Архів новин

Вступити в коледж – закінчити інститут | Газета 7 Днів

Вступити в коледж – закінчити інститут

01.09.2017 13:16
Переглядів:505

Так спрощено можна сформулювати ту перспективу, яку від початку цього навчального року отримали студенти Рівненського державного базового медичного коледжу.

Цього року Рівненський державний базовий медичний коледж на 4 відділння набрав 557 студентів. 368 із них навчатимуться на державній формі. За спеціальностями "фізична реабілітація", "лабораторна діагностика", "сестринська справа" і "фармація" цьогорічні вступники зможуть здобути освітній рівень бакалавра і отримати відповідні дипломи. Крім того коледж відновив вечірню форму навчання, якою можуть скористатися працюючі старші (головні) медсестри чи фармацевти, щоб здобути ступінь бакалавра.

Свято першого дзвоника для першокурсників Рівненського державного базового медичного коледжу відбулося в обласному музично-драматичному театрі. Самі щасливі студенти-першачки, їх мами і тати, молодші братики й сестрички та інші вболівальники, педагоги коледжу заповнили цю головну залу області вщерть. Аншлаг був не тільки в партері, а й на всіх трьох ярусах театру.

 

І воно того було варте, адже дійство вийшло просто захопливе.

До першокурсників звернулися директор коледжу, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Ростислав Сабадишин, заступник директора з виховної роботи, кандидат педагогічних наук Світлана Бухальська, голова студентської ради коледжу Юлія Фурдись. І всі вони дали першокурсникам безцінні поради з висоти свого досвіду. Постаралися не злякати їх, і без того наляканих тим, що перед ними відкривається самостійне доросле життя, а підтримати і підказати, як у цьому новому житті можна стати успішним. Були хвилюючі моменти. Вручення символічних студентського квитка і залікової книжки.

А ще всі понад півтисячі першокурсників спільно сховали свій святковий одяг під професійним – білими халатами медиків, а потім спільно підтримали першокурсника Ярослава Каськіва, який зачитував «Обіцянку першокурсника», багатоголосим «обіцяємо».

 

Першокурсники зробили для себе ще одне відкриття – дізналися, що директор їхнього коледжу не тільки професор медицини, а й автор драйвових пісень. Його твори прозвучали в театрі у виконанні співаків-аматорів з числа випускників коледжу. Співали цього дня для майбутніх медиків і лауреат міжнародного фестивалю «Жива вода» Олексій Мосійчук та соліст Рівненської філармонії Сашко Невже.

Тут же, в театрі першокурсники познайомилися з керівниками своїх відділень та класними керівниками. Всі вони вийшли на сцену, щоб показати себе новачкам. а потім вже на площі перед театром зібрали свої групи навколо себе, щоб утрясти перші організаційні моменти. Словом, процес пішов. У добру путь!

 

Пряма мова

 

– Школу я закінчив у Бродах Львівської області. Вступив до Рівненського базового медичного коледжу і обрав собі напрямок «лікувальна справа», бо в мене є мета стати фаховим лікарем. Хочу продовжити сімейну династію і піти шляхом моїх тата, діда і бабці. Та щоб цей задум здійснити, мені треба здобути вищу освіту. Тепер не мушу діяти за прикладом мого брата, який після закінчення курсу стоматології в Рівненському базовому медичному коледжі вступив до Тернопільського медуніверситету. Адже мені, щоб здобути вищу освіту, вже не треба буде їхати з Рівного в інше місто. Тому що Рівненський базовий медичний коледж тепер стає інститутом охорони здоров’я. Це значно спрощує мій шлях до моєї мрії. 

 

– Я випускник коледжу 2009 року. Навчання в коледжі було для мене потужним поштовхом для професійного росту. Медицина – це дуже науко- і працемістка наука. Працювати в цій сфері дуже складно. Медколедж дав мені основне – задатки майбутнього лікаря, поштовх для вдосконалення, грунтовні базові знання. В медколеджі я розвивався і як майбутній спеціаліст, і як особистість. Адже тут чудова база. Я виступав у художній самодіяльності. Свого часу на традиційному конкурсі нашого коледжу «Алло, ми шукаємо таланти» я навіть зайняв перше місце, бо мав можливість не тільки вивчати фармацію, а й серйозно займатися вокалом. До речі, директор нашого коледжу, професор, заслужений лікар України Ростислав Сабадишин пише чудові пісні, і я в тому числі виконував і їх. Бажаю теперішнім студентам наснаги, цілеспрямованості, наполегливості в досягненні мети.

 

– До Рівного я приїхала з Почаєва з наміром здобути фах фармацевта у Рівненському державному базовому медичному коледжі. Маю старших подруг, які мені розповідали багато хорошого про цей коледж і про те, які тут хороші вчителі. Моя мета – працювати провізором в аптеці. Мої дві тітки, мамині сестри, працюють у Почаєві провізорами, то я вирішила наслідувати їх. Маю намір здобути ступінь бакалавра. Це дуже гарна можливість, що тепер, аби здобути вищу освіту, не треба вступати до іншого навчального закладу, а можна продовжувати навчання на вищому рівні у своєму. А ще мені дуже сподобався тут гуртожиток. Я вже поселилася, кімната дуже гарна, з євроремонтом, сучасними меблями, розрахована на трьох чоловік.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 1 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?