Архів новин

Понад півтори тисячі рівненських учнів обрали польську як другу іноземну | Газета 7 Днів

Понад півтори тисячі рівненських учнів обрали польську як другу іноземну

09.11.2017 11:15
Переглядів:555

Справжній бум вивчення польської мови спостерігається останні роки в Рівному. Бо чимало випускників орієнтуються на польські виші і щороку поповнюють студентські лави саме польських університетів. 

У міському управлінні освіти нам розповіли, що в Рівному є школи, де вивчають мову факультативно, проте в більшості освітніх закладів школярі обирають польську як другу іноземну.

– У Рівному є десять шкіл, де польська мова вивчається як друга іноземна, – зазначає методист з іноземних мов Рівненського міського методичного кабінету Юлія Кінджалова. – Також є школи, де діє факультатив із польської. На базі гуманітарної гімназії також працює культурний польський центр. Адже в цьому закладі польську мову вивчають 286 учнів.

Чи справді наші випускники обирають польську мову, аби в подальшому вступити до польських вишів, ми запитали у директорів декількох шкіл, де вивчають цю мову.

Світлана Істоміна, директор Рівненської спеціалізованої школи № 15:

– Для нашої спеціалізованої школи головною іноземною мовою є англійська, яку діти вивчають з першого класу. З п’ятого обирають другу іноземну – німецьку, французьку або польську. Діти частіше почали обирати польську, як другу іноземну. Одні надають перевагу польській, бо планують продовжити навчання в майбутньому. А дехто обирає цей предмет, можливо, тому, що ця слов’янська мова для нас більш знайома і вивчається легше, ніж романо-германська. Але романо-германські мови вивчати теж потрібно. Є учні, які починають вивчати німецьку мову, а в старших класах переходять на польську. Маючи певний багаж знань з німецької, використовують його в майбутньому у вищій освіті, наприклад у магістратурі в університетах Австрії, Німеччини, закінчивши бакалаврат у Польщі. З п’ятдесяти наших випускників, що вивчали польську мову, цього року поїхали на навчання до Польщі шестеро. Торік таких було близько десяти.

Вікторія Лагодюк, директор Рівненського НВК 12:

– Популярність вивчення польської мови є, але є й проблема: не вистачає кадрів. Важко знайти вчителів, які мають відповідну освіту і право викладати польську. Нам пощастило, маємо гарну вчительку польської мови, але вона одна. Тому ми не можемо запропонувати школярам вивчати польську мову, як другу іноземну, з п’ятого класу. З цього віку в нас можуть вивчати її факультативно. У старших класах є учні, які вчать польську як предмет – другу іноземну.

Кожного року аналізуємо, куди вступають наші учні, то це в основну столичні вузи: КПІ, авіаційний, національний університет Шевченка; львівські: медичний, політехніка. 

У Рівному це НУВГП і невеликий відсоток РДГУ. А от у польські виші цього року в нас вступили тільки троє випускників із 61. Наша школа співпрацює з німецькими, польськими школами, але це додаткова можливість для школярів краще вивчити мову, а не готуватися до вступу за кордон. Не популяризую закордонні вузи. Я стою на позиції, що це особистий вибір кожної сім’ї. Переконана: фахівець, який знає декілька мов, має більше можливостей на українському ринку праці знайти гарно оплачувану роботу з перспективою професійного зростання. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 3 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?