Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Куточок у центрі Рівного залиши без двірника | Газета 7 Днів

Куточок у центрі Рівного залиши без двірника

12.10.2017 11:27
Переглядів:113

Без двірника нині обходиться досить великий шматок території міста поруч з гуманітарним університетом. Чому це місце тепер стало бездоглядним, хто в цьому винен, і  як  ситуацію виправити? Відповіді на ці питання шукали наші кореспонденти. 

«Наш провулок у центрі міста – нічийний. Його ніхто не прибирає.

Ми, мешканці провулка, що прилягає до вулиці Пластової, дуже вдячні міському голові Володимирові Хомку за те, що він відреагував на наш лист-просьбу із приводу ремонту цього провулку. Зроблено дуже багато: сам провулок і двори навколишніх будинків заасфальтовані, проведене освітлення, встановлені урни для сміття.  Поміняли нам і  дитячий майданчик, хоча ще й не завершено деякі роботи з його благоустрою.

Але ж усі ці добрі справи повністю нівелюються тим, що провулок ніхто не прибирає. Схоже, що це місце є мертвою зоною для рівненських комунальників. Тут давно не ступає нога двірника. А сміття накопичується дуже швидко, бо провулок густозаселений. У ньому скупчилось кілька кафе і перукарень, магазин, стоматкабінет, гуртожиток університету, до того ж тут дуже інтенсивний рух транспорту. Це – задвірки РДГУ.

До головного корпусу університету постійно під’їжджають викладачі, а до студентських гуртожитків – батьки студентів, які привозять їм торби з харчами. Студенти ж частенько влаштовують посиденьки на недокінченому дитячому майданчику і залишають на ньому після себе порожні пляшки з-під  пива, квасу, слабоалкогольних напоїв і навіть коньяку, одноразові скляночки з-під кави і чаю. На майданчику за тиждень-два виростають цілі піраміди з порожньої тари.  Сумно буває спостерігати, як цими пляшками граються дітки. Оскільки ніхто ніколи не прибирає це місце, то пляшок набираються цілі гори. У мене декілька разів лопало терпіння, то одягала робочі рукавиці і виносила те добро мішками сама. Але я вже втомилася це робити. Зараз урна переповнена, прибирати нікому, діти граються на майданчику пляшками, а сам він нагадує смітник. Хто його має розчистити?   Ми згодні за це платити, але кому й куди?

Двірник від КАТП 1728 підмітає тільки вулицю Пластову. Приватні підприємці підмітають біля дверей своїх закладів.  Як “домком” будинку № 25, я порушувала це питання перед керівником ЖКП Олегом Бездіжим, але бачу, що він на своїй посаді перебуває у підвішеному стані. Хоча я й укладала з ним угоду про прибирання двору, зокрема дитячого майданчика,  та нині ніхто її не дотримує.

Як нам справитися з цією проблемою? У жеку нема людей, то, може, КАТП 1728 якось її вирішить? Адже там також є двірники. Ми згодні платити будь-якому підприємству, яке буде слідкувати за порядком у провулку. Але де нам таке підприємство знайти? Невеличкий клаптик вулиці Древлянської по сусідству, де стоїть усього один будинок, дуже сумлінно прибирає двірник, а наш провулок обходять стороною.

Крім того, бездоглядним залишився і наш дім. Він стоїть обідраний і руйнується. Останній капремонт у ньому робили ще в радянські часи.

Світлана ПАВЛЕНКО,

“домком” будинку № 25 

на вулиці Пластовій»

Лист нашої читачки був сповнений такої непідробної тривоги і дихав таким болем, що наш кореспондент пішов до цього злощасного провулку, щоб подивитися, чи насправді там усе так страшно. Переконався: справді. Відразу видно, що територія – нічийна, що нема тут відповідального за порядок. Що треба, аби такий відповідальний знайшовся?  Ми задали це питання трьом начальникам: управління житлово-комунального господарства – Ярославу Сахнюку, ЖКП «Покровське» – Олегу Бездіжому та КАТП 1728 – Ростиславу Кралюку.

 

Пряма мова

Олег БЕЗДІЖИЙ, начальник ЖКП «Покровське»:

– Проїзд поміж будинками № 25 та № 33 на вулиці Пластовій – це не прибудинкова територія, а вулиця. Тому «Покровське» її не може і не повинне обслуговувати. Хто буде прибирати цей проїзд, має вирішити управління ЖКГ.

Двір навколо будинку № 25 наші двірники також не прибирають, але вже з іншої причини. Про це під час встановлення побудинкового тарифу в лютому 2012 року нас офіційно попросили самі мешканці. Від того часу вони самі дбають про чистоту власного двору, а ЖКП «Покровське» виключило пункт «прибирання прибудинкової території» з їхніх рахунків за квартплату.

Домком будинку дійсно нещодавно зверталася до ЖКП із проханням закріпити двірника за будинком. Та забезпечити прибирання будинку тепер можливості немає, оскільки територія біля будинку маленька, навколишні двори двірники «Покровського» не прибирають, а залучати двірників з інших районів міста недоцільно, економічно невигідно.

Ростислав КРАЛЮК, начальник КАТП 1728:

– Дитячий майданчик, що належить мешканцям будинку 25 на вулиці Пластовій, розміщений на відстані двох метрів від кафе «Лайф», що в підвальному приміщенні сусіднього будинку. Біля кафе не вистачає урн, тому його відвідувачі викидають використані стаканчики, пакети від соку, обгортки з морозива на тротуар, а вітер все відносить на територію дитячого майданчика.

Проїзд, про який йдеться в листі, – це проїжджа частина дороги до вулиці Древлянської. До вулиці Пластової, яку за договором прибирає КАТП 1728, провулок не належить. Але у разі включення цієї площі, як додаткової, та за умови фінансування ми маємо можливість періодично проводити її прибирання.

Ярослав САХНЮК, начальник управління житлово-комунального господарства:

– Прибиральник території за провулком від вулиці Пластової в районі будинку № 25 до вулиці Древлянської не закріплений. Вказаний провулок періодично прибирають працівники КАТП 1728.

Відповідно до правил благоустрою міста Рівного підприємства, установи та організації повинні прибирати прилеглу територію. Про це всі власники кафе, що розташовані у вказаному провулку, попереджені.

Разом із цим нагадуємо, що в Рівному затверджена програма підтримки населення в проведенні капітального ремонту житлового фонду на 2016 і 2017 роки. Міська рада може надавати підтримку тим громадам, які самі ініціюють вирішення соціальних та економічних проблем, за рахунок коштів міського бюджету (40%) та власних коштів громади (60%).

То мешканцям будинку № 25 на вулиці Пластовій необхідно визначитися з видами робіт, які їм необхідно виконати, затвердити це протоколом на загальних зборах мешканців, підписаним уповноваженими співвласниками квартир у кількості не менше ніж 50% плюс один підпис, а після цього звернутись із заявою на ім’я міського голови з приводу надання бюджетного фінансування.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?