«Квітучий двір» повертається. Еко-клумби замість автопарковки | Газета 7 Днів
«Квітучий двір» повертається. Еко-клумби замість автопарковки
Нагадуємо нашим читачам, що популярний конкурс нашого тижневика «Квітучий двір» торік не завершився, а лише пішов на зимові канікули. Тож саме час для народження нових креативних ідей, придбання чи обміну насінням і саджанцями та вирощування розсади. А в ініціатора конкурсу «Квітучий двір» і його незмінного спонсора – відомого рівненського підприємця і політика, керівника обласного Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» Анатолія Сидорука – уже є нові ідеї і пропозиції. Він не відмовився від свого бажання зробити наше місто ще більш квітучим і показує це на власному прикладі. Крім того, як агроном за фахом, пан Анатолій готовий цього року ще з більшим розмахом підтримати рівнян, котрі, кожен у своєму дворі, власноруч вписують маленькі квітучі оази в загальний ландшафт Рівного.
Сьогодні відкриваємо новий клумбовий сезон. Сподіваємося, досвід небайдужих пенсіонерок із вулиці Фабричної надихне на клумботворчість інших наших цьогорічних учасників квіткового конкурсу.
Довгий час мешканці будинку № 5а, що на вулиці Фабричній, потерпали від несанкціонованої автопарковки, на яку перетворили їхню прибудинкову територію навіть не свої мешканці, а автовласники із сусідніх багатоповерхівок. Ніщо на них не діяло: ні особисті прохання, ні колективні звернення до відповідних інстанцій.
Аж поки активістки Зоя Дейнека, Катерина Опанасюк, Надія Євич і Людмила Старушко не запропонували клин клином вибивати. Мовляв, у сусідньому будинку втішаються гарними клумбами під вікнами, а перед нашими створили цілодобову автопарковку, то давайте замінимо її на автоклумби. Отож для початку справи на пункті шиномонтажу придбали зношені автомобільні шини і привезли вантажівку грунту. Так три роки тому почалася робота, яка скоро переросла у творчість. Асфальт у дворі зацвів різнобарвними квітами – живими і намальованими. Кожну шиноклумбу жінки-пенсіонерки на свій смак і за свій кошт розфарбували, купили насіння, вирощують розсаду і щовесни садять у клумбах-шинах квіти.
Таких міні-клумб, які нагадують собою величезні букети і які допомогли віднадити любителів паркуватися в чужому дворі, уже тринадцять. Якщо не брати до уваги ще двох таким само чином перетворених на клумби пеньків, які милували око довго, поки аж не струхли. Крім того жінки доглядають і квіти, яких насадили-насіяли навколо будинку кругом, де тільки можна було. А найбільшу клумбу біля будинку доглядає квітникарка-ветеран Леоніда Павлюк. Підопічна їй клумба могла б позмагатися за рекорд такою величезною різноманітністю квітів на маленькому клаптику землі. Першоцвіти з’являються тут наприкінці зими, поки ще лежить останній сніг, а хризантеми радують око до снігу й морозу, що квітковий сезон закривають.
Що й казати, справедливо стверджує приказка: немає нічого такого поганого, що його не можна було б обернути на добро.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.