Архів новин

За парковку у дворі треба платити | Газета 7 Днів

За парковку у дворі треба платити

01.02.2018 16:14
Переглядів:356

В іншому разі у Празі машину можуть евакуювати на штрафмайданчик

Нещодавно мені довелося побувати в Чехії. Знайомлячись із цією самобутньою країною, я придивлявся до всього, що пов’язане з житлом і побутом чехів. Відверто кажучи, побачив багато чого, що приємно вразило. А дещо можна було б навіть перейняти.

Не скажу, що в нас усе погано, але вчитися і переймати все, що є у людей доброго, завжди доречно. Так-от, перше, що впадає у вічі – у спальних районах Праги зустрічаються звичні для нашого ока панельні та цегляні багатоповерхівки, побудовані ще в радянські часи. Проте вони там у дуже гарному стані – відремонтовані, розфарбовані в яскраві кольори, з працюючими ліфтами й охайними під’їздами. У столиці Чехії найбільш популярні п’ятиповерхівки та дво- чи триповерхові будиночки на 4–8 сімей. Висотна забудова дозволена лише в певних районах Праги, щоб не псувати краєвиди. Вражає велика кількість парків, скверів, доглянутих озер та зон відпочинку. І що ще помітно – повітря чистіше, ніж у Києві (якщо, звичайно, не селитися біля заводу «Старопрамен»).

Кому що, а мені, як голові об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, було цікаво дізнатися все про комунальні інженерні мережі. Скажімо, газові, як і лічильники, у них розміщені в загальнодоступному місці, тобто у коридорах під’їздів. Кожен будинок обладнаний зливовою каналізацією, тому після дощу там немає повеней. Скрізь підвали та горища (це, мабуть, через високу ціну на житло) переобладнані під оселі. Майже в кожному будинку обладнаний в’їзд до підвалу (щось подібне до гаражних воріт чи дверей вантажного ліфта на тротуарі поряд з будівлею) для технічного обслуговування будинку та капітальних ремонтів мереж.

Здивувала й щільна забудова міста. На прибудинкових територіях там немає жодного вільного клаптика – все чітко розплановано.

Питання паркування автомобілів біля будинку у Празі стоїть дуже гостро. Чиновники його теж вирішили, на відміну від українського варіанту. Переважно вся прибудинкова територія заасфальтована, на ній нанесена синя розмітка під паркування машин і встановлені паркомати. Якщо я, наприклад, проживаю в будинку і хочу поряд із ним залишити свій автомобіль, то оплачую в мерію час перебування свого авто на цій парковці. У разі, якщо мешканець не оплатив стоянку, приїздить автомобіль комунальної служби (він обладнаний зчитувальним обладнанням, що звіряє номерні знаки з оплатами) і евакуйовує машину на штрафмайданчик. Ті, кому місця біля будинку не вистачило або їм ця стоянка не по кишені, використовують звичну для нас парковку під відкритим небом або районні багатоповерхові паркінги.

Мене приємно вразила робота організацій, що вивозять сміття. Десь о п’ятій годині ранку техпрацівник вивозить усі смітники на край проїжджої частини, а приблизно о шостій їде спеціальний автомобіль, який ці контейнери вивантажує. Далі техпрацівник повертає смітники на місце. Звичайно, всі майданчики обладнані декількома сміттєвими баками для роздільного збору сміття. І кожен сміттєвий бак забирають згідно з установленим графіком. 

Крім того привертають увагу охайні спеціальні помаранчеві пластикові будиночки, наповнені анти­ожеледними сумішами для посипання доріг та тротуарів на вулицях міста.

Разом з тим, не можна сказати, що ми безнадійно поступаємося чехам. Більше того, за показником, наприклад, влаштування поквартирного обліку водопостачання Рівне випереджає Прагу, бо там ще зустрічається колективна відповідальність співвласників по одному стояку. 

А загалом як у Чехії, так і в Україні працює одне єдине правило: хочеш гарно жити – слід більше і вчасно платити. 

Роман АЛЕКСІЙЧУК,

голова правління 

ГО «Рада голів ОСББ 

міста Рівне»

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 6 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?