Архів новин

Дві правди | Газета 7 Днів

Дві правди

01.03.2018 10:33
Переглядів:253

У споживачів, що нарікають на обленерго, – одна, а в енергетиків, які всю вину перекладають на владні структури, – інша.

Влада в Україні постійно лягає під олігархів. Це ні для кого не секрет. За приходи влади до влади з олігархами розплачуються пересічні українці. Найперша розмінна монета в цій оплаті – тарифи на енергоносії. Газ, електроенергія, пальне, вода, курси валют – усе це постійно преться вгору, і влада так само постійно каже, що через об’єктивні причини. А наскільки вони об’єктивні? У питанні намагалися розібратися рівняни, які цей тиждень почали з пікетування Рівнеобленерго. 

– Накипіло, – заявили нечисельні підприємці та активісти, що намалювали гасла, взяли прапори і стали в той пікет.

Конкретно люди висловили невдоволення удвічі більшими тарифами на електроенергію для бізнесу, ніж для населення. А також нарікали, що підприємства змушують платити за електроенергію на місяць вперед і штрафують за перевищення ліміту спожитого струму. Учасники акції протесту висловили з десяток вимог до енергетиків, серед яких головні якраз ці – переглянути тарифи на електроенергію, не брати у підприємців плату наперед, скасувати штрафи за перевищення ліміту споживання. 

Голова правління ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Невмержицький, який вийшов до пікетувальників, запевнив, що більшість із цих вимог необхідно апелювати не до Рівнеобленерго, а до НКРЕКП та законодавства. 

Рівнеобленерго, зі слів Сергія Невмержицького, здійснює поетапну оплату за електроенергію залежно від очікуваних обсягів її споживання в 

області, тому важливо, щоб споживачі підприємства дотримувалися п. 6.6 Правил 

користування електричною енергією: «оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем у формі попередньої оплати в розмірі вартості заявленого обсягу споживання на відповідний розрахунковий або плановий період». 

– З того тарифу, за яким сьогодні відпускається електроенергія, – зауважив очільник Рівнеобленерго, – тільки 8–10% залишається в компанії. Це – зарплата працівникам, податки, пальне для виїзних бригад та інші витрати. Решту ми витрачаємо на закупівлю електроенергії у ДП «Енергоринок». 

Мабуть, оцей «Енергоринок» і є саме тою адресою, де слід виставляти пікети, щоб боротися за справедливі тарифи, – прийшли до висновку пікетувальники. Тому пікет їхній був не надто тривалим. 

А можливо, людей прогнав від Рівнеобленерго мороз.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 8 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?