Архів новин

За наше житло нас іще й бито | Газета 7 Днів

За наше житло нас іще й бито

09.11.2017 12:26
Переглядів:317

Ця перефразована приказка точно описує ситуацію, у якій опинилися мешканці кооперативної дев’ятиповерхівки, що на вулиці Фабричній, 5а. Йдеться про унікальний випадок: невеличка громада нашого ОСББ більш як три десятки років безкорисливо надає площі свого будинку підстанції швидкої медичної допомоги, яка обслуговує 60 тисяч населення Рівного. Тобто ми утримуємо на своїх квадратних метрах комунальний заклад навіть не міського, а обласного підпорядкування. І за такий саможертовний внесок, здавалося б, заслужили хоча б слова вдячності. Натомість…

Прецедент чи унікальний випадок?

Відповідь на це питання досі шукають у різних офіційних інстанціях. Та навряд чи знайдуть. Бо, власне, нічого й не потрібно шукати. ОСББ має всі підтвердні документи про те, що мешканці будинку є колективним власником усієї споруди, в тому числі площі, яку займає підстанція швидкої допомоги № 3. А сусідство з нею нам далеко не приємне. Це, окрім іншого, цілодобовий шум, смердючі плями мазуту на асфальті й вихлопні гази від автомобілів, якими послуговується підстанція. І тим часом як наші люди відкладають копійка до копійки на ремонт і поліпшення умов життя в будинку, підстанцію ці турботи, схоже, обходять. Зате цей орендар впирається руками й ногами у своєму намаганні утриматись на дармових квадратах якомога довше. Фактично дві бригади швидкої допомоги донедавна займали площу в 230 квадратних метрів, на яких можна було б розмістити цілу поліклініку.

Але ж ми, мешканці, тепер поставлені державою у жорсткі умови самостійного господарювання. У той же час орендарі-медики заявляють, що нічого нам не винні, тим паче не зобов’язані орендовані помешкання ремонтувати, та й, мовляв, не мають за що. Дивна логіка. А жменька мешканців із 67 квартир, переважно пенсіонери і сім’ї з дітьми, виходить, – може?! Може утримувати і свої квадрати, і площі безвідповідальних орендарів, які не хочуть платити за оренду, бо нібито бояться якогось «прецеденту»!

Проковтнувши чергові докори, мешканці й цього року не відповіли їм їхньою ж монетою, а вчинили по-людськи. За рішенням зборів нашого ОСББ у травні цього року ми взялися довершити розпочатий торік капітальний ремонт будинку. З цією метою взяли «теплий» кредит у сумі 195 тисяч гривень на утеплення цоколя,  заміну вікон і дверей у під’їздах, у тому числі на заміну восьми вікон у нежитловому приміщенні, яке займає підстанція швидкої допомоги. Спільними зусиллями ми також вирішили давно назрілу проблему капремонту даху. Нашому будинку вже 37 років, то на його утримання потрібні чималі кошти. Виходить, мешканці вносять плату на утримання будинку та збирають кошти на його капітальний ремонт, а орендарі ніякого внеску на утримання будинку не хочуть робити. Чому? Бо за них платять мешканці?

Тож якщо і йдеться про якийсь прецедент, то він полягає в тому, що невеличка громада будинку понад тридцять років утримувала на власних квадратних метрах обласний комунальний заклад, нічого при цьому не отримуючи взамін.

«Жіноча кімната», «Чоловіча кімната»

Роками ми вмовляли цих наших орендарів звільнити хоча б половину площі, аби врятувати її від подальшого руйнування. Причому, йшлося про площу, яку ні за яким правом, а лише з безкорисливої згоди мешканців займали медики. То головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортнік не знайшов нічого кращого, як облити брудом громаду нашого будинку. Мовляв, караул, неподобство, ми виконуємо благородну місію, рятуємо людей, а нас виганяють на вулицю. І казав це привселюдно, на камеру одного з регіональних телеканалів. Про все решта промовчав, зокрема й про понищені грибком стіни, і про те, що медикам дуже не хотілося вибиратися з насиджених, а фактично належаних на м’яких диванах перед телевізорами спалень: жіночих і чоловічих. Тим паче дармових. Може, комусь із читачів відомо, де ще розкошують у такому комфорті медики швидкої?

