Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Українець – це на все життя | Газета 7 Днів

Українець – це на все життя

12.10.2017 14:56
Переглядів:297

В музеї Просвіти Рівненщини нещодавно зібралися поважні рівняни, які у 80–90-х роках минулого століття своїми переконаннями, чесністю і сміливістю змінювали хід нашої історії, утверджували державність та українську мову, відроджували на Рівненщині «Просвіту».

 Від імені просвітян міста вітала гостей у музеї-світлиці голова Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Катерина Сичик. Вона зробила невеликий екскурс в минуле завдяки історичним фото, окремі з яких датовані 1917 роком. А про події, ближчі до сьогодення, розповіла відеопрезентація. 

– Кожен з вас знає історію Просвіти по-своєму: через українську книжку, пісню, вишитий рушник, через піднятий всупереч владі український прапор, заспіваний гімн України, а через це – переслідування і навіть звільнення з роботи. Але любов до рідної землі і рідного слова, бажання зробити долю України щасливою об’єднує однодумців попри всі часи, родинні і професійні справи, – наголосила очільниця рівненських просвітян. 

Серед поважних гостей-просвітян були люди, чиї імена добре відомі рівнянам: Іван Дем’янюк, Юрій Велігурський, Роман Омельчук, Євгенія Гладунова, Мирослава Косарєва, Микола Вельгус, Іван Кур’яник, Святослав Мельничук, Ірина Міськова, Вероніка Велігурська (вона вишила і подарувала музеєві прапор Просвіти), Валерій Войтович, Михайло Борейко (завдяки його активній праці перевидано понад 40 цінних видань книг), Степан Бабій, Ярослав Поліщук, Тетяна Редюк, Тетяна Піяр, Микола Панащук, Людмила Матюшенко, Ірина Мізюк, Богдан Столярчук, Андрій Пастушенко, Олексій Заворотній і Тетяна Грещук, яка 10 років очолювала міський осередок. Кожна із цих особистостей записана на скрижалях просвітянської долі. 

Кульмінацією заходу стало вручення посвідчення Почесного просвітянина за відродження діяльності Рівненської «Просвіти» ім. Т. Шевченка.

Почесний просвітянин Іван Дем’янюк подякував організаторам заходу і зауважив, що «Просвіта» має відігравати ключову роль у збереженні нашої історії. 

Лариса ТКАЧ

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 1 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?