Архів новин

Мораторій на перевірки більше не буде служити прикриттям для бездіяльності у сфері охорони праці | Газета 7 Днів

Мораторій на перевірки більше не буде служити прикриттям для бездіяльності у сфері охорони праці

02.11.2017 08:49
Переглядів:948

Уже декілька місяців діє реформований Фонд соціального страхування України. Оскільки робота цього фонду стосується виплат коштів тисячам застрахованих осіб міста і Рівненського району, то ми звернулися до Рівненського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області та розпитали, що за зміни відбулися в цій структурі та що нового обіцяють застрахованим особам.

Тепер усі листки непрацездатності несуть на Словацького, 1

Головними завданнями Фонду залишається забезпечення соціального захисту застрахованих осіб та членів їхніх сімей, у тому числі вагітних жінок, працівників, що тимчасово втратили працездатність, а також потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

– Створено Фонд соціального страхування України, – розповідає керівник Рівненського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області Богдан Герус. – Ця нова структура діє з 1 серпня на базі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Попри організаційно-технічні моменти процесу об’єднання соціальний захист працюючих громадян триває у звичному режимі. Для платників соціальних внесків цей перехід був непомітним – не затрималася виплата жодної допомоги, хоча ми маємо справу з великою кількістю людей: на обліку в Рівненському відділенні Фонду перебуває загалом 26 720 страхувальників і 105 тисяч застрахованих осіб.

У Рівненському відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області, що розташоване на вулиці Словацького, 1, фактично об’єдналися в один три колективи, пояснює Богдан Герус.  Тут, на Словацького, досі була міська дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. На Гагаріна, 29 працювала районна дирекція, а на Чорновола, 66 – відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в м. Рівне. 

З трьох організацій зробили одну, а функції залишились ті самі.

 Ми не могли не запитати у керівника відділення новоствореного фонду й про те, чи, бува, не повернуть фінансування путівок на санаторно-курортне оздоровлення. Адже минуло ось уже майже три роки, як держава ці соціальні гарантії у страхувальників забрала. За словами Богдана Геруса, розмови про відновлення певних соціальних гарантій нині ведуться, але стверджувати стовідсотково, що фінансування путівок повернуть, поки що не можна.

Санаторій можна буде вибрати самому

Одним із нововведень наступного року буде таке: санаторій для реабілітаційного лікування застрахована особа обиратиме сама.

– Із 1 січня наступного року буде введено в дію Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їхніх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, – повідомила начальник відділу медичних та соціальних послуг Рівненського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області Світлана Черкасова. – Зараз людина їде туди, куди є путівка. А з наступного року санаторій можна буде обирати. Укладатиметься тристоронній договір між застрахованою особою, органом Фонду та санаторієм.

За словами Світлани Андріївни, з початку року відновлювальним лікуванням уже скористалось у Рівному понад три сотні застрахованих осіб, в тому числі в серпні-вересні – понад сто.

Мораторій на перевірки охорони праці на підприємствах зняли

 Напрям діяльності Фонду соціального страхування щодо відшкодувань – на матеріальне забезпечення та соціальні послуги потерпілим від виробничого травматизму та професійних захворювань, починається зі служби страхових експертів.

– Знято мораторій на перевірку стану охорони праці на підприємствах, – розповідає заступник начальника відділу Рівненського відділення Фонду соціального страхування України – страховий експерт з охорони праці Оксана Гапончук. – Такі перевірки ми будемо проводити вже в останньому кварталі цього року. Але це тільки один зі шляхів профілактики виробничого травматизму. Страховий експерт здійснює цілий напрямок просвітницьких заходів, щоб загострити увагу до цих питань і навчити роботодавців ставитись до охорони праці відповідально.

 У Фонді соціального страхування наголошують, що держава на законодавчому рівні передбачає соціальну захищеність для своїх громадян, а також охорону життя і здоров’я у процесі їхньої трудової діяльності. Гарантує фінансування витрат на медичну і соціальну допомогу, щомісячні страхові та інші витрати на відшкодування по втраті здоров’я.

У разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві виплачується одноразова допомога його сім’ї в сумі, що дорівнює 100 прожитковим мінімумам для працездатних осіб, та одноразова допомога кожній особі, яка перебувала на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті потерпілого, у сумі, що дорівнює 20 розмірам прожиткового мінімуму. 

Але всі ці види соціального захисту можливі тільки тоді, коли роботодавець добросовісно дбає про своїх найманих працівників і, виконуючи закон, сплачує внески до Фонду соціального страхування. Тоді держава забезпечує потерпілих повним соціальним пакетом.

ЦПУ, як і трудовий договір, дає право на захист соцстраху

 Якщо раніше в разі нещасного випадку з працівником під час виконання його трудових обов’язків на підприємстві, у трудових відносинах з роботодавцем на умовах цивільно-правового договору (а не за трудовим договором), працівник не був застрахований у Фонді соціального страхування, то ця особа залишалася соціально незахищеною.

 Однак 11 жовтня 2017 року стали чинними зміни та доповнення до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV. Зокрема, розширюються діючі та встановлюються нові умови набуття права на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Зокрема, до таких осіб тепер віднесені ті, хто працює на умовах цивільно-правового договору; фізичні особи – підприємці; члени фермерських господарств.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 8 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?