дайте нам відпочити у вихідний. 

– Але ж нам доводиться ловити погоду, – каже Василь Осипович. – Це та робота, яку не зробиш у дощ чи в морози. Тому мусимо прихоплювати й суботи, якщо вони погожі. «Потерпіть уже нас, закінчимо, то будете відпочивати в повному комфорті», – кажемо ми таким людям. Але ж це українське виховання. Така вже ментальність у нашого народу: якщо хтось щось робить, норовлять вставити йому палку в колеса.

Якщо постійно вчитися, нічого складного нема

Виробництво, фінанси, кадри – основні складові будь-якої справи. Що з цих трьох китів найскладніше для Василя Нестора? Керівник запевнив, що для нього немає складнощів у жодній із цих сфер. Бо він постійно вчиться, дуже швидко схоплює новації і попри дві освіти вважає себе самоучкою.

Проблеми виникають тільки з невчасними розрахунками за виконану роботу. Дошкуляє необов’язковість замовників, бо через це доводиться затримувати зарплату робітникам чи розрахунки за матеріали. Тим часом, коли в процесі зайнято стільки людей, його складно зупинити. Працівники його колективу, маючи стабільно високу зарплату, яку отримують вчасно, далеко не завжди знають, якою ціною ця стабільність дається.

Хто кого шукає?

Як вдається сформувати пакет замовлень, щоб забезпечити щільний графік роботи, зайнятість колективу, а звідси й зарплату? «Рівнеспецбуд» за роки роботи встиг заробити таку репутацію, що замовники вже шукають його самі. Особливо це стосується ОСББ, голови яких спілкуються між собою і підказують одне одному, з ким можна мати діло, а з ким ні. Та й ті будівельні організації, що споруджують будинки, в яких «Рівнеспецбуд» виконує оздоблення фасадів на умовах субпідряду, не шукають іншого партнера, бо просто добра від добра не шукають.

Щоправда, цього року в будівництві відчувається невелика стагнація. Через те, що квартири в новобудовах продаються гірше. Тому темпи будівництва в основних забудовників упали практично наполовину. Проте на завантаженість колективу «Рівнеспецбуд» це практично не вплинуло, адже є багато старих будинків, які взялись утеплятися і оздоблювати фасади. Рівняни ці оновлені підприємством Василя Нестора будинки вже помітили. На той, що за адресою Міцкевича, 1, спеціально ходять дивитися. Дуже вже гарно він оздоблений вишиванкою. Так само ходять на оглядини до будинку № 60а на вулиці Ст. Бандери, який рівняни звикли називати «Дружбою». Там на торці будівельники зобразили величезний герб України. Інші буквально останні адреси цієї гарної роботи – будинки за адресами Міцкевича, 40 і Пушкіна, 40. На Коновальця, 6 торець дев’ятиповерхівки прикрашено гігантською емблемою цього ОСББ «Сонячне Рівне» – міська вежа в обрамленні сонячного диска і променів; а на Шухевича, 8 на торцях усіх під’їздів будівельники «простелили» вишиванки у традиційних українських кольорах – червоному і чорному.

Гарну роботу будівельників «Рівнеспецбуду» оцінили й на Волині, у Львові та навіть у столиці. 

У цих містах рівненські оздоблювальники навіть дарували нове життя і нове обличчя архітектурним пам’яткам. Монастирі, дитячі садки, школи, палаци культури, різні соціальні об’єкти і житлові будинки – фотогалерея вже завершених будівельниками «Рівнеспецбуду» об’єктів просто вражає вишуканістю стилю і філігранною якістю роботи. 

Кожен повинен робити своє

Ми поцікавились у керівника, чи планує він спробувати себе в інших підгалузях будівельної справи? Наприклад, робити ще дахи, чи комунікації, чи ще щось інше? «Є дуже багато роботи для нашої спеціалізації, – каже Василь Нестор. – Її вистачить ще дуже надовго. А далі покаже час. Якось я намагався розширитись і на інші напрямки, та потерпів фіаско. Бо переконався, що зовнішнє утеплення й оздоблення стін – це саме наша ніша. Ми в цій справі – спеціалісти. Знаємо всі нюанси, уміємо знайти вихід з будь-якої ситуації. Тому краще займатися своїм. Якби в нас люди займалися кожен своєю роботою, то було би більше толку, ніж коли кожен займається всім, а в підсумку – нічим. 

Я вважаю, що наше підприємство робить саме те, що воно вміє і що знає». Мабуть, замовники теж так вважають, бо «Рівнеспецбуд» завантажений роботою настільки, що цього року розпочав ряд проектів ще взимку, використавши для роботи теплі лютневі вікна. Що ж, у нинішні непрості часи та обставина, що підприємство має роботу, – це найкраща для нього характеристика. 

А для виконавців важливо, щоб робота приносила не тільки хорошу матеріальну винагороду, а й моральне задоволення, каже керівник. Коли тобі люди скажуть «дякую», це так само важливо, як і гарна зарплата. Хоча в наш час стали менше цінувати цей моральний фактор. «Просто коли в суспільстві панує загальна бідність, то вона призводить до нівелювання моральних цінностей. Коли ж є стабільність, то людині просто необхідне поєднання матеріального і морального, – каже Василь Нестор. – Європа починається з нас. Будемо жити гарно і працювати на совість, то буде в нас Європа».

Що ж, нам пощастило побувати в осередку такої європейськості не десь далеко, а в нашому рідному місті. І він поширює свій європейський стиль на всі об’єкти, де працює. Дуже хочеться, аби цих об’єктів ставало з кожним роком більше. Бо чим їх більше, тим більше у нас Європи.

Пряма мова

Міський голова Володимир ХОМКО: 

– Маю досвід співпраці з багатьма організаціями. Бо очевидно, що Муніципальна програма сталого розвитку чи проект «30 на 70» – одні з найбільш важливих для мене. Тому контролюю їхнє виконання особисто і знаю практично всіх виконавців робіт з утеплення будинків. Нехай не ображаються інші, та більш організованого і відповідального підприємства, ніж «Рівнеспецбуд», у Рівному немає. Гляньте на їхню роботу: це ОСББ «Дружба», будинки за адресами Міцкевича, 1; Міцкевича, 40; Коновальця, 6 та інші – вони зроблені якісно, практично бездоганно. Найголовніше, що надзвичайно задоволені результатом ті, хто замовляв цю роботу. На фоні загальної безвідповідальності і безпорядків у державі така робота – це приємний виняток. Тому я, безумовно, всіляко сприятиму, щоб саме така фірма, як ПП «Рівнеспецбуд», займалась утепленням будинків у Рівному. Бо якщо вже ми виділяємо на цю справу гроші, то хочеться отримати гарний результат, щоб усе було якісно і красиво. Щиро вдячний будівельникам за їхню гарну працю і вітаю з професійним святом.

Наша довідка

ПП «Рівнеспецбуд»: утеплення та оздоблення фасадів, оренда риштувань і колисок. Підприємство слід шукати за адресою: м. Рівне, вул. Курчатова, 62; тел. (0362) 60-85-75, e-mail: gsb-2004@ukr.net 

Адреса сайту, на якому можна побачити роботи спеціалістів «Рівнеспецбуду»: rsb.rv.ua 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
8 + 2 =
More information?

Реклама

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Це було напровесні. Але думки, які прийшли тоді, не дають мені спокою досі, то я й вирішив под... Далі

Опитування

Які у вас плани на літо?