Архів новин

Рівняни стали ощадливішими | Газета 7 Днів

Рівняни стали ощадливішими

01.03.2018 13:40
Переглядів:235

За 2017 рік обсяги споживання газу на Рівненщині зменшилися на 1,4%.

Торік ПАТ «Рівнегаз» транспортував майже 499 мільйонів кубів газу, що на 7,3 мільйона менше, ніж у 2016 році.

Найбільше серед усіх категорій споживачів обсяги природного газу наростила промисловість, збільшивши використання енергоносія на 8,9%. На зростання обсягів споживання газу торік вплинула стабільна робота і розвиток промислових підприємств області. Також небувалий врожай зернових збільшив навантаження на елеватори, які працювали навіть взимку. Водночас бюджетники та підприємства теплокомуненергетики зменшили споживання газу відповідно на 4,7% та 5,8%.

Побутові споживачі 2017 року також спожили на 3,4% менше газу, ніж у попередньому році. А все через теплу погоду на початку опалювального періоду.

«Тенденція до зменшення обсягів споживання газу зберігається. А це своєю чергою негативно позначається на підтримці в належному технічному стані газотранспортної системи області протяжністю понад 10 147 кілометрів», – зауважує комерційний директор ПАТ «Рівнегаз» Віктор Осницький.

До слова, встановлений НКРЕКП тариф у розмірі 72,5 копійки з транспортованого кубометра газу не покриває першочергових витрат як для забезпечення безаварійної роботи, так і для виплати належної зарплати працівникам, яка є значно нижчою від середньої по промисловості в нашій області.

Рівняни, які користуються субсидіями на газ, теж почали економніше використовувати енергоносій. Ця економія коливається в межах 10% у зв’язку зі зменшенням державою соціальних норм. Відповідно, виділені суми державної допомоги також зменшилися, тому це змусило споживачів залучити нові резерви економії, щоб вкладатися в соціальні норми.

Ольга ЗАЙЧУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 9 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?