Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Було б бажання, а робота знайдеться | Газета 7 Днів

Було б бажання, а робота знайдеться

07.12.2017 11:42
Переглядів:439

У міському центрі зайнятості минулої п’ятниці було незвично багатолюдно. Тут, звичайно, завжди народу вистачає, та цього разу багатолюддя було особливим. Воно й не дивно. Адже того дня у міському центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій для людей з обмеженими можливостями, які перебувають на обліку у Рівненському міському та Рівненському районному центрах зайнятості. У заході взяли участь не тільки всі запрошені роботодавці, а й майже п’ятдесят осіб з інвалідністю, які звернулись у службу зайнятості та шукають роботу. 

– Сьогодні відбувається міськрайонний ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю. Тобто запрошені безробітні, зареєстровані в міському та районному центрах зайнятості, – розповідає заступник директора міського центру зайнятості Світлана Ротар. – Ми запросили близько п’ятдесяти осіб. Такі заходи міський центр зайнятості проводить не тільки в рамках Всеукраїнської декади зайнятості для людей з обмеженими можливостями з нагоди Міжнародного дня інвалідів, який світова спільнота відзначає щороку третього грудня, а систематично. Про конкретні результати цього ярмарку ми знатимемо за тиждень. Як свідчить практика, при такій кількості представлених роботодавців і шукачів роботи завжди є якийсь результат. Навіть якщо декілька безробітних знайдуть роботу, для нас це буде хорошим досягненням, бо звертаємо увагу на те, що працевлаштування людини з інвалідністю – не такий уже й простий процес. 

Роботодавець, зі слів Світлани Ротар, відіграє ключову роль у працевлаштуванні клієнтів служби зайнятості. Отож відрадно, що знаходиться чимало підприємств, які не лише готові взяти на роботу людей з інвалідністю, а й створювати для них відповідні умови праці. 

– На ярмарок завітали 12 роботодавців, які запропонували понад 70 вакансій за близько 30 різними професіями і спеціальностями, – розповіла начальник відділу взаємодії з роботодавцями Рівненського міського центру зайнятості Маргарита ЛУЦИК. – Цього року це вже десятий такий спеціалізований захід для осіб з інвалідністю, в якому постійно беруть участь представники більш як десяти підприємств і організацій. Ярмарок допомагає людям з особливими потребами поспілкуватися не з одним, а декількома роботодавцями, вибрати для себе роботу до вподоби. Водночас і роботодавці мають можливість поспілкуватися з потенційними працівниками. Можливо, саме сьогодні вони не мають що запропонувати людям з інвалідністю. Але можна внести кандидатів у базу даних, тоді вони, тільки з’являється вакансія, котру можна запропонувати людині з особливими потребами, телефонують і запрошують її до себе на співбесіду. Хочеться відзначити таких роботодавців, як ПАТ «Рівнеазот», ТзОВ «АРМ-ЕКО», Рівненську дирекцію ПАТ «Укрпошти», котрі не тільки підбирають осіб на свої вакансії, а й по можливості створюють для них робочі місця, зважаючи на їхні потреби та враховуючи їхні побажання.  

Пряма мова

Менеджер по роботі з персоналом міжнародної компанії з іноземними інвестиціями «Морган Феніче» Віта КОРІНЬ:

– Завдяки співпраці з міським центром зайнятості у нас є можливість працевлаштовувати осіб з обмеженими фізичними можливостями. Ярмарок – добра справа, бо не кожна людина з обмеженими можливостями може добратися до нашого підприємства, що на околиці Квасилова. Тож маємо слушну нагоду віч-на-віч зустрітися в центрі зайнятості з потенційними працівниками, надати їм необхідну інформацію про підприємство і наявні вакансії, поцікавитися їхніми запитами і потребами. Ми, зокрема, пропонуємо людям з обмеженими можливостями роботу швачки, складальника меблів. У нашому деревообробному цеху працюють люди з інвалідністю, в тому числі глухонімі і з фізичними вадами.

Наша фабрика відкрилася шість років тому і постійно розвивається. Нині тут зайнято 1100 працівників. Розширюємо виробництво і в перспективі плануємо збільшити штат до 2500 працівників. Тому маємо намір і надалі тісно співпрацювати з центром зайнятості.

Помічник начальника з кадрових питань Рівненської колійної машинної станції Львівської залізниці Оксана ОМЕЛЬЧУК:

– Доцільність організації ярмарків вакансій – феноменальна. У чому? 

У кожній організації завжди є перспектива появи вакантного місця: хтось збирається звільнятися, хтось іде в декретну відпустку тощо. Приходять люди, які мають фізичні вади. Коли відбувається живе спілкування, я можу планувати заміщення людей і створити під них посаду. У мене буде працівник, який виконуватиме певні обов’язки, а отже я розвантажу інших, і в той же час людина буде забезпечена роботою. Вакансії є, та головне, щоб людина хотіла працювати. Тут, розумієте, питання стоїть не у вадах, а в суто фізичних обмеженнях. На кожному підприємстві є можливість працевлаштувати людину з інвалідністю і організувати для неї робоче місце. Наприклад, вона може працювати сторожем удень, а вночі це робитимуть інші.

Тимчасово безробітний Максим Січевський (третя група інвалідності, цукровий діабет):

– Дякую центру зайнятості за такий захід. На ярмарку я знайшов кілька вакансій, які мене зацікавили. Тепер буду чекати на позитивну відповідь роботодавців. Бо, на жаль, деякі наші роботодавці вважають: якщо в людини інвалідність, то вона – неповноцінна. Вони глибоко помиляються, серед інвалідів є багато розумних, адекватних людей, які хочуть працювати. Можливо, людина з інвалідністю буде набагато сумліннішою до роботи, бо вона цінує те робоче місце, яке їй надав роботодавець. До речі, коли приходжу влаштовуватися на роботу за розміщеними на інтернет-сайтах оголошеннями, ніколи не приховую свою інвалідність. Інвалідність – це не вирок, а певні обставини життя людини. Працювати при цьому не тільки можна, а й треба. Бо праця – це повноцінне життя. Треба насолоджуватися кожним днем, бо життя не таке вже й довге.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 16 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?