Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Вчителів посадили за парти та запропонували відчути себе в ролі батьків | Газета 7 Днів

Вчителів посадили за парти та запропонували відчути себе в ролі батьків

07.12.2017 17:53
Переглядів:1181

Вчителі початкових класів НВК 12 Ніна Брега та Валентина Кривко провели педагогічну майстерню для вчителів початкових класів, що навчатимуть дітей за принципами нової української школи.

В дванадцятій школі наголошують, що одним із завдань сучасного вчителя є показати батькам: прислухаючись один до одного, діючи, як партнери, працюючи наполегливо кожен в зоні своєї відповідальності учитель і батьки можуть реалізувати спільну мету – особистісний успіх дитини.

Однією із форм комунікації батьків та школи традиційно є батьківські збори.

– Ми спробували осучаснити батьківські збори, – розповідає вчитель початкових класів НВК 12 Ніна Брега. – Перше: кожні батьківські збори  батьків у класі зустрічає гасло : «Бути батьками – це наука не про те, як ростити дітей, а про те, як зростати самому». Змінюємо формат з лекції, де батьки є пасивними слухачами, на діалог – обмін думками. Обговорюємо, не те, що не вдається дитині в навчанні, а те, як досягнути позитивного результату. У першому класі ми можемо розглядати такі питання: як підтримати бажання дитини вчитися у першому класі, як підняти самооцінку, заохотити, створити ситуацію успіху та позитивний настрій і як сформувати у дитини позитивні риси характеру.

 Під час батьківських зборів педагоги-новатори пропонують застосовувати такі форми роботи, як робота в парах, у групах, інтерактивні ігри, моделювання ситуацій, анкетування, і обов’язково рольові ігри, де батьки виступають у ролі учнів. Все це допоможе їм краще усвідомити, як максимально ефективно допомогти дитинів дома.

А ще відчути на емоційному рівні, як почувається дитина у певних шкільних ситуаціях. Під час педагогічної майстерні вчителі стали учасниками таких батьківських зборів і побували в ролі батьків.

Батьківські збори на практиці провела Валентина Кривко. Вона запропонувала батькам-вчителям для початку  ланцюжком продовжити фразу: Я рада, що……, «Я рада, що знання, які я отримаю, допоможуть виховувати дитину», «Я рада, що відчуваю підтримку» – відповідали батьки.

– А тепер шановні батьки давайте розглянемо, що у школі на уроці може зіпсувати настрій дитині, – продовжила вчитель початкових класів НВК 12 Валентина Кривко, – продовжте речення: Настрій дитини пригнічений тому що…

Варіантів було безліч: тому, що посварився з друзями, не виспалась, вчителька не питає, а я піднімаю руку, забув покласти до портфеля зошит. Що дорослому може видатись дрібницею, то для дитини – драма. Тому вчителі звернулись до батьків так: «Шановні батьки, дитинка, що прийшла до школи з гарним настроєм і перебуває в ньому протягом уроків, – це ваша перша допомога власній дитині і вчителю. А допомогти дитині бути в гарнорму настрої, означає перш за все слідкувати за її режимом дня.

Вчителів учили на батьківських зборах не лише давати корисні поради батькам, але й дати їм відчути цей психологічний стан дитини, особливо в стресових ситуаціях.

Компетентно:

Тетяна Пучко, заступник завідувача КУ «Рівненський міський методичний кабінет»:

 – Нова українська школа має свою формулу, яка має дев’ять пунктів. І один з них – це педагогіка партнерства: школа, батьки, діти. Якраз оцей пункт забезпечує нове бачення нової української школи. Але для вчителів дванадцятої школи це не новий пункт. Вони так роблять досить давно. Свою роботу вони привели у певну систему, і так сьогоднівже можуть поділитись досвідом і розповісти, якою повинна бути робота партнерів: школа, батьки і діти. Я залюбки разом з учителями займалась у цій педагогічній майстерні. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 7 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?