Архів новин

Голови ОСББ сіли за парти | Газета 7 Днів

Голови ОСББ сіли за парти

09.11.2017 11:45
Переглядів:547

Голови ОСББ, які вирішили здобути ступінь магістра за фахом «управління багатоквартирним будинком або групою будинків», цього тижня здають вступні іспити. Перші два тури тестування вони пройшли у понеділок і вчора, а завтра їх чекає останнє випробування. За результатами тестів буде сформовано першу навчальну групу, яка вивчатиме премудрості управління будинками.

Відому формулу класика марксизму-ленінізму про те, що «в нас кожна кухарка повинна вчитися управляти державою», до пори до часу реально використовували при формуванні управлінської касти ОСББ. Головами ОСББ практично повсюдно стали не спеціалісти, що розбираються в житлово-комунальній сфері, а просто небайдужі мешканці, які більше за інших уболівають за справи свого будинку. Або ж ті, хто має більше, ніж сусіди, вільного часу, який може приділити справам своєї багатоповерхівки. Або ж ті люди, які саме в цей проміжок часу стали безробітними, отже, вирішили працевлаштуватись у своєму будинку в новому статусі. А здебільшого ці люди взялися за не надто вдячну роботу, за яку більше ніхто братися й не хотів. І нічого поганого в цьому немає, бо ініціатива та небайдужість завжди вітаються.

Проте є в цій справі одне суттєве «але»: біля керма ОСББ опинилися люди, які мало розуміються у тому, як їхні будинки влаштовані. Які там прокладено інженерні мережі. Як влаштовані стіни, дахи, фундаменти. Як довго можна експлуатувати ліфти. Які таємниці містяться в електрощитових шафах і тому подібні речі. 

Вчителі, продавці, держслужбовці, соцпрацівники, музиканти, спортсмени, бухгалтери та представники багатьох інших професій – діючі і вже на пенсії люди, котрі ніколи раніше не мали справу із заземленням чи забитою «ливньовкою», не уявляли, з якого боку треба чистити вентиляційні канали, як нараховується квартплата, звідки чекати субсидій і куди нести звіти, раптом зіткнулися з масою незрозумілих питань і почали експериментувати у їх вирішенні.

Добре, що оперативно влаштувала навчання новачків Рада голів ОСББ. Добре, що вони самі налагодили спілкування в групі у вайбері, куди звертаються за підтримкою і порадами з будь-якого приводу. Але ж за всім, що треба знати, до вайбера не достукаєшся. Та й інтернет – то не підручник і не інструкція: можна напоротися на некомпетентну, неграмотну пораду і зробити фатальну помилку. Саме тому Рада голів ОСББ виступила з ініціативою, щоб голови ОСББ вчилися, і звернулася з цього приводу до місцевої кузні кадрів – НУВГП.

Оскільки для більшості голів ОСББ йдеться про другу вищу освіту, то курс цього навчання вони будуть проходити в інституті післядипломної освіти, і планується, що вийдуть з нього магістрами.

Заступник директора інституту післядипломної освіти НУВГП Лариса Лозіна повідомила нашій газеті такі подробиці:

– Група голів ОСББ набирається вперше. І при формуванні навчального плану ми врахували побажання тих людей, які вже працюють у цій сфері. Зокрема й тих, хто входить до громадського об’єднання «Рада голів ОСББ м. Рівне». Група навчатиметься за напрямом «будівництво та цивільна інженерія», а спеціалізація, тобто освітня програма, буде називатися «управління багатоквартирним будинком або групою будинків». Це ступінь магістра, який сьогоднішні вступники, якщо подолають усі етапи навчання, здобудуть у грудні 2018 року. Програма сформована на стику управлінських, економічних, правових дисциплін. Плюс ми включили до неї теми благоустрою територій, інженерні мережі, обладнання будівель. Це заочне навчання. Після вступного випробування наших студентів чекає програма, яка включає в себе підготовку за фахом, розраховану орієнтовно на 1800 годин, чотири сесії та підготовку і написання магістерської роботи.

Нам залишається додати, що навчання це платне. Щоправда, деяку частину суми для першої пілотної групи буде відшкодовано за рахунок декількох дотичних до теми реформування житлового комплексу структур. Отже, для нинішніх вступників увесь курс має обійтися в суми, трохи більші, ніж 6 тисяч гривень, за кожного студента. А як буде далі, сказати складно. Все залежить від досвіду першопрохідців.

Наш кореспондент поспілкувався з декількома новоспеченими студентами – головами ОСББ про їхні спонукальні мотиви. Ось що вони повідомили:

Наталія, голова ОСББ «Соборна, БОС-69»:

– Вчитись я вирішила тому, що мені не вистачає технічних, будівельних знань. 

Я ж колишня вчителька. То можу похвалитися тільки навичками спілкування з людьми. Отже, у мене є нагальна потреба вчитися. Тим більше що нам обіцяють високий рівень цього навчання.

Вікторія, голова ОСББ «Соборна, БОС»:

– Я пішла вчитися, бо без потрібних знань не можна кваліфіковано управляти будинком. Мені цікаві всі теми: будівельна спеціальність, економіка, бухгалтерія, навіть психологія, яка теж є у програмі. Ми ж не народилися головами ОСББ. Здебільшого серед нас – жінки пенсійного віку чи мами, які доглядали дітей і залишилися без роботи. Ми вчимося на власних помилках. 

А щоб їх не робити, треба вчитися.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 5 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?