Архів новин

Не відпочивати, а лікуватися | Газета 7 Днів

Не відпочивати, а лікуватися

09.03.2018 08:55
Переглядів:449

Путівки до санаторіїв знову оплачують за кошти Фонду соціального страхування України. Щоправда, тільки тим, кому необхідне реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах.

Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що містить систему лікувальних заходів, спрямованих на відновлення порушених функцій організму, активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику рецидивів.

Медична реабілітація в умовах санаторно-курортних закладів допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та праце­здатність людини, зменшити показник первинної інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, скоротити терміни тимчасової непрацездатності.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснюється оплата лікування застрахованих осіб у зв’язку з тимчасовою втратою праце­здатності в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, тобто відшкодовується 100% витрат на проходження відновлювального лікування. Правом на реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду може скористатись застрахована особа (яка сплачує та/або за яку сплачується єдиний соціальний внесок) у разі настання страхового випадку в період роботи.

Постановою правління Фонду торік у липні затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їхніх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду. Він став чинним з 1 січня цього року.

Порядок запровадив принципово новий механізм забезпечення застрахованих осіб соціальними послугами з лікування в реабілітаційних відділеннях санаторіїв після перенесених захворювань і травм. А саме: застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я, де ця особа перебуває на стаціонарному лікуванні.

Застраховану особу з порушенням перебігу вагітності можуть направити в реабілітаційне відділення санаторію безпосередньо із жіночої консультації.

Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в АТО, має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

 

Профілі медичної реабілітації:

- нейрореабілітація: підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм;

- м’язово-скелетна: підгострий період ортопедичних, травматологічних операцій, ревматологічних захворювань, опіків;

- кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркту міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень після операцій на легенях; цукровий діабет;

- медико-психологічна для учасників АТО: порушення адаптації, розлади сну, розлади споживання їжі і соматоформні, неврастенія;

- реабілітація після оперативних втручань на органах зору: підгострий період після операцій на органах зору;

- реабілітація при порушенні перебігу вагітності: ускладнена вагітність;

- інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи (видалення каменів із нирок і сечових шляхів), підгострий період після операцій на жіночих статевих органах.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначає лікуючий лікар та ЛКК, але не більш як 24 дні.

Затверджено граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи або члена її сім’ї (дитини в супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікуна, піклувальника) на 2018 рік – 600 грн (з ПДВ), для супроводжуючої особи – 420 грн (з ПДВ).

У разі, коли вартість фактично наданих послуг із реабілітаційного лікування перевищує граничні розміри витрат, застрахована особа самостійно сплачує різницю.

Перелік санаторно-курортних закладів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги з реабілітаційного лікування оприлюднено на офіційному веб-сайті Фонду.

Відшкодування витрат за надані послуги з реабілітаційного лікування в межах граничних розмірів здійснює виконавча дирекція Фонду, її управління та їхні відділення за рахунок та в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду на ці цілі на відповідний рік.

Долучилися до направлення хворих на лікування в реабілітаційні відділення санаторіїв і працівники Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду. 5 березня вже укладено 18 тристоронніх договорів на суму 246,5 тис. грн, за якими шість застрахованих осіб завершили реабілітаційне лікування, а дванадцять його проходять.

Світлана ЧЕРКАСОВА,

начальник відділу з організації медичної реабілітації Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
12 + 6 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?