Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

ОСББ Рівного грають із небезпекою: лише в 25% багатоквартирних будинків обстежили димоходи та вентиляційні канали | Газета 7 Днів

ОСББ Рівного грають із небезпекою: лише в 25% багатоквартирних будинків обстежили димоходи та вентиляційні канали

07.12.2017 15:33
Переглядів:923

Загрозливою є ситуація щодо безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання та газового обладнання житлового фонду міста Рівне. Невтішні факти повідомила на оперативному засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління Держпраці у Рівненській області Наталія Токарець. Фахівець розповіла про стан димових та вентиляційних каналів житлового фонду міста, укладання головами ОСББ договорів з ПАТ «Рівнегаз» на проведення обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання і навчання голів ОСББ знанню Правил безпеки систем газопостачання.

Про нагальність цього питання говорить сумна статистика: на початку цього року, в перший день Різдва в Рівненській області сталася аварія, пов’язана з використанням газу в побуті. У житловому будинку Здолбунова отруїлися п’ять осіб, в тому числі троє дітей. Торік сталося дві аварії, пов’язані з використанням газу в побуті, внаслідок чого потерпіли чотири особи, причому дві загинули.

Наталія Токарець роз’яснила, що в Рівненській області, зокрема в Рівному, перевірку стану газового обладнання житлових будинків здійснює газорозподільне підприємство ПАТ «Рівнегаз» (оператор газорозподільної системи) шляхом виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, в тому числі й планового.

Власники (балансоутримувачі, упра­вителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких перебувають багатоквартирні будинки чи гуртожитки, укладають з ним акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін щодо їхніх внутрішньобудинкових систем газопостачання. Власники систем відповідають за експлуатацію цих мереж та їхніх складових, забезпечують належну їхню експлуатацію згідно з чинним законодавством, зокрема Правилами безпеки систем газопостачання, або укладають відповідний договір із суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання таких робіт. Утримання димових та вентиляційних каналів житлових будинків забезпечують власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких перебувають багатоквартирні будинки чи гуртожитки.

Більшість керівників ОСББ та ЖБК ігнорує вимоги Правил безпеки систем газопостачання, зокрема і в частині обстеження димоходів та вентиляційних каналів житлових будинків.

Відповідно до інформації ПАТ «Рівнегаз» станом на жовтень 2017 року по м. Рівне:

Із 1336 багатоквартирних житлових будинків Рівного лише в 331 (25%) обстежено димоходи та вентиляційні канали. Основна кількість будинків, у яких не виконуються такі роботи, – це ОСББ та ЖБК. Власники (балансоутримувачі) лише 188 житлових будинків уклали договори на планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання з ПАТ «Рівнегаз».

Загалом цього року Рівнегаз провів планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у 31,6 тисячі абонентів. При цьому в 15,9 тисячі абонентів багатоквартирних житлових будинків газовики виявили численні порушення:

– несправність газового обладнання та приладів – 823 випадки;

– самовільне встановлення обладнання – 281 випадок;

– відсутність тяги та втручання в димоходи і вентиляційні канали – 509 випадків.

Алгоритм підготовки внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків до роботи в осінньо-зимовий період:

1. Укладання договорів на технічне обслуговування, в т.ч. планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання власниками (балансоутримувачами та/або орендарями (наймачами)) житлових будинків зі спеціалізованим підприємством газового господарства.

2. Проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків спеціалізованим підприємством газового господарства (ПАТ «Рівнегаз») відповідно до укладених договорів.

3. Перевірка та прочищення димових і вентиляційних каналів газифікованих житлових будинків спеціалізованим підприємством, яке одержало дозвіл органів Держгірпромнагляду на виконання робіт підвищеної небезпеки (обстеження, ремонт та чищення димарів, повітропроводів) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, з оформленням акта. Подальша передача одного примірника акта ПАТ «Рівнегаз».

4. Забезпечення відповідності характеристик димових і вентиляційних каналів житлових будинків установленим нормам:

• відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;

• прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);

• герметичність;

• відокремленість;

• наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;

• наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;

• справність та правильність розташування оголовка димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

• відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин – на зовнішніх.

5. Фарбування відповідно до вимог ГОСТ внутрішньобудинкових систем газопостачання (газопроводів) житлових будинків.

6. Щорічна (в осінній період) перевірка надійності ущільнення вводів і випусків інженерних підземних комунікацій з оформленням акта, в якому необхідно зазначати їхній технічний стан.

7. Забезпечення доступу до приміщень (квартир) і мереж, надання всебічної допомоги працівникам газового господарства під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт, проведення ними технічного обслуговування об’єктів і мереж газопостачання та газокористувального обладнання, а також спеціалізованих підприємств при проведенні обстеження димових та вентиляційних каналів.

8. Проведення належного контролю власниками багатоквартирних будинків за дотриманням порядку перепланування квартир, димових і вентиляційних каналів, недопущенням випадків самовільної установки газових приладів, їхнім переобладнанням без необхідних проектних рішень.

9. Проходження головами ОСББ навчання та перевірка їхніх знань із Правил безпеки систем газопостачання в спеціалізованих підприємствах, експертно-технічних центрах, а також проведення інструктажу мешканців будинку працівниками спеціалізованого підприємства газового господарства.

Прес-служба Управління Держпраці 

у Рівненській області

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

антимонопольний

"Із 1336 багатоквартирних житлових будинків Рівного лише в 331 (25%)". В Рівному 450 осбб, навіть якщо жодне з них не провело обстеження димоветаналів, то проста арифметика така 1336-331-450-жбк(нехай 100)= 455 будинків в управлінні жеків. жекі комунальні, ними займається місто. Стажіть якщо місто не зацікавлене в обстежені димоветканалів, то де невеликі осбб візьмуть на це гроші? 2. У всіх законах і правилах про газ обовязок утримання, повірок і тп лежить на балансоутримувачах або власниках будинків, якими ні осбб, ні жбк, ні жеки не являться. Перепишіть законодавство, а тоді щось вимагайте!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?