Архів новин

Лікарі інколи помиляються у своїх прогнозах | Газета 7 Днів

Лікарі інколи помиляються у своїх прогнозах

02.11.2017 09:28
Переглядів:636

Щойно настали перші осінні похолодання, що традиційно супроводжуються збільшенням захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, як медики почали застерігати українців про наближення неминучої епідемії грипу, який може забрати в українців не лише здоров’я, а навіть життя. Щоправда, їхні прогнози, як і передбачення синоптиків, не завжди збуваються.

Ще на початку вересня епідеміологи заговорили про можливу епідемію грипу вже всередині листопада. Згодом завідувачка Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ Тетяна Дихановська запевнила, що цього року ріст захворюваності на грип очікується не раніше грудня. Насправді епідемія грипу прийшла в Україну вже наприкінці жовтня. Принаймні, поки що на Львівщину, де захворюваність населення на грип і гострі респіраторні захворювання вже перевищила епідеміологічний поріг (28-го числа інтенсивний показник становив 375 випадків на 100 тисяч населення при допустимому епідпорозі в 305,7). За даними Центру грипу та ГРВІ МОЗ України, на третьому тижні жовтня захворіло понад 140 тисяч осіб. Найчастіше у зв’язку з цим потребували медичної допомоги в лікарні діти до 14 років. Найвищий показник захворюваності зареєстрований у Київській області (660 випадків на 100 тисяч населення), а найменший – в Одеській області (152 на 100 тисяч населення).

У Рівному, як повідомив начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів, підстав для тривоги поки що немає:

– Принаймні, у нас нема інформації про те, що в Рівному зареєстровані випадки захворювання на грип. Має бути лабораторне підтвердження цього. ГРВІ є, відколи впала температура і погіршилася погода. Очікуємо, що епідемія можливо розпочнеться наприкінці листопада – на початку грудня. 

Медичні заклади міста, як запевнив Віктор Іськів, уже активно готуються до ймовірної епідемії. 

– Але основна профілактика захворювання на грип, – наголошує головний медик Рівного, – це щеплення. Перша партія – 70 доз корейської вакцини, яка надійшла в одну з аптечних мереж під замовлення, відразу ж була розпродана. Швидше за все, її закупили керівники тих підприємств, що дбають про своїх людей. Однак уже на цьому тижні вакцину почали отримувати інші аптечні мережі. Скільки і якої, достеменно сказати не можу, бо це від нас не залежить. Постачання і реалізація вакцин – суто комерційна справа фармацевтичної галузі.

Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує в сезоні 2017-18 року циркуляцію таких штамів вірусів: групи A (Michigan і Hong Kong) і В (Brisbane). Ці штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу. За інформацією Міністерства охорони здоров’я, оновлений штамовий склад затверджено для чотирьох вакцин проти грипу: ІНФЛУВАК (виробник Нідерланди), ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (Китай), ДЖІСІ ФЛЮ/GC FLU (Корея) і ВАКСІГРИП (Франція).

Пройшовшись аптеками Рівного, журналісти «7 днів» з’ясували, де і за скільки в місті можна купити вакцину від грипу. Найперше ми завітали в одну з найбільших мереж, «Віса», де нам повідомили, що вакцину можна придбати тільки в аптеках, що розташовані поблизу поліклінік – на вулицях Карнаухова і Київській.

Потелефонувавши в ту аптеку, що біля міської лікарні на Карнаухова, ми переконалися, що вакцина від грипу там справді є. Коштує 173 гривні. Країна-виробник – Франція. Сумку-холодильник для доставки дають за 100 гривень застави. Також фармацевт запитала, чи є рецепт, та поцікавилася прізвищем того, хто вакцинуватиметься, аби записати його, бо, мовляв, кількість вакцин обмежена.

В аптеці «Рівнефармації», що на майдані Незалежності, 3, на віконечках є інформаційна листівка з повідомленням про наявність вакцини від грипу. Фармацевт розповіла, що це вакцина корейського виробника. Коштує вона 188,20 гривні. Препарат підходить для дітей віком від 6 місяців. Аби доставити вакцину до кабінету щеплень, в аптеці видають сумку-холодильник, за яку потрібно залишити заставу 200 гривень. Ще в цій аптеці за 225 гривень можна придбати експрес-тест на виявлення грипу. Спитаєте, який в ньому сенс, якщо ти вже захворів? Виявляється, симптоми грипу схожі зі звичайною застудою. Підступність цього захворювання в тому, що багато хворих спочатку не надають хворобі серйозного значення і не лікуються. Аби не втрачати час, аптекарі пропонують використовувати експрес-тести.

Попри рекомендації лікарів мешканці міста доволі неохоче щеплюються від грипу. Так, торік з понад 76 тисяч рівнян, що входять до групи ризику щодо захворювання на ГРВІ, вакцинувалося лише 219 осіб, а позаторік ще менше – півтори сотні осіб.

Наша довідка

Щеплення проти грипу можна зробити в територіальних центрах первинної медико-санітарної допомоги (поліклініках) Рівного, що обслуговують доросле та дитяче населення міста:

Центр ПМСД 

«Центральний»:

- для дорослого населення – вул. М. Карнаухова, 25а, 

каб. № 25;

- для дорослого населення – вул. Драгоманова, 7, 

каб. № 303;

- для дитячого населення – вул. Чорновола, 72, каб. № 6.

Центр ПМСД 

«Ювілейний»:

- для дорослого населення – вул. Макарова, 3, каб. № 406;

- для дитячого населення – вул. Макарова, 3, каб. № 149, та вул. Пересопницька, 168, каб. № 10;

Центр ПМСД «Північний»:

- для дорослого населення – вул. Фабрична,10, каб. № 3 (13:00–18:30);

- для дитячого населення – вул. Грушевського, 11, 

каб. № 206 (8:30–12:00, 12:20–13:30, 14:00–19:30).

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 3 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?