Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Володимир Хомко про рік минулий і прийдешній: «Роби, що можеш, то результат буде» | Газета 7 Днів

Володимир Хомко про рік минулий і прийдешній: «Роби, що можеш, то результат буде»

28.12.2017 08:25
Переглядів:411

Міського голову Рівного Володимира ХОМКА напередодні новорічно-різдвяних свят ми запитали про три прості речі. Що його тішило в році, що минає? Що розчарувало? Які він будує плани чи покладає надії на рік прийдешній? Ось, дослівно, те, що ми почули у відповідь.

 

З таким бюджетом жити можна

Про бюджет. Останні три роки живемо в абсолютно іншому фінансовому вимірі, ніж жили до цього. Мало того що бюджет профіцитний, то ще й нормально працює казначейство. Щорічний профіцит міського бюджету сягає 180–200 мільйонів. Очевидно, що так жити легше, краще, і настрій зовсім інший. Це дало можливість реалізувати багато таких проектів, про які ми раніше й не мріяли. Пригадую, років шість-сім тому ми ледь назбирували мільйон-півтора на якусь невідкладну для міста справу, і це були тоді для нас шалені кошти. А тепер ось купили тролейбусів на 37 мільйонів, і це вдалося без проблем. Ніхто й не відчув, щоб ми для цього десь щось урізали, з якоїсь галузі щось забрали. І в медицині, і в інших галузях освоєно кошти, незмірні з тими, що ми їх витрачали раніше. Якщо така ситуація збережеться в найближчі п’ять-шість років, то у нас буде зовсім інше місто. А правильніше: не місто, а міста, бо ця ситуація характерна для всієї України.

Про розчарування-2017

Розчарувань було багато. Як у кожної людини, і в мене відчувались особисті проблеми, були вони й у роботі. Найбільше проблем у реалізації різноманітних проектів для міста створює система «Прозоро», через яку здійснюються всі основні закупівлі міста. Виступити проти «Прозоро» означає викликати на себе бурю критики, що ти ретроград і підтримуєш корупцію. Але я впевнений, що років через п’ять-шість ми переконаємось: більшість економії через «Прозоро» робиться за рахунок якості. Всі, хто користується «Прозоро», розуміють, про що я... Тим часом усі теоретики, які самі нічого не роблять, зате вчать і контролюють інших, кричать, що «Прозоро» – це правильний шлях. Ні, в тому вигляді, як воно є, це шлях неправильний. Я не кажу, що «Прозоро» треба відміняти. Але потрібно вдосконалити його роботу.

Моя пропозиція дуже проста: після виконання роботи, яку замовлено й оплачено через «Прозоро», замовник повинен кожному виробнику виставити оцінку. Так, як це робиться у програмі «Booking». Щоб ця оцінка потім впливала і мала вагу при подальших конкурсах. Таким чином це змусить виконавців дбати про свій імідж. Бо багатьом з них це «до лампочки». Виграв на «Прозоро» за рахунок демпінгової ціни, прийшов на об’єкт, нікого ні про що не запитав, зробив «стук-грюк, аби з рук», і будьте здорові. Дехто заперечить: треба контролювати якість. Можу показати десятки прикладів, коли формально якість збережена, а візуально видно, що робота – фігня. Думаю, що рано чи пізно десь там наверху схаменуться і почнуть працювати над тим, щоб удосконалити роботу «Прозоро».

Нам потрібні не штрафи, а тролейбуси

От ми тепер маємо головний біль з такого приводу. Замовили через «Прозоро» дев’ять тролейбусів. Виграла фірма «Літан». Виграла тому, що запропонувала найменшу ціну. Знаєте, тут дуже важко порівнювати пропозиції. Якщо тролейбуси б/в, то справді можна грати на ціні. Бо можна привезти зношену лаху, а можна запропонувати більш-менш нормальний тролейбус. Звичайно, на лаху ціна буде менша, і ти мусиш обирати лаху через меншу ціну, а нормальний тролейбус не купиш, бо «Прозоро» не дозволяє вибрати дорожчу пропозицію.

