Архів новин

У центрі Рівного на дереві з’явився образ Шевченка | Газета 7 Днів

У центрі Рівного на дереві з’явився образ Шевченка

21.09.2017 14:44
Переглядів:302

Принаймні, так стверджує 68-річна Ганна Мархайчук, котра мешкає у багатоповерхівці, поруч з якою росте це дерево. Вона розгледіла на стовбурі однієї зі старих кремезних верб обличчя Кобзаря.

Жінка помітила диво після того, як вітер зламав гілку. Унікальне дерево знаходиться неподалік центрального ринку, поруч із колегіумом. Скільки років височенній вербі, достеменно не відомо. Проте Ганна Григорівна розповідає, що дерева тут садили практично відразу, як заселяли багатоповерхівку, тобто в 1974 році.

– Ось подивіться: на дереві – риси Шевченка, – показує пенсіонерка. – Ось його очі, вуса. Портрет видно, якщо дивитися здалеку. Обличчя я побачила декілька тижнів тому, коли вийшла на свій балкон, що якраз навпроти дерева. Мені здається, що це справжнє диво. Коли йде дощ, то весь стовбур темніє, а місце, де Шевченків образ, залишається світлим, наче сухе.

Пенсіонерка спочатку думала, що їй це здається, тому покликала чоловіка. Проте й він побачив образ із рисами Кобзаря. Ганна Григорівна дуже тішиться через появу на дереві портрета Шевченка. Каже, що їй, як справжній українці, дуже близька його поезія. Зараз, як і у всі часи, вона є буквально пророчою для країни, вважає пенсіонерка.

А з наукової точки зору такий феномен називається парейдолія. Це різновид оптичної ілюзії, коли людина бачить у реальних об’єктах інші образи – наприклад обличчя в узорі на поверхні кави. Ідеї для фантазії дуже часто подає сама природа, створюючи фрукти, овочі та інші продукти, що нагадують обличчя людей, тварин. А взагалі це цікавий феномен. Люди, які помічають приклади парейдолії навколо себе та фотографують їх і діляться ними в інтернеті, роблять цей світ цікавішим.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 2 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?