Домовлятися можна і треба, але якщо бажання домовлятись є в обох сторін

У середині липня цього року члени правління ОСББ «Венера+» зібралися на засідання, щоб розставити крапки над «і» у стосунках із цим своїм орендарем. Запросили і представників КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», якому підпорядкована підстанція № 3. Мали на меті домовитися про укладення договору оренди і визначити розмір орендної плати. Та не дійшло ні до одного, ні до другого. Бо присутні на засіданні заступник головного лікаря центру Олег Яковчук та юрисконсульт Ольга Луцик, як з’ясувалося згодом із їхньої письмової відповіді, приходили не з наміром зробити це, а лише щоб далі зволікати час.

Пряма мова

Заступник головного лікаря КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги» РОР Олег Яковчук:

– У 2013 році був створений Центр екстреної медичної допомоги. До нас приєднали всі підстанції. Відповідно їхні приміщення нам передали в оренду. Відділення наші здебільшого розміщені в лікарнях. У нас є договори оренди з ними – 1 гривня за рік. Ну а ОСББ, якому належить приміщення підстанції на Фабричній, 5а, має надати пропозиції стосовно вартості оренди, щоб розглянути їх у встановленому порядку.

Юрисконсульт КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ольга Луцик:

– Наша підстанція не може платити оренду, бо у Центру екстреної медичної допомоги немає коштів на сплату оренди.

Член ОСББ «Венера+» Надія Нечидюк:

– Служба швидкої допомоги запевняє нас, що вона з 1,9 мільйона гривень коштів, виділених їй додатково обласною радою на цей рік, у тому числі на оренду нашого приміщення, не має на це коштів. У такому разі чи не краще розмістити підстанцію на території котрогось із комунальних медичних закладів? Наша громада на два під’їзди може її утримувати, а область – ні?

 

Отож з Обласним центром екстреної медичної допомоги в січні цього року договір ми остаточно розірвали. Та його представники досі відтягують час, аби не платити за перебування на нашій будинковій площі. І швидка, і ми фактично стали заручниками ситуації. Проте ця ситуація насправді не настільки складна. Ще торік у грудні на зборах ОСББ мені, як його голові, дали доручення віднайти кошти на капітальний ремонт приміщення, яким користується підстанція № 3. У січні цього року я розіслала відповідні листи стосовно виділення коштів на цей капремонт (утеплення стін і заміну вікон) та укладання договору оренди. Ці листи були адресовані головам облдержадміністрації та обласної ради, начальнику обласного управління охорони здоров’я, головному лікареві Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Обласна рада, якій підпорядкований цей комунальний заклад, листом від 19 червня цього року № 14-81/01 повідомила нам, що вона збільшила фінансування центру на 1,9 млн грн, у т.ч. пропонувала центру розглянути можливість виділення коштів на оренду приміщення в нашому будинку. Виходить, гроші нашим безплатним орендарям дали, а вони ними розпорядилися на свій розсуд. Можливо, фінансова інспекція з’ясує, як саме? Адже одного разу вона вже втрутилась у справу і запитала у «захопників» території ОСББ, навіщо їм така велика площа, а особливо спальні. Бо ж люди приходять на роботу не для того, щоб спати!

Для нас так і залишається незрозумілим небажання представників центру вести конструктивну розмову по суті, зокрема укласти договір оренди. Орендна плата для підстанції встановлена в розмірі 40 гривень за квадратний метр на місяць. До речі, приблизно стільки, а то й більше платять сім’ї, які винаймають собі квартири. Обласна ж установа «платить» нам зволіканнями і відписками. А навіщо їй утрудняти себе зайвими витратами і клопотами. Несолідно це! Як-не-як комунальний заклад обласної ради.

За дорученням громади Тетяна АНДРІЙЧУК, голова ОСББ «Венера+»

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
13 + 7 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?