Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Директор коледжу: формула успіху | Газета 7 Днів

Директор коледжу: формула успіху

12.10.2017 10:14
Переглядів:317

Формула успіху... Суперечливе словосполучення. На перший погляд, важко визначити закономірність між цими двома поняттями. Формула передбачає відносно чіткий алгоритм, визначає закономірність. А успіх – це те, що відчуваєш на рівні душі, почуттів, коли тебе охоплює відчуття задоволення від того, що неможливе стає можливим.

…Свій педагогічний шлях Василь Романчук розпочав учителем англійської мови в сільській школі. Після закінчення Київського державного університету працював гідом-перекладачем у Київському відділенні «Інтуристу», перекладачем при групі індійських спеціалістів на Київському заводі медпрепаратів. Далі була робота в Рівненському медичному училищі, куди він прийшов як кандидат на посаду викладача англійської та латинської мов. Але після співбесіди з директором потенційного викладача прийняли відразу як завідувача денного відділення. За дванадцять років роботи він досягнув на цій посаді звання «Відмінник охорони здоров’я».

Та доля розпорядилась по-своєму: понад тридцять років тому Василь Романчук перейшов на посаду заступника директора Рівненського технікуму радянської торгівлі. Відтоді працює в Рівненському коледжі економіки та бізнесу (так тепер називається колишній технікум), а з них понад чверть століття – директором.

Як він працює, про це свідчать факти з його послужного списку: Василь Прокопович став за цей час кандидатом педагогічних наук, відмінником освіти України, удостоєний звання заслуженого працівника освіти, почесного працівника туризму, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, нагрудним знаком «А.С. Макаренко». Кілька років поспіль він очолює раду директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Рівненської області. А нещодавно коледж облетіла радісна звістка: за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм Указом Президента України Василь Прокопович Романчук нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.

Успіх діяльності будь-якого навчального закладу залежить, перш за все, від його керівника. У сучасних умовах конкурентного середовища перед директором коледжу постало непросте завдання – знайти економічно доцільний напрям навчання та якісно організувати освітній процес. Сьогодні Рівненський коледж економіки та бізнесу – один із найкращих на теренах України. Навчальний заклад здійснює підготовку фахівців за спеціальностями: «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Туризм», «Готельно-ресторанна справа», «Ресторанне обслуговування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Харчові технології». Учорашні школярі охоче вступають до коледжу, тому що його випускники не мають проблем із працевлаштуванням. Вони здобувають потрібний фах і високий рівень підготовки, які стають їхньою перевагою на ринку праці. Величезна заслуга в цьому директора коледжу, адже Василь Прокопович уміє організувати навчальний процес так, щоб забезпечити випереджувальний характер освіти. Він ставить завдання, які важливі сьогодні і стануть ще більш важливими завтра, а також знаходить шляхи їхнього вирішення, правильно вибудовує пріоритети.

Директор Рівненського коледжу економіки та бізнесу – це водночас стратег і менеджер, який розробив свій стиль управління закладом. Працюючи з людьми, Василь Прокопович координує їхні зусилля для вирішення завдань, поставлених перед колективом, веде його до успіху. Він поєднує в собі здатність до великих задумів і до організаторської діяльності, наполегливість у досягненні поставленої мети і мудрість у виборі засобів керівництва, вимогливість до підлеглих і вроджену інтелігентність.

Ні для кого в коледжі не секрет, що Василь Прокопович – універсальна особистість, глибоко ерудована, з гнучким мисленням. Він живе з переконанням: вмієш бачити дивовижне й чудове навколо себе – відкриєш дивовижний, неповторний світ для навколишніх, станеш цілеспрямованим і позитивним – з тобою буде цікаво людям. У нього завжди є ідеї, отже, живе в оточенні однодумців і друзів. 

Наш директор свого часу здобув музичну освіту, грає на багатьох інструментах. Це допомогло йому написати слова та музику гімну навчального закладу. Крім того, він чудово співає, бере участь у мистецьких заходах коледжу. У 2011 році побачила світ книга Василя Прокоповича «Джерело наснаги». У ній автор неначе гортає пожовклі від часу сторінки щоденника, який він започаткував сімнадцяти-літнім юнаком. За цей твір його автор у 2012 році отримав диплом лауреата ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу на кращий літературний твір «Слово про першого вчителя».

Щоправда, сила і впливовість директора коледжу не в отриманих нагородах, а в тому авторитеті, який він здобув серед колег, і повазі тих, хто працює, навчався і навчається в очолюваному ним закладі. Тому колектив і обрав його вкотре на посаду керівника.

Усе це, безсумнівно, входить до складових успіху Василя Прокоповича, тому  можна з упевненістю стверджувати: Рівненський коледж економіки та бізнесу – у надійних руках.

Тамара ВЕРБИЛО,

викладач, член Національної спілки журналістів України

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?