Архів новин

Небезпечні харчі | Газета 7 Днів

Небезпечні харчі

31.08.2017 11:03
Переглядів:83

90% продукції кулінарних відділів супермаркетів Рівного – епідемічно небезпечні. До такого висновку прийшли спеціалісти Рівненського обласного лабораторного центру в ході епідеміологічного моніторингу.

Проблеми з животом після їди люди тепер мають усе частіше й частіше. Епідеміологи зафіксували цього року в нашому місті стрімкий ріст захворюваності  на гострі кишкові інфекції. Рівень поширення таких хвороб зріс проти минулого року в 1,6 разу. Притому в Рівному захворюваність у 2,7 разу перевищує середній показник по області. Чому так? Та тому, що рівняни мають більше можливостей користуватися такими благами цивілізації, як кулінарія. 

Коли епідеміологи з’ясовували у хворих причини й обставини харчових отруєнь, багато потерпілих пов’язували свої захворювання з харчуванням у кафе чи ресторанах і придбанням товарів у кулінарних відділах супермаркетів.

 У дев’яти кулінарних відділах супермаркетів та одному закладі громадського харчування спеціалісти відібрали й дослідили 22 зразки харчів. 20 з них були мікробно забруднені, причому повністю безпечної продукції не було в жодному закладі!

У досліджених продуктах знайшли бактерії кишкової палички (в тому числі умовно патогенні кишкові бактерії), золотистий стафілокок, які можуть спричинити гострі гастроентероколіти.

Можливо, власники цих закладів розслабились, через те що довгий час діяв мораторій на перевірки, отже, вони могли працювати безконтрольно. А може, виною літня спека, яка сприяє псуванню продуктів? У будь-якому разі добре, що споживачів нарешті попередили про небезпеку.

Де продавали проблемні продукти? Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” надала перелік цих закладів. Це: 
1. Мережа супермаркетів “Сільпо”, вул. Київська,69 та вул. Гагаріна, 16 (мікроорганізми виділені із салатів “Мономах” та “Полонинський”, курки по-діжонськи, торту “Іллюша”, рулету вершково-фруктового).
2. Мережа супермаркетів «Наш Край» по пр. Миру, 2 та по вул. Карнаухова, 31 (з крилець курячих «Гриль» та паніні з куркою (італійський бутерброд з сиром, ковбасою чи м’ясом та овочами), салату «Купецький» та м’яса по французьки).
3. Супермаркет “Сам-маркет”, вул. Кн. Ольги, 1 (зрази з м’ясом, салат “Здоров’я”).
4. Супермаркет “Еко-маркет”, вул. Соборна, 17 (вінегрет, зрази картопляні з м’ясом та торт “Трюфельний).
5. Супермаркет “Вопак”, вул. Київська, 10 (торт “Оригінальний вечірній”, млинці з лівером та салат буряковий).
6. Супермаркет “SPAR”, вул. Відінська, 50 (паніні «Прошуто»).
7. Кафе “Мацурі”, вул. Соборна. 263 (суші «Каліфорнія сяке сурими»).
8. Магазин «Тундир Хаус», вул. Київська, 67 (шаурма).

Вікторія ІЛЬНИЦЬКА 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 5 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?