Та в нашому випадку найгірше те, що наш постачальник дотягнув до нового року і повідомив нам напередодні, що він взагалі не може виконати умови угоди. Звичайно, ми заклали в угоду штрафні санкції, але ж нам не штрафи треба, нам потрібні тролейбуси. Якби система «Прозоро» була досконалішою, він би разів десять подумав, чи брати в ній участь. А так він нічим не ризикує. 

Виникла й тривожить ще така ситуація: є дуже багато підрядників, що набирають забагато робіт і не можуть їх виконати. Скільки ми через них маємо по місту проблем! Та й не тільки по місту. Спитайте будь-кого в будь-якій точці України, у всіх проблеми одні й ті ж.

Що не зробили, те почали робити

Разом з тим зробили цього року багато. На об’єктах культури, спорту, освіти помітні великі зрушення. От ще й зараз тривають роботи з термомодернізації шкіл. Утепляємо в Рівному одночасно п’ять шкіл. Зроблено багато проектів та розпочато багато робіт, отже, є заділи на наступний рік, особливо щодо ремонтів доріг. Якщо нам вдасться реалізувати в наступному році все задумане і розпочате, рівняни відчують, що якість доріг суттєво змінилася. Було багато робіт з благоустрою. Отже, в цілому, мені здається, рік був непоганий.

Не додає тонусу загальна політична атмосфера в державі, але ми на це вплинути не можемо. У нашому місті і в нашій міській раді обстановка більш-менш спокійна. Стосунки з обласною владою – конструктивні. Якихось політичних катаклізмів немає і, сподіваюся, не передбачається. Хоча, безумовно, наступного року, в переддень президентських виборів, політична ситуація загостриться і рік внесе свої корективи в наше життя.

Плани на наступний рік вже є. Об’єкт номер один – стадіон. Друга позиція в планах – закупівля тролейбусів, причому максимально можливої кількості. Не хочу казати про конкретне число, та деякі плани, які не буду озвучувати наперед, вже маю. Тролейбусів потрібно більше і кращих. Крім того випробуємо нові дуобуси на електричних батареях. Якщо експеримент з їхнім використанням вдасться, то ми практично все місто зможемо накрити екологічно чистим транспортом.

Ще один пункт моїх планів на 2018 рік – дороги. У нас на черзі капремонти вулиць Орлова, Князя Володимира, Макарова, Чорновола, Студентської, завершення Шухевича. 

Безумовно, як би не склалася ситуація, будемо максимально фінансувати Муніципальну програму сталого розвитку. Це одна з кращих програм не тільки в місті, а й в Україні. Коли зустрічаюся з тими мешканцями, які вже реалізували проекти цієї програми і зробили поліпшення у своїх будинках, радію разом з ними. Мало того що людям стало в них краще жити, то ці будинки стали й окрасою міста. 

Багато робіт передбачається в парку імені Шевченка. До літа маємо завершити літню естраду. І якщо визначимося з розкопками тих підземних ходів, які нині досліджуються, то впорядкуємо територію навколо, вимостимо бруківкою. Хотілось би, щоб ця територія стала улюбленим місцем тусовок рівнян. На поліпшення культурного середовища міста вплине й завершення ремонту Палацу культури текстильників.

Ще одна важлива точка докладання зусиль на наступний рік – дитячі садки. Точно завершимо «Вишеньку», розпочнемо будівництво дитсадка на Дубенській, а також замовляємо проект дитсадка на вулиці Коновальця. Сподіваємося загітувати приватних інвесторів, щоб побудували два-три приватні дитсадки. У такому разі, думаю, це кардинально змінить ситуацію в місті із забезпеченням маленьких рівнян дошкільною освітою. 

Побажання на 2018-й

Бажаю рівнянам  злагоди і достатку, здоров’я, а ще – душевної рівноваги і віри у власні сили. І головне – миру. Наші діди й батьки пережили гірші часи і вижили. Сподіваюсь, що й ми переживемо нинішню непросту ситуацію в Україні та збудуємо для своїх дітей і внуків таку країну, в якій би хотілося жити, а не таку, з якої хочеться втекти. У будь-якому разі ми докладемо для цього зусиль.

Монолог міського голови записала Людмила МОШНЯГА 

 

На фото: Свято у центрі ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» не уявляють без Володимира Хомка.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?