Архів новин

Ще кір не пережили, а вже дифтерія лякає | Газета 7 Днів

Ще кір не пережили, а вже дифтерія лякає

01.02.2018 09:40
Переглядів:382

Біда, кажуть, не сама ходить, а з дітками. Щойно Україну накрив спалах захворювання на кір, як медики почали застерігати від поширення не менш небезпечної інфекційної хвороби – дифтерії. Вони закликають усіх негайно щепитися від цієї смертельної недуги. Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ показав у цій справі приклад.

– Вікторе Ігоровичу, чим зумовлені невтішні прогнози про ймовірний спалах дифтерії?

– Насамперед природним циклом збудження вірусної інфекції, а також рівнем імунізації населення. На жаль, ні те, ні інше не обіцяє нічого хорошого. Адже п’ять років тому ми теж спостерігали спалах захворюваності на кір, за яким далася взнаки й дифтерія. Цього року вже маємо в Україні кір, отож не виключено, що слідом, як п’ять років тому, прийде дифтерія. Непокоїть ще й таке: якщо у нас відсоток вакцинації проти кору доволі високий (сьогодні це близько 87%), то від дифтерії та правця не дотягує і до сорока відсотків. Притому що наслідки захворювання на кір – легші і призводять до поодиноких летальних випадків, а при дифтерії фактично в кожному третьому випадку настає смерть.

– І щоб уберегти себе, іншого, крім вакцинації, способу немає?

– Ніхто ні від чого не застрахований, але вакцинований має значно кращі шанси не захворіти. У нас для безплатного щеплення є індійська вакцина, до якої батьки, щоправда, ставляться дещо упереджено, оскільки вона може викликати місцеві реакції (почервоніння, терпкість і т.д.). Але це нормальне явище, бо організм повинен відреагувати на збудник. До того ж, принаймні у нас, не було жодного випадку ускладнень від цієї вакцини. Однак дехто все ж купував у аптеках бельгійську вакцину, котра не давала місцевих реакцій. До речі, останнім часом у нашому місті розібрали всю (а це близько тисячі доз) бельгійську вакцину від дифтерії і правцю.

– Робити щеплення треба тільки дітям чи й дорослим?

– Останнє обов’язкове щеплення проводиться згідно з календарем вакцинації у віці 16 років. Після цього рекомендується кожні десять років проводити вакцинацію від дифтерії і правця. Упродовж багатьох років у нас не було вакцини для дорослих, тепер її достатньо, щоб щепитися всім охочим.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?