Архів новин

Готуємося до Різдва Христового: Пилипівський піст завершується | Газета 7 Днів

Готуємося до Різдва Христового: Пилипівський піст завершується

05.01.2018 09:28
Переглядів:272

У надвечір Різдва, 6 січня, завершується Пилипівський піст, який розпочався 28 листопада. У церковній традиції Різдвяний та Великий пости найбільші.

У надвечір Різдва, 6 січня, завершується Пилипівський піст, який розпочався 28 листопада. У церковній традиції Різдвяний та Великий пости найбільші.

Кожен піст має дві складові – тілесну (утримання від скоромного) та духовну. Остання є важливішою за першу, хоча вона її не виключає. Духовна складова Різдвяного посту – молитва, милостиня, покаяння, чисте серце. Цей перелік можна продовжити. Дуже гарно на предмет посту висловився Іоанн Златоуст. Він каже, що “помиляється той, хто вважає, що піст – лише в утриманні від їжі. Істинний піст є віддалення від зла, приборкання язика, подолання гніву, приборкання похотей, припинення наклепу, брехні і клятвопорушення”.

У благодатний період Різдвяного посту православний християнин прагне посповідатися та причаститися. Хто ще не встиг приступити до таїнств Сповіді та Причастя у цей піст, має ще декілька днів перед святом Різдва Христового, щоб поговіти, щиро покаятися у гріхах, скоєних мимоволі або навмисно, та здійснити певне молитовне правило. Через декілька днів вже Святвечір, а далі урочисті богослужіння, які будуть нагадувати нам про велику подію, з якої розпочався відлік нової ери.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 11 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

 «Це – на убогих», – казав мій дід, збираючись до церкви і кладучи в кишеню дрібДалі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?