Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Читачі рівненської газети «7днів» спорядили святого Миколая за двома адресами | Газета 7 Днів

Читачі рівненської газети «7днів» спорядили святого Миколая за двома адресами

19.12.2017 10:25
Переглядів:1673

За двома адресами побував святий Миколай, якого спорядили працівники редакції, а головне – читачі, друзі і прихильники газети «7 днів». Завдяки тому, що вони придбали наш благодійний додаток «Сьомий день», ми зуміли зробити реальністю мрії і прохання про допомогу двох рівненських сімей. Ми повідомили про їхні потреби в обох газетах – і в тижневику «Сім днів», і в додатковому благодійному випуску «Сьомий день». Й отримали таку шалену підтримку своєї благодійної ініціативи, що досі не можемо нарадуватися.

10 місяців по лікарнях

провела рівнянка Валентина Барась: спочатку сама – під час вагітності, а потім – разом зі своїми новонародженими синочками-близнятами. Одному з них потрібна операція на серці, а іншому – на очку. Святий Миколай відрядив до цієї родини головного редактора нашої газети Людмилу Мошнягу та заступника головного редактора Василя Геруса. Вони принесли молодій сім’ї Барасів торбу з фруктами та 20 000 гривень у конверті на лікування діток.

Батьки близняток, Валентина та Сергій, а також їхня бабуся Надя, яка допомагає доньці глядіти діток, просто не тямилися від щастя. Їм було важко усвідомити, що на них звалилася така сума. «А я вірила в Миколая, – крізь сльози з хвилюванням сказала молода мама. – Я завжди молилася до нього, я знала, що він робить добро, І він почув мене, і зробив для мене добро».

Її настрій, мабуть, передався і діткам. Ми почули голосочки обох близняток. Щоправда, писк Олексійка був слабшим. У свої 5,5 місяця немовлята дуже різні. Миколка важить вісім кілограмів, він нівроку опецькуватий, а його братик набрав удвічі меншу вагу – усього чотири кілограми. Йому терміново потрібно робити операції на серці і з приводу пахової грижі. Але лікарі не беруться за це, бо дитина не набирає ваги, не їсть і не засвоює їжу. Наступного після наших відвідин дня цю дитинку чекала перспектива ковтати «японця», адже лікарі ніяк не можуть визначити, що з його шлунком не так.

Ну а з Миколкою батьки вже двічі побували на діагностиці в Санкт-Петербурзі і раз – в іспанському місті Барселона, де взялися врятувати хлопчикові зір. Для правого очка, яке бачить усього на 30 відсотків, поставили поки що лінзу, а на лівому, яке не бачить зовсім, проведуть операцію. Тільки Миколці треба підрости, отже, батькам запропонували приїхати на операцію через чотири місяці.

Покидаючи цей дім, ми почули услід собі стільки «дякую» та інших добрих слів, що це годі й передати. Адресуємо всю цю вдячність тим читачам, котрі внесли свій вклад у загальну суму допомоги для двох маленьких рівнян, які щосили борються за життя і здоров’я.

До слухняних дітей Миколай приходив двічі в один день

Нагадаємо, два братики і сестричка – Денис, Миколка та Марійка Ведлери, що ростуть без мами і тата й перебувають під опікою бабусі Валентини Антонівни, загадали для Миколая бажання про письмовий стіл. Звичайно ж, ми почули й геть зовсім тихенько висловлену мрію про новий комп’ютер. Але й самі не сподівалися, що її можна буде виконати, тому й не обнадіювали дітей. Проте цьогорічний благодійний випуск газети «Сьомий день» вже з перших днів став продаватися так активно, що ми буквально за декілька днів зрозуміли: комп’ютер може стати реальністю.

Завдяки тому, що на заклик редакції про допомогу відгукнувся інтернет-магазин «Дубок», новенький функціональний письмовий стіл, на якому троє школярів без проблем зможуть розмістити свої зошити та підручники, обійшовся нам дешевше, ніж ми сподівалися. Мало того, працівники магазину, спасибі їм, доставили до місця і зібрали стіл безкоштовно. Марійці, крім того, презентували ще й комп’ютерний стілець, який гарно вписався в ансамбль із письмовим столом. Дівчинка каже, що давно мріяла про такий зручний і яскравий стілець.

