Архів новин

Тепло знов обіцяє подорожчати | Газета 7 Днів

Тепло знов обіцяє подорожчати

07.09.2017 08:59
Переглядів:88

Відразу заспокоїмо пересічних рівнян: ціна гігакалорії тепла для категорії споживачів «населення» подорожчає не більше ніж на 2,8 відсотка, гарячої води – на 4,5–4,6 відсотка. А що стосується бюджетних підприємств, то ціни на тепло для них запропонували збільшити приблизно на третину. Адже основа виробництва тепла – газ – для них здорожчала майже на 52 відсотки.

– Питання це болюче. Багато хто після того, як змінилося законодавство у сфері надання субсидій, не може заплатити за тепло й за діючими тарифами, – звернувся до рівнян, що зібрались на відкрите обговорення проекту змін тарифів на тепло й гарячу воду, який Рівнетеплоенерго має намір подавати на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, директор товариства «Рівнетеплоенерго» Степан Коропецький. – Коли в державі підвищували ціни на газ, пальне, електроенергію та воду, то обговорень не було. Хоч ціну на газ для бюджетних установ підняли в лютому, і через це наше підприємство весь цей час працює в збиток. Щоб якось вирівняти баланс за свій рахунок, ми змушені були перевести роботу колективу на чотириденку. Зарплати у спеціалістів підприємства, на мій погляд, дуже низькі. І через це багато хто звільнився та поїхав працювати за кордон. То хочу, щоб громада з розумінням поставилася до наших намірів скоригувати ціни…

Економічне обґрунтування щодо пропозиції коригування тарифів Рівнетеплоенерго надало. Його з 18 серпня можна було побачити на сайті підприємства. Причому, про це зауважував Степан Коропецький, а також ті представники підприємства, які доповідали в ході громадського обговорення, національний регулятор прискіпливо вивчатиме й перевірятиме буквально кожну цифру і кожний пунктик мотивацій, які надасть Рівнетеплоенерго в проекті. То жодна неточність у розрахунках не пройде. Але що там уже казати: навряд чи хто з нас зможе пригадати, коли б у нашій країні щось подешевшало.

Що може втішити в цій ситуації? Те, що тепло реально заощадити. Степан Коропецький не забув нагадати про це, хоч знову вийшло якось із гірчинкою:

– Рівнетеплоенерго – це єдине підприємство в Україні, яке встановило для житлових будинків практично 100-відсотковий облік тепла. Завдяки цьому мешканці стали значно економити на його споживанні. Натомість у підприємства набагато зменшилися обсяги корисного відпуску тепла, а отже, зросла його собівартість. Житомир, Луцьк, Тернопіль цього не зробили, і в них зараз теплопостачальні підприємства в кращій фінансовій ситуації. Зате у Рівному в кращій ситуації виявилися споживачі. У місті є будинки, де минулої зими тариф на опалення з розрахунку на квадратний метр був по 12–15 гривень. Звичайно, мова йде про ті ОСББ, де провели утеплення. Але добитися такого результату можуть всі.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 0 =
More information?

Реклама

Опитування

Які у вас плани на літо?