Архів новин

Права котів захищають, а людей – нехтують | Газета 7 Днів

Права котів захищають, а людей – нехтують

01.03.2018 14:55
Переглядів:787

Тема дотримання прав котів-безхатченків останнім часом жваво обговорюється у Рівному.

«Котячу» петицію зареєстрували на сайті Рівнеради, питання мали обговорювати й на сесії міської ради, вже навіть проект рішення «Про заходи захисту безпритульних котів від жорстокого поводження у місті Рівному» на сайті Рівнеради з’явився. Втім, через неоднозначне ставлення рівнян до прав, якими хочуть наділити чотирилапих, розгляд цього питання з порядку денного зняли на доопрацювання.

Найзапеклішу суперечку в середовищі громадськості викликав пункт проекту рішення, в якому йдеться про забезпечення котам вільного доступу до підвалів. Проти цього категорично виступила частина голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їхню думку «Будням ОСББ» висловив голова правління ОСББ «Довіра-Макарова 36» Максим Березюк:

– В отриманих нами у спадок від жеків підвалах можна було рибку розводити. 

У ті часи депутати про тварин, як і про нас, ОСББ, не піклувались. А тільки-но ми встигли викачати воду з підвалів, прибрати там, зробити ремонти, як вони стали піклуватися про тварин. Щоправда, чомусь тільки про котів, а про собак забули. Давайте ще і їх запустимо в підвали. Адже собак у наших дворах не менше, ніж котів. Що за дискримінація? Я ще пам’ятаю часи Радянського Союзу, коли стільки бездом­них псів і котів, як тепер, навіть близько не було. Я насправді люблю тварин, але не в наших підвалах, бо своїх мешканців люблю більше.

Пряма мова

Як у переважній більшості голови об’єднань співвласників ставляться до надання котам вільного доступу до підвалів? Про це на прохання редакції розповіла секретар ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Галина ПОХИЛЬЧУК:

– Голови, та й не тільки вони, а переважна більшість співвласників ОСББ, б’ють на сполох. Ще до кінця не вирішено питання з відшкодуванням пільг та субсидій, як на сайті міськради з’являється проект рішення, яким передбачається вільний доступ котів до підвалів багатоквартирних будинків.

Зоозахисники вимагають від ОСББ відкрити для чотирилапих підвальні приміщення. Ця вимога дуже обурила ОСББ. Адже громадам у більшості випадків вдалося не тільки відремонтувати мережі в підвальних приміщеннях, відновити ізоляцію, а й утеплити зовнішні стіни будинків та підвальних приміщень, відновити двері та решітки. Якщо рішення про захист тварин буде прийняте в нинішній редакції, то захисники котів просто зламають двері та решітки і вся робота з енергоефективності буде зведена нанівець. Не кажу вже про інші наслідки, зумовлені перебуванням тварин у приміщеннях. Наприклад, коти порушують цілісність ізоляції труб у підвальних приміщеннях. Хто буде нести за це відповідальність і компенсувати витрати? Звичайно, не коти і не зоо­захисники.

Крім того, запропонований проект рішення «Про заходи захисту безпритульних котів від жорстокого поводження у місті Рівному» заперечує положення Програми регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Рівному на 2017–2021 роки. У цьому документі зазначено:

5) Керівники житлово-комунальних підприємств міста та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків:

- забезпечують ліквідацію стихійних укриттів для безпритульних тварин на підвідомчих територіях…

Крім того, згаданий проект рішення суперечить низці законів України, які забороняють утримання домашніх тварин у місцях загального користування. Так, Конституція України (ст. 41), інші законодавчі документи забезпечують гарантію права приватної власності, яке проголошується непорушним. Згідно із ч. 1 ст. 5 Закону № 417-VIII спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Це означає, що правовий режим такого майна встановлено відповідними положеннями ЦК України щодо здійснення спільної сумісної власності, з урахуванням спеціальних норм Закону № 417-VIII.

На мою думку, у нас є добре прописана Програма регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Рівному на 2017–2021 роки, на фінансування якої з міського бюджету виділено 800 тисяч гривень. Давайте просто будемо її виконувати, і тоді не доведеться приймати ніяких інших, у тому числі й суперечливих, рішень щодо захисту прав чотирилапих.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 10 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?