Архів новин

Чим лояльніший бюджет, тим менше суперечок за гроші | Газета 7 Днів

Чим лояльніший бюджет, тим менше суперечок за гроші

01.03.2018 13:22
Переглядів:276

З Народним домом треба розбиратись комплексно

До Рівнеради звернулись представники молодіжної скаутської організації «Пласт» із проханням продовжити договір оренди приміщення для цієї спілки в будинку № 1 на вулиці Симона Петлюри, який рівняни називають Народним домом.

Міський голова Рівного Володимир Хомко заперечив проти такого локального розгляду питання. Він зауважив, що треба розглядати умови оренди для всіх організацій, котрі нині «населяють» Народний дім, і додав: «Буде соромно, якщо Народний дім у нашій каденції розвалиться. А до того йде».

Коментуючи ситуацію з Народним домом у перерві сесії, Володимир Хомко сказав: «Для чого місто повинне утримувати офіси партій, за які не проголосували мешканці і які не представлені в міській раді? Я прихильник того, щоб продати цей будинок з молотка, доки він не розвалився. Розумію, що до моєї думки не прислухаються, бо це політичне питання, і ніхто не хоче конфліктувати з тими партіями. Але якщо нічого не робити, то дім впаде і всіх засипле. Там зараз займають офіси до двох десятків політичних партій і громадських організацій, які не мають ні копійки за душею. Вони хочуть, щоб місто безоплатно надавало їм площі в оренду та ще й оплачувало комунальні послуги. Це неправильно. Для цього ми й створили комісію, щоб розібралась у ситуації. Я свою пропозицію подав – продати Народний дім». 

Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук повідомив, що, оскільки з приводу Народного дому до Рівнеради надійшло декілька звернень, він очолить робочу групу, яка займеться вирішенням проблем цього дому. Сергій Паладійчук пообіцяв, що така група запрацює вже цього тижня, і порадив пластунам звернутися до неї зі своїми пропозиціями.

Депутати визначили адреси капітальних змін та перелік придбань предметів довгострокового користування

На диво гладко в сесійній залі Рівнеради пройшло питання «Про затвердження переліку капітальних видатків бюджету розвитку міста Рівного на 2018 рік».

Депутати настільки скрупульозно опрацювали цей перелік на засіданнях постійних комісій, що на сесії суперечок не виникло. Хоча такі суперечки були традиційними в минулі роки. У цьому переліку, зокрема, передбачено майже 20 мільйонів на капремонти шкіл та 1 мільйон 106 тисяч гривень – для капремонтів дитсадків, понад 5 мільйонів – для лікарень та 1,66 мільйона – для пологового будинку. Найбільші кошти передбачено на капітальні видатки управління житлово-комунального господарства – понад 76 мільйонів гривень. Є в переліку капітальних робіт цього управління капремонти мереж освітлення вулиць Вінницької і Академіка Степана Дем’янчука, фонтану на бульварі Незалежності за кінотеатром «Україна» і парку Просвіти, капітальний ремонт 34 дахів і покрівель, капремонт семи світлофорів та сотні інших об’єктів – мереж, фасадів, кріплення конструкцій, об’єктів благоустрою, ігрових майданчиків, підвалів, прибудинкових територій тощо. Серед довгострокових придбань заплановані службові автомобілі для новостворених управлінь ДАБК і ЦНАП, реанімаційний стіл (інкубатор) для пологового будинку, сумки-укладки для сімейних лікарів та комп’ютери для всіх ЦПМСД (поліклінік), бронхоскоп для дитячої лікарні, комп’ютери та інша оргтехніка для багатьох управлінь і навіть для університету третього віку, що діє при терцентрі і навчає рівнян пенсійного віку комп’ютерної грамотності.

В одних забрали, щоб віддати іншим

Деякі дискусії в сесійній залі Рівнеради виникли, коли депутати розглядали зміни до бюджету на 2018 рік, пов’язані з перерозподілом 243 мільйонів залишків коштів спеціального фонду бюджету і медичної та освітньої субвенцій.

