Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Жовтень 2017
 

Відмінником ти можеш і не бути, а патріотом бути зобов’язаний | Газета 7 Днів

Відмінником ти можеш і не бути, а патріотом бути зобов’язаний

12.10.2017 09:50
Переглядів:114

Анексія Криму та російська агресія на сході України підняли на порядок денний питання національно-патріотичного виховання. Затверджено відповідні концепції, програми, спрямували відповідні «ц.у.» в регіони та школи. Матеріальні та фінансові ресурси при цьому передбачити «не встигли». Ставка, як і в радянські часи, робиться на людський фактор, який усе забезпечить та вирішить. Але є одне «але»… Не той тепер час, не та матеріальна база, не ті кадри, що були готові безплатно працювати за ідею до сьомого поту.

За цих обставин отримаємо чергову «показуху» або має бути інша реакція суспільства на наболілі потреби. Саме відповідальність за майбутнє країни є визначальною для тих, хто не лише критикує, кричить про «зраду», а й намагається реальними кроками змінити ситуацію на краще. Серед нас є чимало людей, які пройшли Майдан, воювали та воюють проти російського окупанта, займаються волонтерством, людей вмотивованих та соціально активних. Вони готові підставити своє плече школі, яка хоче змінюватися, враховуючи реалії сьогодення. Такими людьми для мене є Андрій Піхоцький, Володимир Смоляр, Максим Марчук.

Саме такі міркування стали визначальними при організації поїздок у березні-квітні цього року учнів шкіл міста Рівного в Оржів – на місце загибелі Клима Савура, керівника «УПА-Північ», та в Сухівці – на місце останього бою Ніла Хасевича. Ці люди творили історію нашого краю в 40-х роках ХХ століття, були на вістрі національно-визвольної боротьби і пройшли свій безкомпромісний шлях до кінця, віддавши життя за нашу з вами незалежність.

Чимало посприяли проведенню цього заходу відомі та знані в нашому місті особи: Віктор Кривун, Ігор Марчук та Юрій Журавель.

А найбільш масовим у цьому циклі заходів стало триденне таборування учнів шкіл в урочищі Гурби у червні. Більш визначне місце національно-визвольної боротьби 1940-х років на Рівненщині знайти складно. За підтримки численних волонтерів та ентузіастів, міського управління освіти та міського товариства «Просвіта» нам вдалося залучити учнів вісімнадцяти шкіл Рівного, а також Острожецької Млинівського та Кунинської Здолбунівського районів загальною кількістю до 120 осіб.

Було усе: піший перехід із села Майдан Дубенського району до урочища Гурби, екскурсія місцем Гурбинського бою, вогнева підготовка, заняття з тактичної медицини, прикладна фізична підготовка, вистава під назвою «Не дитячі ігри», неформальне спілкування з патрульною поліцією та відвідування монастиря.

Великий резонанс мав тренінг з електробезпеки та навчання навичкам серцево-легеневої реанімації на тренажерному комплексі «Фантом-П». Це були дуже насичені дні. Була втома, але було й розуміння того, що ми на своїй землі, яку маємо захищати.

Петро КУДЕЛЯ,

директор Рівненського НВК «Колегіум»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?