Архів новин

Жовтуха є, епідемії нема | Газета 7 Днів

Жовтуха є, епідемії нема

01.11.2017 13:59
Переглядів:4466

Містом стрімко поширюються чутки про спалах захворюваності на гепатит А. Подейкують, що джерело зараження міститься у воді з міського водопроводу.

Дехто твердить, що в інфекційне відділення центральної міської лікарні вже госпіталізовано двадцять п’ять заражених гепатитом рівнян. Те, що в Рівному зафіксоване захворювання на гепатит А, підтверджує начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів. Однак головний медик міста спростовує чутки про масовість захворювання на гепатит А і висловлює великий сумнів, що причиною зараження стала вода із системи центрального водопостачання.

– Справді, у Рівному є хворі на гепатит А, – каже Віктор Іськів, – які почали надходити до інфекційного відділення центральної міської лікарні впродовж двох останніх тижнів. Сьогодні їх 14 осіб. В основному це родичі, як правило, батьки і діти. Не знаю, звідки пішли чутки про те, що зараження гепатитом А спричинила вода з крана. Особисто я в цьому глибоко сумніваюся. Бо якби так було, то ми мали б не 14 хворих, а в десятки разів більше. Швидше за все, джерелом зараження став вірус, який рівняни привезли з південних курортів.

На переконання начальника міського управління охорони здоров’я, нині у Рівному немає підстав для паніки через гепатит А:

– По-перше, 14 хворих – це не та кількість, яка могла б створити тривожну тенденцію. А по-друге, гепатит А доволі легко лікується. Після двотижневого курсу лікування людина повністю одужує.

Фахівці спростовують інформацію про зараження гепатитом А мешканців Рівного через водопровідну мережу. Рівненський обласний лабораторний центр офіційно повідомив, що ця інформація недостовірна. В місті відбувається прогнозований циклічний підйом захворюваності на вірусний гепатит А. Протягом жовтня захворіло 16 осіб, в т.ч. 4 дитини. При зборі епіданамнезу встановлено контактно-побутовий шлях передачі хвороби. Останні дослідження на наявність антигену ВГА у воді з осередків інфекційних захворювань (25.10.2017), як і попередні, що робилися цього року, – від’ємні. Зазначені показники захворюваності не характерні для водного шляху передачі, запевняють санепідеміологи, оскільки для останнього характерна одномоментна масова (на порядок більша) захворюваність.

Лікарі також нагадують, що гепатит А називають хворобою «брудних рук». Тому, щоб уберегти себе від інфікування, рекомендують дотримуватись правил особистої гігієни; ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням; не займатись самолікуванням та при появі перших ознак захворювання терміново звертатись до лікаря.

Фейкову інформацію про епідемію гепатиту А у Рівному спростовує і міський голова Рівного Володимир Хомко:

– Якби таке у нас навіть сталося, то це не замовчували б, а навпаки, найшвидше застерегли б населення і вживали необхідні заходи. Ймовірність зараження вірусом гепатиту А може бути там, де воду беруть із поверхневих джерел. Зараження джерел водопостачання питної води в Рівному апріорі неможливе, бо в артезіанській воді, яку беруть із захищених горизонтів, вірусу не може бути. Зараження могло статися в окремому будинку чи квартирі, якщо там хтось не дотримувався особистої гігієни. А наш водоканал гарантує для споживачів Рівного безпечну якісну воду.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 5 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?