Основні пропозиції, як використати ці гроші, надала бюджетна комісія. Зокрема, голова цієї комісії Олег Карпяк запропонував перерозподілити 900 тисяч гривень на ремонт інфекційного відділення міської лікарні, а для цього забрати 500 тисяч з 15-ї, а 400 тисяч – із 3-ї шкіл. Він також запропонував зекономити 100 тисяч гривень на придбанні комп’ютерної техніки для дитячої музичної школи № 1 і зняти таку ж суму з капітального ремонту чаші фонтана, а 260 тисяч – з капремонту арки-входу до парку з боку вулиці Чорновола. Натомість бюджетна комісія запропонувала виділити гроші на капремонт бібліотеки в Золотієві та збільшити суму на ремонт бібліотеки в мікрорайоні Ювілейний (на 190 тисяч гривень).

Бюджетна комісія мала ще більш як два десятки різних пропозицій, з основною частиною яких депутати погодились. Але не з усіма. Зокрема, ті гроші, які бюджетна комісія запропонувала спрямувати в резерв, депутати все ж вирішили не «маринувати» в резервному фонді, а використати: 100 тисяч – на проект капремонту вулиці Чорновола (за пропозицією депутата Ірини Пилипчук); 280 тисяч – на будівництво майданчика пляжного волейболу (за пропозицією депутата Олександра Довжаниці), а 500 тисяч, передбачених на придбання музичних інструментів для закладів управління культури, не перерозподіляти (на пропозицію Сергія Паладійчука).

Усупереч пропозиціям бюджетної комісії депутати залишили 300 тисяч гривень, необхідних для завершення капремонту вулиць Пересопницької і Петлюри в районі їхнього перехрещення.

Також Рівнерада підтримала виділення двох мільйонів гривень на придбання квартир для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Підкинули грошей і спортшколам, спортивним клубам, на оздоровлення дітей та інші потреби.

Жеки оцінили, щоб відпустити у ринкове плавання

Депутати Рівнеради затвердили акти оцінки цілісних майнових комплексів ЖКП «Сонячне», «Західне» і «Перспективне» та дозволили укласти договори оренди перших двох із них з трудовими колективами цих ЖКП. Щодо «Перспективного», то трудовий колектив орендувати його бажання не виявив. А все через колосальні борги, які утворилися в цьому ЖКП. Трудовий колектив узяти на себе таку колосальну суму не може. 

На сесії Рівнеради тривали гарячі суперечки щодо рівня орендної плати для орендарів цілісних майнових комплексів цих ЖКП.

У проекті передбачалось, що це має бути 2 відсотки від вартості оцінки основних фондів усіх трьох підприємств. Депутат Микола Бляшин запропонував підвищити ставку до 5 відсотків, а міський голова Володимир Хомко – до 4. Проте обидві пропозиції не пройшли, тому ставка залишиться на рівні 2%.

Отож депутати, з обмовкою, що має бути збережене цільове призначення майнових комплексів, затвердили акт їхньої оцінки та оголосили про намір укласти договори оренди цілісних майнових комплексів «Сонячного» і «Західного» з трудовими колективами, а також передати майно ЖКП «Перспективне» в оренду. Вже відомо, що охочих взяти в оренду цей жек є щонайменше троє. Заявили про таке бажання дві рівненські фірми та латвійська компанія «Балтія-сервіс».

Рівненські пасічники принесли на сесію документ із 35 печатками

На сесію Рівнеради пасічники прийшли з протестом. Вони нарікають на масову загибель бджіл у Рівному та його околицях у 2015–2017 роках.

Пасічники вважають це наслідком неконтрольованого застосування пестицидів у державі. Вони назвали страшне число: 1092 види пестицидів нині дозволені для використання в Україні. І жоден державний орган не контролює процес їхнього використання. Пасічники вимагають заборони розпилення пестицидів у 20-кілометровій зоні Рівного.

Вони вручили міському голові Рівного Володимирові Хомку звернення з описом цієї проблеми. Під цим документом стоїть 35 печаток і підписи 35 різноманітних громадських організацій, товариств та установ Рівного. Пасічники просять депутатів Рівнеради підтримати це звернення і надіслати його до центральних органів влади. Депутати погодились підтримати вимоги пасічників.

Рівнянин попросив у місті два гектари землі під особисте селянське господарство

На сесії Рівнеради розглянули одразу дві заяви рівнянина Юрія Пантелєєва.

