Архів новин

Рівненські лікарі спростували міфи про менінгіт | Газета 7 Днів

Рівненські лікарі спростували міфи про менінгіт

07.11.2017 17:52
Переглядів:472

Чи то в страху очі великі, чи хтось отримує патологічне задоволення від того, що сіє серед мас паніку. Адже щойно в Рівному вщух ажіотаж довкола чуток про гепатит А, як містом поширилися страшилки про підступний менінгіт, через який дитсадок може закритись на карантин. Проте, як виявилося, не такий страшний той випадок захворювання на менінгіт, як його роздули. 

   Справді, минулого четверга, як підтвердила у вівторок на прес-конференції для місцевих ЗМІ заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська, у дитячому садку № 50 захворів чотирирічний хлопчик. Як пізніше з’ясувалося, на менінгіт.

   Аби спростувати чутки, розповсюджені анонімними дописувачами в соцмережах, про цей випадок розповіла завідувачка ДНЗ № 50 Людмила Войтович:

   – Другого листопада під час ранкової прогулянки вихователька звернула увагу на те, що зазвичай активний хлопчик став якимось в’ялим. Отож вона відвела його у медичний блок, де медсестра, оглянувши дитину, побачила, що в нього легке почервоніння горла. Поміряла температуру: в межах норми. Але оскільки в дитини були холодні ручки і вона поскаржилася, що їй трошки холодно, то хлопчика відразу помістили в ізолятор і викликали маму. Мамі, яка приїхала дуже швидко, порекомендували звернутися з дитиною у медичний заклад, щоб провести детальніше обстеження. Вона звернулася до педіатра. Той не виявив ніяких ознак серйозного захворювання і поставив діагноз – гостра респіраторна вірусна інфекція. Мама під свою відповідальність забрала дитину додому, а ввечері у хлопчика стрімко піднялася температура. Батьки негайно викликали швидку, і дитину госпіталізували в інфекційне відділення центральної міської лікарні.

   Зараз стан дитини, зі слів в.о. завідувача інфекційного відділення ЦМЛ Олега Степчина, середньої важкості. Його можна назвати задовільним. Дитину, як запевняє лікар, врятувало те, що батьки вирішили не чекати до ранку, а відразу викликали швидку допомогу.

   – Раннє звернення (до 12 годин від моменту захворювання), – наголосив Олег Степчин, – допомагає врятувати дитину та не допустити прогресування хвороби, яка протікає блискавично. Температура тіла хворого може підніматися до 40 градусів, також спостерігається блювота, втома та можлива висипка. Батькам не можна займатись самолікуванням дитини, а треба одразу звертатися до спеціаліста.

   Збудником менінгококової інфекції, як розповів завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру Віктор Мороз, є бактерія, ак не вірус, як пишуть у соціальних мережах. Сам збудник у зовнішньому середовищі нестійкий. Він передається повітряно-крапельним шляхом, але при тісному контакті. Якщо хворий тісно спілкувався з людьми, то з тієї кількості 85–90 відсотків будуть носіями, 10–15 – будуть мати гострий лазофарингіт, і лише 1% може мати генералізовану форму, тобто менінгіт. Отож, не може бути мови про будь-яке масове поширення цієї хвороби.

   Дітей у садочку та сім’ю хлопчика, зі слів Віктора Мороза, обстежили, але лікарі не виявили носія інфекції. Щоправда, протягом десяти днів будуть проводити медичний нагляд групи дитячого садочка та родини хворого хлопчика. Тому, як запевняють медики, немає жодних підстав для паніки. Діти можуть спокійно відвідувати дошкільний навчальний заклад. 

   Лікарі радять батькам уважніше спостерігати за станом здоров`я дітей. Адже щороку в області реєструють від 8 до 10 випадків захворювання на менінгіт. На жаль, бувають і поодинокі летальні наслідки. Тому в разі виявлення симптомів захворювання на менінгіт, який має осінньо-зимовий сезонний характер, необхідно негайно звертатись до медичного закладу, щоб хворого оглянув профільний спеціаліст.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 2 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?