Ну а після мебльовиків до дітей вирушила ще одна «святомиколаївська бригада» у складі редактора інтернет-версії нашої газети Ніли Вовчик, головного бухгалтера і голови профспілкової організації Світлани Пікули та благодійника, відомого підприємця і лідера обласного Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» Анатолія Сидорука, який побив рекорд нашого цьогорічного благодійного випуску. Він викупив півтори тисячі примірників газети з умовою, що ці кошти підуть саме на ноутбук для дітей. Адже благодійник добре розуміє, що в навчанні сучасним школярам без комп’ютера не обійтись. Більше того, за дорученням мецената викуплену ним частину тиражу розклали у поштові скриньки багатьох рівненських багатоповерхівок. Отже, півтори тисячі рівненських сімей отримали у подарунок від нього цікаву газету. Ну а для дітей Анатолій Володимирович вибрав сучасний ноутбук «Dell» і подбав про встановлення на ньому всіх необхідних для роботи програм, аби діти відразу змогли за ним працювати. Отримавши такий коштовний подарунок, а також пакунки із солодощами від благодійника та працівників нашої газети, Ведлери спочатку зніяковіли. Та вже зовсім скоро почали розповідати нам про своє життя, навчання, відпочинок, про своїх домашніх тварин, про те, ким хочуть стати, коли виростуть.

Виконавши приємну «святмиколаївську» місію, ми повертались від сім’ї Ведлерів на роботу і дорогою розпитали в Анатолія Сидорука про те, що спонукало його купити так багато газет і фактично одноосібно оплатити дітям такий коштовний подарунок. Благодійник зауважив, що його дуже зворушила розповідь про цих діток у газеті «7-й день» і він одразу вирішив свій благодійний внесок адресувати саме на подарунок для них. Адже турбота про дітей для нього – буденна справа. Вже двадцять років Анатолій Сидорук опікується одним з інтернатів, а з деякими випускниками цього закладу підтримує стосунки і допомагає їм у житті не один рік. Познайомившись із Денисом, Миколкою та Марійкою, Анатолій Володимирович переконався, що подарунок потрапив за правильною адресою.

 Люди, які це зробили

Благодійний випуск «7-й день» ми реалізували за більшу суму, ніж розраховували. А все тому, що були люди, які платили за один примірник газети не 5 гривень, а більше, наприклад 10, 20, 50 і навіть у одному випадку 500. А колектив діагностичного центру, наприклад, взяв символічно декілька примірників, але зібрав і передав для здійснення нашої благодійної місії 3 тисячі гривень. Та ми вдячні всім однаково. І за 5, і за 500 гривень, і навіть за 2 чи 3, бо були такі, хто мав меншу суму, ніж вартість одного примірника газети. Завдяки цим людям нам вдалося надати допомогу двом сім’ям на загальну суму 30 тисяч 231 гривня.

І сів Він навпроти скарбниці, і дививсь, як народ мідяки до скарбниці вкидає. І багато заможних укидали багато. І підійшла одна вбога вдовиця, і поклала дві лепті, цебто гріш. І покликав Він учнів своїх та й промовив до них: «По правді кажу вам, що ця вбога вдовиця поклала найбільше за всіх, хто клав у скарбницю. Бо всі клали від лишка свого, а вона поклала з убозства свого все, що мала, – свій прожиток увесь...» (Марка 2:41–44).

Ось вони, люди і колективи, добровільні помічники святого Миколая, поіменно:

