Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Рівняни матимуть музичний фонтан | Газета 7 Днів

Рівняни матимуть музичний фонтан

09.10.2017 11:54
Переглядів:343

На рівненському бульварі Незалежності, відразу за кінопалацом «Україна» високим парканом огородили фонтан. Той самий, що побудували до 700-річчя Рівного і який останнім часом, навіть у свята, стояв порожнім і сухим. Коло фонтана нині працюють машини, автокран та інша техніка Рівнеоблвлдоканалу. Тож ми поцікавились, яким буде фонтан, коли закінчаться роботи.

Про деталі нам розповів директор підприємства Андрій КАРАУШ:

– Фонтан не працював через просто катастрофічні втрати через розтріскану негерметичну чашу, прогнилі труби, зношене і застаріле обладнання. Там витікало по двадцять тонн води за добу. Ми заручилися підтримкою міського голови Рівного Володимира Хомка, і розробили проект капітального ремонту споруди, яка має прикрашати центр міста.

Фонтан буде оновлено: подвійна гідроізоляція не пропускатиме воду. А от оздоблення із полірованого червоного граніту вирішили зберегти. Зняли на час ремонту плити, а потім поставимо їх на місце, адже ніяку штучну плитку не можна порівняти з натуральним каменем. Зараз вкладаємо дренажні і напірні труби галереї. Новим, сучасним буде все оснащення фонтана: насоси, шафа управління, частотні перетворювачі.

У чаші буде кілька кіл з понад трьома сотнями форсунок. А завдяки підсвічуванню струмені світитимуться і переливатимуться на всі кольори веселки. На чотирьох опорах навколо фонтана окрім прожекторів встановлять гучномовці. І струмені води будуть злітати у висоту і світитися в ритмі й темпі музики, яку вмикатимуть для рівнян на бульварі.

Фонтан стане музичним. Упевнений, що він сподобається всім, подарує нам багато радості.

В оновленні фонтана водоканал підтримує велика група меценатів і ентузіастів, допомагають волонтери-фахівці з програмування та звукової техніки. Завдячуючи їм, місто не надто витратиться на обновку. Усе разом – будівельні роботи і матеріали, обладнання і програмне забезпечення обійдуться в 1 мільйон 400 тисяч гривень. І це притому, що такі речі в інших містах України коштували муніципалітетам у рази дорожче. Фонтан плануємо зробити цього року. Можливо, встигнемо і випробувати, якщо не буде морозів. А вже з весни він запрацює по повній програмі, адже витрати на його роботу будуть мінімальні.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 10 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?