Архів новин

Місто охопила епідемія | Газета 7 Днів

Місто охопила епідемія

07.09.2017 08:48
Переглядів:101

Вона хоча й заразна, проте цілком безпечна. У Рівному в останні роки спостерігається тенденція до масових занять спортом. Чи можна було раніше хоча б подумати про те, що, наприклад, організовані ентузіастами велодні чи масові забіги будуть збирати на вулицях міста сотні рівнян? А їх, хто долучається до спортивних заходів не з-під палиці, а з власної волі, щоразу стає більше. Такий феномен американські дослідники називають епідемією, з’ясувавши, що спорт є дуже заразним. Люди самі змушують одне одного займатись фізкультурою.Чи можна говорити про те, що Рівне стало спортивним містом? 

Традиційно щороку в День фізичної культури і спорту, який припадає на другу суботу вересня, у Рівному проводяться масові заходи, які збирають дедалі більшу кількість учасників. Не стане винятком і цьогорічне фізкультурне свято, де демонструватимуть свої здобутки юні рівняни, з яких, можливо, невдовзі виростуть спортивні зірки, що стануть гордістю міста. Адже саме з дитячих спортивних шкіл розпочинали шлях до великих перемог славетні легкоатлети, плавці, борці, боксери, футболісти та баскетболісти, які з честю представляють Рівне на найпрестижніших міжнародних змаганнях. Про те, з яким багажем надбань підійшло Рівне до нинішнього спортивного свята, розмова журналіста «7 днів» з начальником міського управління сім’ї, молоді і спорту Сергієм ШЕВЧУКОМ.

– Сергію Анатолійовичу, чим цього року поповнилася скринька спортивних здобутків?

– На мою думку, нам треба міняти підхід до оцінки надбань, яка чомусь зводиться лише до підрахунків здобутих нашими спортсменами медалей. Не тому, що їх, цих нагород, стало менше. Наші спортсмени успішно виступили на чемпіонатах світу та інших престижних турнірах. Взяти, для прикладу, останні найбільш представницькі змагання – ХХІХ Всесвітню літню Універсіаду, яка нещодавно відбулася в китайському місті Тайбей. Двоє студентів РДГУ вибороли чотири нагороди: плавець Михайло Романчук – золоту та дві срібні, а легкоатлетка Олена Колісніченко – бронзову медалі. 

Перелік здобутих спортивних трофеїв можна було б продовжувати. Це результат тієї планомірної роботи, яку не виконаєш ні за рік, ні за п’ятирічку. Щоб виховати чемпіона, потрібні й відповідні умови. 

– А саме умови підготовки спортсменів просяться бути кращими… 

– Давайте говорити начистоту. Міська влада з розумінням ставиться до всіх проблем, які стосуються розвитку фізичної культури і спорту. Багато коштів виділяється на утримання спортивних шкіл. А це не тільки зарплати тренерів, які, до речі, з 1 вересня зросли, і комунальні послуги.

Усі спортивні школи отримали кошти на капітальні видатки. Так, виготовлено проект ремонту даху ДЮСШ № 1, який уже проходить експертизу. Виділені кошти для завершення реконструкції спортивно-гімнастичного залу в ДЮСШ № 2. У третій спортшколі ведеться тепломодернізація: утеплили три стіни, залишилася четверта, на яку міська влада вже дала кошти. Крім того, тут у вестибюлі міняємо вікна на металопластикові.

У четвертій школі замінили паркет, відремонтували дах, а тепер з міського бюджету виділено мільйон на ремонт адмінприміщення. Депутати з розумінням поставилися до проблеми розташованого біля ДЮСШ № 4 штучного поля, яке експлуатується вже десять років, тому будуть розглядати можливості виділення коштів на заміну покриття. 

Щодо ДЮСШ «Верес», то ми тут обладнали штучне футбольне поле, на часі – інші майданчики, під які відведена земля і виготовлені проекти, а кошти, швидше за все, виділять у 2018 році. У ДЮСШ № 5 ми поміняли вікна в залі боротьби, побілили стіни, плануємо постелити нову підлогу (проект ремонту вже на експертизі, і кошти на це виділені).

Окремо хотілося б сказати про ДЮСШ № 1. Ми закрили нічний клуб «Холідей» і віддали це приміщення для занять греко-римською боротьбою. Обладнали сучасний зал, оснащений всім необхідним для занять.

– Які види спорту є пріоритетними для міста?

– Насамперед робимо все для того, щоб розвивати у Рівному фрістайл. Адже представники нашої школи виступають на кожній зимовій Олімпіаді. Цей вид спорту домінуючий у 1-ій спортшколі. Що стосується 2-ї і 3-ї, там профільним є плавання. ДЮСШ № 4 – це комплексна спортивна школа, яка спеціалізується на міні-футболі, регбі, гандболі, жіночому футболі. 

Розвиваємо шосейний велоспорт, кульову стрільбу. У 5-ій спортшколі культивується кікбоксинг, бокс, вільна боротьба і велоспорт. Ми сьогодні відділення велоспорту з ДЮСШ № 4 перевели в 5-ту спортшколу, якій передали машину для супроводу в навчально-тренувальному процесі та купили велосипеди. 

– Сергію Анатолійовичу, ми говоримо про спорт. А як рівняни ставляться до фізкультури?

– Не злукавлю, якщо скажу, що люди з кожним роком дедалі більше дбають про своє здоров’я. От взяти стадіон «Авангард». Яким би він зараз не був, там щоранку бігає кілька десятків людей. Те саме в парках, на шкільних стадіонах, у зонах відпочинку.

У місті активно втілюється в життя програма «Спортивний майданчик». Раніше ці об’єкти були закріплені за жеками, які, чого душею кривити, не доглядали за ними. Сьогодні ми майже всі спортмайданчики відремонтували, з 30 залишилося довести до ладу всього 4. На двох з них тривають ремонтні роботи.

Приємно те, що рівняни масово потягнулися до фізкультури. Про це свідчать, наприклад, організовані «Rivne Running Club» заходи. Зокрема, в забігу у вишиванках взяло участь майже 700 чоловік. Ніхто нікого не змушує, люди приходять з власної ініціативи. Скажімо, вперше запросили рівнян на забіг із перешкодами «Виклик вулиць», і відразу відгукнулося близько 200 чоловік.  

А взяти велодні, до яких долучається до тисячі велосипедистів-аматорів. Масового характеру набувають змагання з дворового футболу, вуличного баскетболу та десятки інших любительських турнірів. Про те, що серед мешканців міста зростає інтерес до здорового способу життя, свідчить і кількість поданих проектів громадського бюджету, які передбачають створення в житлових масивах спортивних майданчиків і тренажерів. Хіба це не підстава твердити, що Рівне – спортивне місто?

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 2 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?