Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Народні прикмети вказують на люту зиму | Газета 7 Днів

Народні прикмети вказують на люту зиму

12.10.2017 10:35
Переглядів:619

Старші люди, які багато що в житті бачили, кажуть, що нас чекає рання і люта зима. Про це, мовляв, свідчить багатий урожай картоплі, та й гриби вродили нівроку. Чи справдяться народні прикмети, які останнім часом через кліматичні зміни втратили властивість правильно передбачати погоду, побачимо. А от те, що похолодання на початку жовтня вже котрий рік поспіль зумовлює ранній опалювальний сезон, – факт незаперечний.

– Те, що погода останніми роками помітно змінилася, свідчать багаторічні спостереження синоптиків. Такі переміни, – запевняє начальник обласного гідрометцентру Богдан Масовець, – зумовлює глобальне потепління. 

На Рівненщині за останні кілька десятиріч середньодобова температура повітря зросла на 0,8–1 градус. Загалом, якщо говорити про зміну температури, то найбільше її підвищення відбувається у холодний період року. Це значить, що суттєво скорочується імовірність дуже тривалих холодних періодів, проте абсолютно не зменшується імовірність короткочасних сильних похолодань. Абсолютний мінімум температури повітря за майже 70-річний період безперервних спостережень – 35 градусів морозу – зафіксований на метеостанціях у Рівному та Дуб-ні 1987 року. Абсолютний максимум – 39 градусів тепла – спостерігався на метеостанції Сарни у 2001 році. Тенденцією є те, що в останні роки весняне тепло настає із запізненням, а вересень стає майже літнім місяцем. 

– Якою буде друга половина осені? 

– Поки що метеорологічна наука не спроможна точно визначити, в який день осені та зими буде йти сніг та дощ. Можна тільки намалювати загальну очікувану картину. До того ж, жовтень характеризується дуже різноманітними погодними умовами. Зниження середньої добової температури,  яка не перевищувала 8 градусів тепла, відбулося раніше, ніж зазвичай (з 28 вересня). За орієнтовним прогнозом Укргідрометцентру в жовтні-листопаді кількість опадів перевищуватиме норму. Норма для жовтня – 40 мм, а листопада – 39 мм. Середньомісячна температура повітря очікується близькою до середніх багаторічних значень. У жовтні – 7,8, а в листопаді – 2,4 градуса тепла.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?