Архів новин

Творчі гени дають про себе знати | Газета 7 Днів

Творчі гени дають про себе знати

09.11.2017 11:23
Переглядів:668

Випускники педагогічних вузів, які були успішними в навчанні, не поспішають влаштовуватись до шкіл. Шукають легшу роботу і більші прибутки. Але з усіх правил є винятки. Як-от рівнянка Аліна Кононець. Молода талановита дівчина з неабияким творчим потенціалом вже не один рік працює зі школярами і задоволена цим.

Свій педагогічний шлях вона починала у восьмій школі вчителем трудового навчання, а нині до неї на гурток «Народні ремесла України і художня вишивка» охоче бігають школярі 28-ї школи.

– За освітою я вчитель трудового навчання і основ підприємництва, закінчила фізико-технологічний факультет РДГУ, – розповідає Аліна Кононець. – Спочатку працювала вчителем трудового навчання. А цього року почала вести гурток. Взагалі, на гуртках створюється особлива атмосфера, діти розслабляються. Вони щасливі і не помічають, як збігає півтори години занять. Для мене велика радість допомагати дітям реалізувати їхні творчі здібності та розкривати таланти.

Хист самої Аліни Кононець розгледіла її вчителька трудового навчання з Рівненської ЗОШ № 11 Лариса Свіягіна. Під її керівництвом школярка Аліна в одинадцятому класі пішла спочатку на міську олімпіаду з трудового навчання, далі на обласну, а за нею і на всеукраїнську, де зайняла третє місце. Саме вчителька підштовхнула дівчину піти вчитися до педагогічного вузу. Тепер вони колеги і до цього часу часто спілкуються. Аліна Кононець звертається до своєї наставниці за порадою та ділиться власними творчими напрацюваннями.

Виявляється, любов до народних ремесел талановитій рівнянці передалася від родичів.

– Моя мама з дитинства вишивала, її вчила моя бабуся, – каже Аліна Кононець. – Один із моїх яскравих дитячих спогадів – про те, як я, маленька, спостерігаю за мамою, коли вона вишиває. Також у моєму роду по дідовій лінії є відома рівненська вишивальниця Вероніка Велігурська. Можливо, гени дають про себе знати.

 Першу свою вишиванку майстриня створила у десять років. Вона трудилася натхненно і наполегливо. Досі береже цю сорочку, хоча вже має і новіші, й сучасніші вишиванки. Як ось та вишита сукня, що стала її дипломною роботою в університеті.

Коли Аліні Вікторівні запропонували вести гурток народних ремесел, вона дуже зраділа, адже має чималий творчий доробок. Якщо зайти на її сторінку у Фейсбуці, то можна побачити чимало фото з її роботами. Майстриня вишиває хрестиком, гладдю, стрічками. Виготовляє декоративні писанки, різноманітні листівки, бутоньєрки, шиє еко-торби, плете з бісеру. І це тільки короткий перелік її вмінь.

Запитуємо в дівчини, чи має постійних замовників на вишивку, адже це дуже популярна тема. Але майстриня відповіла, що в основному вишиває та майструє для рідних і друзів. Вони вже звикли, що всі її подарунки – творчі. А ось зробити це своїм бізнесом вона поки що не має часу, бо на першому місці у неї робота з малими гуртківцями, яким учителька хоче прищепити любов до прекрасного народного мистецтва, як свого часу прищепили їй цю любов її мама та вчителька.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 12 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?