Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Цього року в школах будівельники працювали майже стільки ж, як учителі | Газета 7 Днів

Цього року в школах будівельники працювали майже стільки ж, як учителі

28.12.2017 08:29
Переглядів:522

2017-й був рекордним щодо капіталовкладень у рівненську освіту. Практично повсюди батьки, які водять своїх дітей у дитсадки і школи, помічали новації, спрямовані на те, щоб діти почувались у своїх навчальних закладах комфортно.

На створення цього комфорту, на капітальні видатки для дитячих шкіл та садочків міська рада виділила з бюджету 23 мільйони 326 тисяч гривень. Це найбільша за останні роки сума, що виділялася на галузь.

Тож не дивно, що в навчальних закладах весь рік була робота для будівельників: ремонтували фасади, покрівлі, спортивні зали, внутрішні інженерні мережі, теплотраси, встановлювали вікна.

– У нас чітко прослідковується позитивна динаміка фінансування ремонтів шкіл, – каже начальник міського управління освіти Василь Харковець. – За 2011–2015 роки на капітальний ремонт, реконструкцію, поліпшення матеріально-технічного стану навчальних закладів міста було використано 32 мільйони 338 тисяч гривень проти 15 мільйонів 840 тисяч гривень у 2006–2010 роках. Тобто видатки зросли удвічі. Цього ж року з міського бюджету надійшло на ці цілі 23 мільйони 326 тисяч гривень. Це на 4 мільйони 410 тисяч гривень більше, ніж торік.

На що ми витрачали ці кошти? Нині для нас завдання номер один – утеплення шкіл міста. Загалом у Рівному розпочали роботи з термомодернізації в семи загальноосвітніх навчальних закладах. Утеплюють дванадцяту школу, де до заморозків встигли виконати заплановані на цей рік роботи – утеплення центрального фасаду будівлі та встановлення вітражів. Над новим фасадом працюють і в гуманітарній гімназії.

– За цей рік у нас капітально відремонтували дах. Він у нас протікав,– повідомила директор Рівненської гуманітарної гімназії Зоя Макарчук, – замінили всі вікна на енергозберігаючі пластикові. В останній день літа розпочали утеплення фасаду. Вже утеплено фундамент та частину будівлі, де навчаються початкові класи. У них вже стало відчутно тепліше. Утеплену частину фасаду ще не фарбували. Але вибрали два кольори – бордовий і так званий тіфані (бірюзовий).

Ще дві школи міста зроблять теплішими і менш енергозатратними завдяки співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО). Договір з НЕФКО передбачає повну термомодернізацію 18 та 27-ї шкіл. Зокрема, йдеться про заміну в них вікон, утеплення стін, фундаментів, дахів. Повертати ці кошти Рівне буде протягом п’яти років і сплатить за кредитом лише 4,5% у гривнях.

У 2017 році в закладах, які цього потребували, провели капітальні ремонти покрівель. Нові мембранні дахи зробили в 4, 18 школах, гімназії «Гармонія», а також у дитячих садочках №№ 12, 33, 41, 44 та 57. У ліцеї «Елітар» та ДНЗ № 8 замінили шатрові дахи.

 Є скептики, які вважають, що все у школах і дитсадках робиться за батьківські кошти. Їм варто ознайомитися з такою статистикою: протягом цього року оприбутковано матеріальних цінностей, придбаних за батьківські кошти та безкоштовно подарованих навчальним закладам, на суму 1,785 мільйона гривень. У той же час з міського бюджету виділено 19,539 мільйона гривень.

Нові сучасні металопластикові енергозберігаючі вікна за кошти міського бюджету встановили в ЗОШ №№ 11, 25, 28, РНЦ «Особлива дитина» та у трьох садочках: №№ 28, 39, 43.

Профінансували з міського бюджету й ремонт систем тепловодопостачання у ЗОШ № 9 і № 13 та ДНЗ № 32.

У 7 мільйонів 352,5 тисячі гривень обійшовся місту капітальний ремонт приміщень ЗОШ №№ 1, 8, 20, НВК №№ 12, 37, РГГ, ДНЗ №№ 2, 16, 33, 40, 45, 56). Ремонтували спортзали, пральні, кухонні блоки тощо. В актовій залі 28-ї школи з’явилися нові стільці.

Ремонтували приміщення НВК №№ 37 та 1, в яких відкривали нові дошкільні групи, облаштовували меблями та іншими необхідними речами.

Перепало цього року навчальним закладам і від Громадського бюджету 2016 року. Понад півмільйона з громадського бюджету витратили для будівництва баскетбольного майданчика, і 99,3 тисячі гривень – для придбання тренажерно-спортивного сектора в НВК № 19.

А для влаштування дитячого майданчика в гуманітарній гімназії з громадського бюджету перепало 52,75 тисячі гривень.

Звісно, не все зробили, що хочеться. Але ж це й неможливо – зробити все й одразу у школах і садочках, які родом з часів СРСР і в які багато років не вкладали серйозні кошти, а тільки підтримували їх. Проте ті темпи, яких набрало місто в оновленні шкіл і дитсадків, вселяють оптимізм у батьків, дітей, педагогів, усієї громади: діти Рівного вчаться в теплих, комфортних умовах, які далі будуть тільки покращуватися.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 8 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?