Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Рівне, як завжди, було на висоті | Газета 7 Днів

Рівне, як завжди, було на висоті

07.12.2017 15:18
Переглядів:514

Наприкінці листопада у Львові відбувся VIII Всеукраїнський форум ОСББ, у якому взяли участь найпрогресивніші керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та асоціацій ОСББ з усіх областей України. Форум мав на меті створення якісної комунікаційної платформи задля обміну досягненнями та можливостями змін у галузі житлового господарства між усіма впливовими групами, а це представники ОСББ, влада, бізнес, експерти.

Приємно, що Рівне послужило взірцем того, як місцева влада має налагоджувати співпрацю і підтримувати ОСББ. Це стосується як міського голови Володимира Хомка, так і депутатів Рівнеради, які дбають не тільки про розвиток інфраструктури міста, а й про комфортні умови життя його мешканців. Прикладом для наслідування слугує започаткована в Рівному Муніципальна програма сталого розвитку та Програма термомодернізації багатоквартирних будинків, на які цього року з міського бюджету виділили рекордну для України суму – 70 мільйонів гривень.

Упродовж двох днів учасники форуму активно обговорювали питання реформування сфери житлово-комунального господарства. Особливу увагу в дебатах відвели тарифам на комунальні послуги та перспективі створення конкурентного ринку, процесу впровадження енергоефективних змін тощо. Жвавий інтерес у присутніх викликав обмін досвідом успішної реалізації проектів з енергоефективності, в тому числі репрезентований на форумі головою правління ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Романом Алексійчуком.

Важливе місце в дискусіях відвели питанню енергоаудиту багатоквартирного будинку, який здійснюватиме Фонд енергоефективності. Це нововведення – не забаганка. Адже саме комплексне енергообстеження має на меті поглиблене вивчення конструкції будівлі та інженерних мереж та підготовку детального плану до впровадження енергоефективних заходів. Енергоаудит передбачає видачу енергетичного паспорта (сертифіката) – документа, в якому наведені геометричні, теплотехнічні й енергетичні показники будинку та характеристика інженерних мереж.

Важливо, що енергоаудит будинку потрібно провести до та після впровадження енергоефективних заходів, щоб визначити спочатку комплекс робіт, а потім ефект від впровадження. Фонд енергоефективності планує розпочати свою роботу вже в липні 2018 року.

На форумі були презентовані друковані видання з управління багатоквартирним будинком. Це, зокрема, практичний посібник «Діяльність ОСББ: організаційні, правові, фінансово-економічні і технічні аспекти», в якому містяться відповіді на багато поширених питань про ОСББ і зразки типових документів. Чимало цікавих порад і рекомендацій можна знайти в тематичних виданнях «Підготовка будинку до зими/літа та обов’язки голови правління ОСББ» і «Робота з боржниками та вирішення конфліктів в ОСББ».

За підсумками VIII Всеукраїнського форуму ОСББ прийнято проект резолюції, який після доопрацювання планується надіслати до Кабінету Міністрів.

Галина ПОХИЛЬЧУК,

секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 14 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?