Архів новин

В Луцьку є будинок з химерами, а в Рівному – клумба | Газета 7 Днів

В Луцьку є будинок з химерами, а в Рівному – клумба

17.08.2017 13:51
Переглядів:126

Екскурсантам у Луцьку неодмінно показують будинок із химерами, створений місцевим скульптором. У Рівному на таку родзинку міського благоустрою поступово перетворюється двір багатоповерхівки на вулиці Павлюченка, 18. Тут свої оригінальні творчі ідеї з допомогою квітів і садових декорацій реалізує родина Марчуків.

За екскурсовода нам був сам глава родини, він же автор ідеї і реалізатор незвичайного дворового благоустрою в одній особі – рівнянин Анатолій Марчук. З уст пенсіонера, а він свій заслужений відпочинок усе ще поєднує з роботою, вряди-годи злітає фраза «так точно!». Якраз ці слова точно характеризують  цього колишнього військового як людину діла: сказав – зробив. А він дуже захотів зробити щось для радості внуків, яких донька подарувала йому аж троє. Та й хотілося, щоб мешканцям було приємне його сусідство.

Справа виявилася настільки захопливою, що чоловік і сам того не сподівався: чим далі, тим більше нових ідей і людей, готових долучитися до створення усіляких тих химериків. До речі, одним із тих, хто захотів підтримати цю творчу містобудівну ініціативу, є спонсор нашого редакційного конкурсу «Квітучий двір» Анатолій Сидорук. Він вирішив зробити це незалежно від результатів конкурсу, бо з першого погляду став щирим шанувальником Марчукової клумботворчості.

Отож як двічі в одну й ту саму річку не ввійдеш, так і Марчукову прибудинкову територію такою самою двічі не застанеш. Щодня в ній помітні якісь зміни, бо щойно автор клумб втілить у життя один творчий задум, як у нього тут же з’являється новий.

Минаючи першу із трьох дворових клумб, що вражає геометричною бездоганністю форм і гармонійністю поєднання квіткових кольорів, пан Анатолій каже, що це лише прелюдія. Головні ж дійові особи і клумбові сюжети – біля його, шостого під’їзду: зліва – колоритний український сільський варіант, а справа – мультяшний. Увечері клумба по-своєму красива – її підсвічують ліхтарі.

– Два дні я свою Ларису Василівну вмовляв: «Ходи, зробимо клумбу», – розповідає Анатолій Марчук. – Дружина у тресті зеленого господарства працює, квіткові красоти у центрі міста створює, то фізично стомлюється. Наш син Юрій, художник, розмалював стіни при вході в під’їзд. Разом з ним ми прикинули, де і як можна встановити декорації. Дружина вже й сварить мене, що більше свою ділянку люблю, ніж її. Але вона молодець, послухала таки мене, то тепер у нас не клумба, а просто шедевр. І сусіди цілими сім’ями долучилися до нашої справи. На моє замовлення Вітя Сисюк зробив із дерева вітряного млина і колодязя в мініатюрі, Микола Дрильчук вирізав зі зношених шин двох лебедів. А буслів я придбав за вигідний бартер…

Словом, стараннями чоловіка на донедавна закиданій недопалками прибудинковій території сталася дивовижна метаморфоза. 

І хоча коштує вона чималих затрат і зусиль, та вони того варті! Люди із сусідніх під’їздів теж взялися біля себе все білити-чепурити. Анатолій Марчук сподівається, що й інші рівняни, побачивши його затію, захочуть робити у себе таку красу. Гарно жити хочеться усім!

До уваги читачів! 

Редакція газети «7 днів» пропонує рівнянам, які мають бажання взяти участь у конкурсі «Квітучий двір», повідомити про квіткові досягнення свого двору за телефонами: 45-40-00, 26-65-10 чи 63-33-66. Журналіст газети на ваше запрошення завітає у ваш двір і підготує публікацію про вашу клумбу чи квітник. Конкурс триватиме до 30 вересня. Після його закінчення за результатами голосування читачів відбудеться нагородження переможців. Ті, чиї клумби будуть визнані найоригінальнішими, отримають від спонсора конкурсу лідера обласного Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» Анатолія Сидорука подарунки: за І місце – ковану лавочку, за ІІ – ковану підставку для квітів, за ІІІ – саджанці та насіння квітів.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 11 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?