Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Інвалідність – не вирок | Газета 7 Днів

Інвалідність – не вирок

07.12.2017 11:32
Переглядів:365

У цьому абсолютно переконані учасники організованої обласною службою зайнятості робочої наради. Її зібрали в міському центрі зайнятості, аби порадитись, як допомогти людям з обмеженими можливостями інтегруватися в суспільство.

Минулого тижня розпочалася Всеукраїнська декада зайнятості для осіб з обмеженими фізичними можливостями, приурочена до Міжнародного дня інваліда. У її рамках обласний центр зайнятості провів низку різнопланових заходів. А розпочав із робочої наради з керівниками організацій та установ, дотичних до вирішення проблем неповносправних осіб. Спільно вирішували, що можна зробити, аби людям з інвалідністю стало хоч трошки легше жити. 

До зустрічі за круглим столом під гаслом «Стосується кожного» крім представників обласного і Рівненського міського центрів зайнятості долучилися керівники і фахівці рівненських міського та районного управлінь праці і соціального захисту населення, департаменту обслуговування населення облдержадміністрації, обласного центру медико-соціальної експертизи, відділення Фонду соціального захисту інвалідів, центру комплексної реабілітації інвалідів, Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги, Центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, Рівненського учбово-виробничого підприємства УТОС, обласних організацій Українського товариства глухих та Українського товариства сліпих, інших установ і організацій. 

– Хочемо ще раз акцентувати увагу громадськості та наших соціальних партнерів, – наголосила заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна НОВОРОК, – на важливості вирішення питання соціальної інтеграції людей з інвалідністю в суспільство. Головне спрямування організованих нами заходів зводиться до налаштування осіб з обмеженими можливостями на те, що навіть з фізичними вадами можна знайти себе, отримати робоче місце і почуватися повносправною людиною.

Щоб не бути голослівною, Тетяна Новорок аргументувала цю свою тезу конкретними фактами працевлаштування службою зайнятості людей з обмеженими можливостями:

– За 11 місяців цього року на обліку в центрах зайнятості області перебувало понад півтори тисячі осіб з інвалідністю, 520 з яких вдалося працевлаштувати. Тобто кожна третя людина з обмеженими можливостями, яка звернулася до служби зайнятості, отримала роботу. В тому числі 24 людини були працевлаштовані з відшкодуванням роботодавцеві єдиного внеску. Із коштів Фонду за працевлаштування людей з інвалідністю роботодавцям відшкодовано майже 200 тисяч гривень. Зважаючи на те, що сьогодні дуже непросто започатковувати бізнес, нам дуже приємно, що п’ять осіб з обмеженими можливостями цього року пройшли у нас курс навчання, отримали кошти для розвитку підприємницької діяльності, відкрили власну справу і вже успішно працюють.

Заступник директора міського центру зайнятості Світлана РОТАР окреслила основні проблеми, які виникають при працевлаштуванні людей з інвалідністю.

– До нас з початку цього року звернулося 329 осіб, з яких 319 набули статусу безробітних, – повідомила вона. – З них шість – інваліди першої, 62 – другої і 251 особа – третьої групи інвалідності. Ми намагаємося щоразу говорити своїм клієнтам, що інвалідність – це не вирок. Нам вдалося працевлаштувати 60 осіб, в тому числі двох інвалідів першої групи. Тобто ми знайшли роботу для кожної третьої людини з обмеженими можливостями. Це невисокий відсоток, але на це є свої причини. До нас здебільшого звертаються люди, які мають тривалу перерву у своїй трудовій діяльності. 20 відсотків – це ті, хто не працював більше ніж рік, а є й такі особи, які не працювали з 1994 року. Якщо вони звертаються до центру зайнятості, то їм потрібно щось змінювати у своєму житті. Бо багато хто звертається до центру зайнятості лише для того, щоб отримати допомогу по безробіттю. Тому з ними проводимо ретельну роботу. Зокрема, організовуємо різні тренінги, на які запрошуємо успішних інвалідів, які власним прикладом доводять, що саме працевлаштування і робота в колективі є їхньою повноцінною інтеграцією в суспільство.

В той самий час, коли учасники робочої наради обговорювали найактуальніші проблеми працевлаштування людей з інвалідністю, узагальнювали висновки та напрацьовані рекомендації, що можуть вплинути на долю цих людей, у Рівненському міському центрі зайнятості провели День інформування за принципом «Під єдиним дахом». Цей захід, на який запросили майже 70 безробітних людей з обмеженими можливостями, дозволив особам з інвалідністю за короткий час і в одному місці отримати консультації щодо найрізноманітніших потреб і сфер життєдіяльності інвалідів.

– Мета організації Днів інформування, як і всієї роботи служби зайнятості з інвалідами, – зауважив заступник директора обласного центру зайнятості Андрій ГРЕЩУК, – комплексне надання якісних адресних послуг саме цій категорії населення. Адже, як кажуть, поінформована людина – це озброєна людина. І це неабиякий плюс, бо ми допомагаємо людям з обмеженими можливостями відкрити ті свої можливості, про які вони здебільшого й самі не знають, і стати повноцінними громадянами нашого суспільства.

До того ж, робота з цією категорією осіб не обмежується рамками декади, вона у нас щоденна, ретельна і систематична. А головне – дає позитивні результати.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 3 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?