Архів новин

Ювілей рівненської «Просвіти» | Газета 7 Днів

Ювілей рівненської «Просвіти»

10.11.2017 14:45
Переглядів:691

Цей рік був насиченим різноманітними подіями для членів міського осередку «Просвіта». Зокрема, відсвяткували ювілей – сто років з часу заснування. З цієї нагоди в День української писемності та мови в міському будинку культури на урочисте дійство зібралися просвітяни різних поколінь.

З нагоди сторіччя від часу створення протягом року силами міського осередку «Просвіта» у місті було проведено ряд патріотичних і духовно-просвітницьких заходів. Що сторічний ювілей «Просвіта» зустріла зі здобутками, зазначив і міський голова Рівного Володимир Хомко, який завітав привітати просвітян. Чи не найголовніший результат роботи просвітян – це утвердження рідної мови у всіх сферах нашого життя.

 

– У 70 роках, коли я закінчував школу, в Рівному важко було почути українську мову, – розповів міський голова Рівного Володимир Хомко. – Я жив на проспекті Миру, але мені доводилось їздити на навчання до 12-ї школи, бо вона була україномовною. В інституті було троє викладачів, які викладали українською, і це також був свого роду подвиг. Але за останні тридцять років усе змінилось. Ми маємо повністю українське місто. І все це відбулося без будь-якого примусу. В цьому чимала заслуга «Просвіти». 

Об’єднання товариства «Просвіта» за вагому допомогу міського голови у різноманітних просвітянських починаннях присвоїло Володимирові Хомку звання почесного члена просвіти. У цей день крім мера звання, почесні грамоти, подяки отримали активні члени міської просвіти, ті, які стояли біля витоків її відродження, та ті, що тепер присвячують своє життя просвітянській роботі.

– За роки незалежності у Рівному ми справді побудували національну школу, саме тому сьогодні серед нагороджених багато освітян, – наголосила голова Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка Катерина Сичик.– Бо одне із завдань, яке ставила перед собою сучасна «Просвіта», це якраз побудова української національної школи. Все російськомовне у нашому місті відійшло в минуле, але нам не треба втрачати пильність. Одним із завдань на сучасному етапі є те, що ми маємо показати Україну, якою вона є насправді, українцям зі сходу.

 

Крім вітань того дня для просвітян підготували концерт. Його розпочали бандуристки тріо «Любисток». Порадували присутніх на святі своїми віршами та співом вихованці ДНЗ № 22. Заспівала для просвітян і співачка-волонтерка Христина Панасюк. Бурхливі овації зірвав скрипаль Любомир Пастушенко. А пісні у виконанні народного хору «Верес» під керівництвом Петра Невірковця не залишили байдужим нікого.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
10 + 7 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?