Архів новин

Сімейних лікарів вистачить на всіх | Газета 7 Днів

Сімейних лікарів вистачить на всіх

14.03.2018 08:38
Переглядів:1165

Інколи видається, що хтось вмисне розповсюджує всілякі страшилки, аби тримати людей у постійній нервовій напрузі. І лякають нас не по-дитячому. То нашестям кору, за яким тягнеться смертельна статистика, зумовлена ускладненням від хвороби. То захмарними цінами на хірургічні операції, що будуть по кишені лише товстосумам. А це поповзли чутки про те, що хто не встигне укласти угоду з сімейним лікарем до 1 квітня, може позбутися безоплатної первинної медичної допомоги. Чи це справді так? Редакція попросила прокоментувати ці чутки начальника міського управління охорони здоровя Віктора ІСЬКІВА.

– На таку дезінформацію хочеться відповісти відомою фразою Марка Твена: «Чутки про мою смерть дещо перебільшені», – каже головний медик Рівного. – Адже насправді не до, а після 1 квітня українці, в тому числі й мешканці Рівного, зможуть записатися чи приписатися (як хочете це називайте) до сімейного лікаря або дільничного педіатра. Тобто всі ми матимемо можливість незалежно від місця прописки і проживання укласти угоду з будь-яким лікарем, який надає первинну медичну допомогу. А вже з 1 липня розпочнеться фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

– А що буде з тими, хто не встигне вибрати собі сімейного лікаря до 1 липня?

– Ніякої біди не станеться, якщо люди з тієї чи іншої причини не укладуть угоду із сімейним лікарем і до кінця року. Кожен у разі необхідності отримає необхідну медичну допомогу безплатно. До речі, угода з сімейним лікарем підписується безстроково і діє доти, поки ви не вирішите змінити лікаря.

 Отож, з одного боку, не варто поспіхом укладати угоду з першим-ліпшим, про кого ви чули. А з іншого, не слід відкладати пошук сімейного лікаря у довгий ящик. Адже попередньо планується, що один сімейний лікар може підписати декларацію з 1800 пацієнтами, один лікар-терапевт – з 2000 пацієнтами, один лікар-педіатр – з 900 пацієнтами. Відтак, чим раніше ви почнете шукати свого лікаря, тим більший у вас буде вибір.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Ризикну порушити спірну тему про балкони та лоджії. Спершу їх будують, а поті... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?