Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Листопад 2017
 

Понад півтори тисячі рівненських учнів обрали польську як другу іноземну | Газета 7 Днів

Понад півтори тисячі рівненських учнів обрали польську як другу іноземну

09.11.2017 11:15
Переглядів:181

Справжній бум вивчення польської мови спостерігається останні роки в Рівному. Бо чимало випускників орієнтуються на польські виші і щороку поповнюють студентські лави саме польських університетів. 

У міському управлінні освіти нам розповіли, що в Рівному є школи, де вивчають мову факультативно, проте в більшості освітніх закладів школярі обирають польську як другу іноземну.

– У Рівному є десять шкіл, де польська мова вивчається як друга іноземна, – зазначає методист з іноземних мов Рівненського міського методичного кабінету Юлія Кінджалова. – Також є школи, де діє факультатив із польської. На базі гуманітарної гімназії також працює культурний польський центр. Адже в цьому закладі польську мову вивчають 286 учнів.

Чи справді наші випускники обирають польську мову, аби в подальшому вступити до польських вишів, ми запитали у директорів декількох шкіл, де вивчають цю мову.

Світлана Істоміна, директор Рівненської спеціалізованої школи № 15:

– Для нашої спеціалізованої школи головною іноземною мовою є англійська, яку діти вивчають з першого класу. З п’ятого обирають другу іноземну – німецьку, французьку або польську. Діти частіше почали обирати польську, як другу іноземну. Одні надають перевагу польській, бо планують продовжити навчання в майбутньому. А дехто обирає цей предмет, можливо, тому, що ця слов’янська мова для нас більш знайома і вивчається легше, ніж романо-германська. Але романо-германські мови вивчати теж потрібно. Є учні, які починають вивчати німецьку мову, а в старших класах переходять на польську. Маючи певний багаж знань з німецької, використовують його в майбутньому у вищій освіті, наприклад у магістратурі в університетах Австрії, Німеччини, закінчивши бакалаврат у Польщі. З п’ятдесяти наших випускників, що вивчали польську мову, цього року поїхали на навчання до Польщі шестеро. Торік таких було близько десяти.

Вікторія Лагодюк, директор Рівненського НВК 12:

– Популярність вивчення польської мови є, але є й проблема: не вистачає кадрів. Важко знайти вчителів, які мають відповідну освіту і право викладати польську. Нам пощастило, маємо гарну вчительку польської мови, але вона одна. Тому ми не можемо запропонувати школярам вивчати польську мову, як другу іноземну, з п’ятого класу. З цього віку в нас можуть вивчати її факультативно. У старших класах є учні, які вчать польську як предмет – другу іноземну.

Кожного року аналізуємо, куди вступають наші учні, то це в основну столичні вузи: КПІ, авіаційний, національний університет Шевченка; львівські: медичний, політехніка. 

У Рівному це НУВГП і невеликий відсоток РДГУ. А от у польські виші цього року в нас вступили тільки троє випускників із 61. Наша школа співпрацює з німецькими, польськими школами, але це додаткова можливість для школярів краще вивчити мову, а не готуватися до вступу за кордон. Не популяризую закордонні вузи. Я стою на позиції, що це особистий вибір кожної сім’ї. Переконана: фахівець, який знає декілька мов, має більше можливостей на українському ринку праці знайти гарно оплачувану роботу з перспективою професійного зростання. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 0 =
More information?

Опитування

Чи стала Європа ближчою рівнянам завдяки безвізу