Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Місць у дитсадках Рівного замало, але є план, як їх зробити більше | Газета 7 Днів

Місць у дитсадках Рівного замало, але є план, як їх зробити більше

14.12.2017 11:03
Переглядів:333

Сьогодні до послуг найменших мешканців Рівного є 35 закладів дошкільної освіти (ЗДО) та ще 22 дошкільні групи у школах. Уся ця мережа щодня приймає 11 618 дітей.

Хоча цього року міське управління освіти подбало про розширення, зокрема, відкрили дві додаткові групи при НВК і ще одну групу з короткотривалим перебуванням для дітей, яких батьки хочуть віддати до школи у сім років, при Палаці дітей і молоді, проте проблема не вирішена. Залишається 2646 дітей, які стоять у черзі. Єдиний плюс у цій статистиці той, що п’ятирічні діти, яким через рік треба йти до школи, а тепер готуватися до цього відповідального кроку, влаштовані до дитсадків стопроцентно.

На 100 місцях у дитсадках Рівного перебуває 132 дитини. Дошкільною освітою охоплено 85,5% дітей від 1 до 6 років, причому старших дітей (від 3 до 6 років) – 96%, а дітей від п’ятирічного віку – 100%.

Проте місто має дорожню карту, як за декілька років вирішити цю проблему, запустивши в дію щонайменше три-чотири нові дитсадки. Для цього повернуть до життя після капітального ремонту і реконструкції декілька колишніх приміщень дитсадків і візьмуться за великий довгобуд на вулиці Коновальця. Як відомо, він уже встиг побувати у приватних руках, а тепер місто його відсудило. Крім того триває реорганізація НВК 

№№ 37 та 1 на заклади дошкільної освіти шляхом відкриття у них дошкільних груп.

Пряма мова

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

– Мене давно турбує така річ: з одного боку в Рівному не вистачає місць у дитсадках, а з іншого – є багато випадків, коли своїх дітей водять до наших дитсадків ті люди, які в Рівному не живуть. Ось недавно мені скаржилась мешканка Квасилова, що не може влаштувати дитину в міський дитсадок. Я нічого не маю проти мешканців Квасилова, та в них є свій селищний голова, в обов’язки якого входить забезпечити квасилівських дітей дитячими садками. Було б вільних місць достатньо, то я нічого не мав би проти. Та їх не вистачає, тому мій обов’язок – забезпечити пріоритетність рівнян у рівненських дитсадках. Мені в цій темі сподобався досвід Тернополя. Там міська влада запропонувала всім, хто не з Тернополя, платити за перебування їхніх дітей у дитсадках. Вартість місячного утримання дитини в дитсадках Тернополя становить для міського бюджету 1200 гривень. То за міських цю суму платить місто, а за дітей з інших населених пунктів мають платити їхні батьки. Ідея мені сподобалась, тому начальник управління освіти Василь Харковець отримав доручення вивчити цей досвід. Вийти з цього становища мешканці навколишніх сіл можуть дуже просто – об’єднатися з містом. Тільки-но сільська чи селищна рада по сусідству з Рівним приєднається до міста, рівненські дитсадки стануть спільною власністю об’єднаної громади.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?