Архів новин

Найбільше боргів по зарплаті на найбільшому підприємстві в Рівному | Газета 7 Днів

Найбільше боргів по зарплаті на найбільшому підприємстві в Рівному

09.11.2017 08:51
Переглядів:748

Найбільші борги із зарплати нині має не тільки в місті, а й у всій області найбільше рівненське підприємство – Рівнеазот

На підприємстві працює тільки частина виробництва. Тим часом рівненські азотівці, які під час вимушеного простою довгий час залишалися без зарплати, встигли освоїти ринок праці сусідньої Польщі. Зокрема, у їхніх повідомленнях про працевлаштування за кордоном найчастіше звучить адреса корабельної верфі у місті Гданськ. 

На сайті підприємства час зупинився на квітні. Саме тоді цей виробничий гігант, що працює в складі групи OSTCHEM, направив звернення до Президента, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра України з повідомленням про загрозу для своєї подальшої долі. У зверненні попереджалося, що «під загрозою знищення перебуває вся хімічна галузь України, її знищення може спричинити катастрофічні соціально-економічні наслідки, а на ринку мінеральних добрив встановиться монополія іноземних виробників… Рівнеазот – єдиний виробник мінеральних добрив у західних регіонах України. Він є лідером в економіці області та м. Рівне, його частка в бюджеті міста становить понад 50 відсотків, області – 15,5 відсотка. Продукція Рівнеазоту відома не лише в Україні, а й у більш ніж 40 країнах світу (ЄС, Африки, Азії, СНД). Аграрії у 23 областях України використовують вироблені у Рівному мінеральні добрива. Сьогодні на підприємстві працює близько 3,5 тис. чоловік. Підприємство є основним постачальником очищеної води для міста Рівне».

За останніми даними міського управління праці і соціального захисту населення, заборгованість із зарплати на Рівнеазоті становить 53,4 мільйона гривень.

Про те, скільки з названих у зверненні 3,5 тисячі азотівців знайшли собі нову роботу в Польщі, сказати важко. Подейкують, що до тисячі чоловік. Та важко збагнути, чому ніхто у тих вищих ешелонах владах, до яких зверталися хіміки, з цього приводу не вживає екстрених заходів. Нікого не звільнили і не відправили у відставку, хоча у зверненні прямим текстом названо причини, через які наш хімічний гігант поставлений під загрозу знищення: «Під тиском російського імпорту, який завозиться по демпінгових цінах, українські підприємства з виробництва мінеральних добрив змушені простоювати, зменшувати виробництво, звільняти співробітників…» Так само ніхто не дає відповіді на пряме запитання азотівців: «Чому в умовах агресії з боку Російської Федерації український уряд віддає російським виробникам український ринок добрив обсягом у 900 млн доларів і фактично ставить продовольчу безпеку держави в залежність від агресора?»

Натомість чиновники просто констатують факти. «По заборгованості заробітної плати в області загальна сума залишається на рівні 60 мільйонів гривень. З них майже 55 мільйонів – борг Рівнеазоту. Платиться лише поточна заборгованість, а прострочені борги лишаються», – розповів заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко на нараді в ОДА, коли розбиралися з питаннями заборгованості по зарплаті.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 2 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?