Анатолій Сидорук, підприємець, лідер обласного Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість»; Інтернет-магазин меблів «Дубок»; Рівнетеплоенерго; міське управління праці та соціального захисту населення; міськШЕУ; міське управління архітектури; УКБ; ЦНАП; заступник міського голови Рівного Віталій Герман; міське управління економіки; міське управління торгівлі та особисто Ігор Остапенко і Валентина Кухарець; міське управління транспорту і зв’язку та особисто Віталій Миронюк; «РадіоДім» і його директор Олена Шарафан; Рівненська філія ПАТ «Укртелеком»; проректор Рівненського інституту Київського університету права НАНУ Володимир Якимчук; перукарня «Дісней»; Аптека 36,6; Державний центр радіочастот; управління культури ОДА і особисто заступник начальника управління Галина Ковальчук; підприємство «Рівнестиль» (швейна фабрика) на чолі з директором Тетяною Остапович; обласний центр зайнятості; Центр профтехосвіти Державної служби зайнятості; магазин «Закрути» ТЦ «Скеля»; Студія «Варто»; ЖКП «Західне»; міський будинок культури; об’єднання парків; обласна бібліотека, обласний центр з гідрометеорології; облмуздрамтеатр; Держархів Рівненської області; бібліотека-філія № 9 ЦБС і особисто Ольга Захарець; Рівненське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області; Управління Західного офісу Держаудитслужби і особисто Любов Клекотка; міське управління освіти; Економіко-правовий ліцей; ЗОШ №№ 1, 4, 8, 9, 10, 13, 16 і особисто Лариса Шавловська, 18, 20, 23; ліцей «Елітар»; НВК №№ 2, 3 і особисто Ольга Тимощук, 12, 17, 19, «Колегіум» і особисто Петро Куделя; СпШ «Центр Надії»; гімназія «Гармонія»; Рівненська українська гімназія; Торгово-професійний ліцей ресторанного бізнесу і особисто Віктор Рудик; медколедж і особисто Тамара Дужич; РДГУ: студенти кафедр хореографії і культурології та особисто доценти Наталія Шолудько і Тамара Забута; МЕГУ і особисто декан факультету журналістики Ольга Мітчук та декан історико-філологічного факультету Таміла Груба; «Французький альянс» і особисто Надія Чумак; управління Держпраці і особисто Світлана Стельмащук; Ательє «ЕлітПлюс» і особисто Єлизавета Чумак; Спілка жінок Рівненщини; Пивзавод «Рівень» та депутат Рівнеради Маріян Года; депутати Рівнеради Олександр Бабат, Богдан Гапяк,  Олександр Курсик, Юрій Мітін, Любов Романюк, Тамара Тимощук, Олександр Чубай, Анатолій Чугуєвець; Баскетбольний клуб «Рівне»; Управління Державної міграційної служби в Рівненській області; ПП «ВІЛІС» і особисто Віктор Жабчик; ТОВ «Стар-Світ» і особисто Оксана Боровець; магазин-пекарня «Грузинські традиції» і особисто Максим Мотрук; керівництво мережі магазинів «Дюймовочка»; магазин «Пасіка»; РОК «Підкова»; кондитерська «Морквяна Мар’яна»; цукерня «Мавка» і особисто Інна Процюк; Алла Калініченко (салон вишивки «Калина»); Анна Марчук; голови ОСББ Галина Похильчук і Анатолій Овчінніков; Микола Скиба (Рівненська обласна організація ТСОУ); Оксана Володимирівна Носюк, Вікторія Троцюк, Любов Миколаївна Джунь, Людмила Шевчук (Рівненська митниця), Олена Кузменко (Апеляційний суд), адвокат Марія Лук’янова, Марія Васильчик, Лідія Сльозко, Віра Трофімчук

Тетяна Стародубська, Ольга Смолярчук (МСЕК), Надія Дендюк, Микола Кащук, Микола Прокопчук, Світлана Павленко та її сусіди по будинку на вул. Пластовій, 25, Любов Ярмолюк, Наталія Магурян, Руслана Найко, Сергій Таргоній, підприємець Вікторія Камінська, Іванна Баладир, Ірина Ковригіна, Ірина Бернацька, Людмила Опалько, Людмила Петняк, Кароліна Круглик, Марія Косинська,Олег Редзюк, Олеся Пасічник, Ольга Сірак, Дарина Рижук, Тетяна Даць, Галина Дубова, Анна Соцюк, Галина Мельничук, Людмила Загладкіна; журналісти Василь Герус, Світлана Пікула, Тетяна Кожан, Олександр Джигирей, Юрій Дюг, Неля Заболотна, Світлана Тубіна, Ольга Дем’янчук, Мирослава Кирильчук, Анатолій Андрієвський; облспоживспілка і особисто Петро Бараш; Патрульно-постова служба Рівного; івент-агенція «Мегаподія», Коровайний дім «Март»; міське управління охорони здоров’я і його очільник Віктор Іськів; амбулаторії № 3, № 4 КЗ «ЦПМСД «Північна» й особисто Раїса Піскунова; діагностичний центр і головний лікар Роман Шустик; обласна стоматологічна поліклініка і особисто Валентина Сухляк; міська стоматологічна поліклініка; центральна міська лікарня; РВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».

Окремі благодійники воліли не називати своїх імен. Але ми знаємо і пам’ятаємо їх усіх. І до землі вклоняємося всім за допомогу, за щирість, добре серце і співчуття до тих, кому живеться непросто, хто нуждається, хто в біді. Поки в нас є такі милосердні люди, у нас є надія, що Україна таки вибереться з нинішньої прірви і заживе краще.

 

Колектив редакції газети «7 днів»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?