Нагадаємо, цей чоловік відомий тим, що в межах його присадибної ділянки опинився відрізок тротуару в центрі міста на вулиці Млинарській. Щодо цього прецеденту місто з ним судилося, аби відстояти право людей ходити тротуаром, а не оминати дім Юрія Пантелєєва проїжджою частиною.

Тепер цей чоловік попросив виділити йому дві ділянки в районі вулиці Костромської: одну – на два гектари (у власність для ведення особистого селянського господарства), а другу, біля автозаправки БРСМ-Нафта, – на 12 соток (у власність для ведення садівництва). Депутати не підтримали це прохання, адже йдеться про рекреаційну зону.

Рівнерада переглянула умови програми термомодернізації

Йдеться про частку відшкодування з міського бюджету тих «теплих» кредитів банків, які ОСББ беруть на утеплення своїх будинків.

Якщо загалом по всіх проектах (утеплення вікон, заміна теплових магістралей, облаштування індивідуальних теплопунктів тощо) передбачене відшкодування вартості проекту з міського бюджету на рівні 25 відсотків, то для утеплення будинків бюджетна комісія запропонувала збільшити відшкодування з 30 до 35 відсотків. Присутній на сесії голова ГО «Рада голів ОСББ м. Рівного» Роман Алексійчук запропонував збільшити відшкодування до 40 відсотків. Однак на противагу йому виступив заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук: 

«Не варто піднімати відшкодування до 40%, щоб не сталося так, що ви берете кредит на 1 гривню, а вам 1 гривню і 20 копійок відшкодовують. Якщо держава відшкодовує 50 чи понад 50 відсотків залежно від того, скільки в будинку живе субсидантів, плюс ще місто дасть 40%, то програма не матиме того ефекту, на який ми розраховуємо. А ми розраховуємо на залучення коштів громад і за рахунок цього збільшення кількості проектів. Тобто йдеться про підтримку громад у реалізації проектів, а не їхню підміну в цій справі. Це по-перше. Друге спірне питання – здійснення закупівель матеріалів і послуг для програми термомодернізації через систему “Прозоро”. Ми звернулися до Держенергоефективності України, щоб з’ясувати, яким чином реалізуються програми Держенергоефективності по всій Україні. Маємо офіційну відповідь на ім’я міського голови, де чітко сказано, що недоцільно використовувати “Прозоро” для програми термомодернізації, оскільки це не передбачено відповідною постановою Кабміну. А також зауважу для інформації, що сьогодні в Україні існує 188 місцевих програм з термомодернізації, в тому числі 84 міські, і жодна з них не передбачає застосування системи “Прозоро”».

Отже, пропозиція реалізувати проекти з термомодернізації через систему закупівель «Прозоро», гаряче обстоювана громадськими активістами, не пройшла.

Разом з тим Сергій Васильчук запропонував з метою, аби збільшити надходження в місто коштів державного бюджету, які держава надає через банки на реалізацію «теплих» кредитів, збільшити загальну суму, яку виділяє на програму термомодернізації міський бюджет. Нині затверджена сума становить 9 мільйонів, а Сергій Васильчук запропонував підняти планку до 25 мільйонів. Сума велика, але чи буде вона використана? Адже торік у рамках програми термомодернізації реалізували набагато менше проектів, ніж на це розраховували, притому жодного – із зовнішнього утеплення будинків. Як буде цього року? Усе залежить від того, як підуть справи, чи братимуть люди «теплі» кредити.

Сергій Паладійчук буде вчитися за власні кошти

Рівнерада вирішила направити секретаря міської ради Сергія Паладійчука на навчання до Національної академії державного управління при Президентові України.

Вчитиметься секретар міської ради в цій академії не стаціонарно, а за заочно-дистанційною формою. Для пересічних осіб таке навчання – справа особиста. Але для посадовців місцевого самоврядування, які перебувають на виборних посадах, направлення на навчання можливе за рішенням відповідних рад. Хоча законодавство передбачає оплачувані відпустки для студентів-заочників, та Сергій Паладійчук зауважив, що на його навчання не буде потрачена жодна бюджетна копійка. «Я буду брати відпустки на навчальні сесії за власний кошт, – повідомив секретар Рівнеради, – щоб не було жодних інсинуацій».

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 14 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?