Архів новин

На десять років за грати | Газета 7 Днів

На десять років за грати

19.09.2017 08:43
Переглядів:288

Потрапив вбивця працівника колонії

Нагадаємо, ще у 2013 році під час несення служби молодший інспектор відділу охорони Городищенської виправної колонії, що у Рівненській області, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, вистрілив із табельної зброї у свого колегу – старшого прапорщика, який від отриманої травми помер. Повідомляє  прес-служба прокуратури Рівненської області.

У вересні 2014 року працівника колонії суд визнав винним у вчиненні злочину, що передбачений ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство) та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років.

Однак, у подальшому за результатами розгляду скарги засудженого Апеляційний суд Рівненської області змінив попередній вирок суду: перекваліфікував дії чоловіка та засудив його за умисне вбивство, вчинене у стані сильного душевного хвилювання (ст.116 КК України), до позбавлення волі на строк 5 років. У строк призначеного покарання було зараховано термін попереднього ув’язнення з розрахунку 1 день за 2 дні позбавлення волі, тому в зв’язку із відбуттям покарання засудженого звільнено з-під варти у залі судового засідання.

Прокуратура Рівненської області, не погоджуючись із таким рішенням суду, оскаржила його в касаційному порядку та довела, що у справі не знайшли об’єктивного підтвердження ті обставини, що засудженому було завдано тяжкої образи чи інших дій, які б розцінювались як протиправна чи аморальна поведінка, внаслідок чого міг виникнути стан сильного душевного хвилювання, а відтак апеляційним судом неправильно застосовано норми кримінального та кримінального процесуального законодавства.

Дослідивши дані обставини та доводи прокуратури, її касаційну скаргу Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ задовільнив у повному обсязі, а відтак постановив скасувати незаконне рішення суду апеляційної інстанції і призначити новий розгляд кримінального провадження цим же судом.

– За результатами нового апеляційного розгляду матеріалів провадження 18.09.2017 колегією суддів Апеляційного суду Рівненської області із врахуванням позиції прокуратури проголошено ухвалу, якою залишено без змін як законний та обґрунтований вирок суду першої інстанції від 19.09.2014, відповідно до якого працівника Городищенської виправної колонії засуджено до 10 років позбавлення волі, – поінформувала прокурор відділу підтримання державного обвинувачення в суді прокуратури Рівненської області Світлана Бернадська-Ісаєва.

 Засудженого взято під варту одразу після проголошення ухвали суду.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 2 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?